محصولات

فتوسل 24 ولت DC

فتوسل 24 ولت DC - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

فتوسل 24 ولت چیست؟


سلول فوتوالکتریک یا سلول فوتوولتائیک یک دستگاه الکترونیکی است که بر اساس اصل اثر فوتوالکتریک کار می کند و انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. Photocell از یک لوله شیشه ای تخلیه شده تشکیل شده است که حاوی دو ساطع کننده الکترود (C) و کلکتور (A) است. فتوسل 24 ولت، حسگرهایی هستند که به شما امکان تشخیص نور را می دهند. آنها کوچک ، ارزان ، کم مصرف ، کاربرد آسان دارند و فرسوده نیستند. فتوسل مقاومتی است که بسته به میزان تابش نور روی آن مقاومت را تغییر می دهد. یک فتوسل با قابلیت رسانایی نوری نیمه هادی کار می کند. انرژی فوتونهایی که به نیمه هادی برخورد می کنند ، الکترونها را برای جریان آزاد می کند و مقاومت را کاهش می دهد.

 

چه اتفاقی رخ میدهد زمانی که یک فتوسل خراب میشود؟

 

اگر نور شما به طور مداوم می سوزد ، پس سلول نوری خراب شده است و کل واحد باید تعویض شود. طول عمر بستگی به مدت زمان روشن و طولانی آن دارد ، اما عمر من معمولاً 10 سال یا بیشتر خواهد بود. ساده ترین راه برای تعیین نحوه کار فتوسل 24 ولت DC شما این است که یک مولتی متر را در حالت اندازه گیری مقاومت به دو لید متصل کنید و ببینید که هنگام سایه زدن حسگر با دست ، خاموش کردن چراغ ها و غیره ، مقاومت چگونه تغییر می کند. یک مشکل رایج که بر عملکرد فتوسل تأثیر می گذارد ، سیم کشی نادرست بین فتوسل و مدار اصلی سیستم روشنایی است. سیمی که فتوسل را به مدار روشنایی متصل می کند ، باید اتصال جامد و لحیم کاری داشته باشد. علاوه بر این ، سیستم باید از قدرت الکتریکی مناسب برخوردار باشد.

 

آیا چراغ های LED با فتوسل کار می کنند؟


بله ، اما ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که فتوسل مورد استفاده شما با LED ها سازگار است. بهترین گزینه این است که با یک راه حل، همه با هم ترکیب شوند ، که چراغ ها ، لوازم جانبی و سلول نوری را ترکیب می کند. فتوسل باید به سمت شمال و دور از نور مستقیم خورشید باشد. اگر موقعیت شمالی امکان پذیر نباشد ، به سمت غرب یا شرق با فتوسل روبرو می شوید. در طول روز هنگام خاموش شدن نور ، برای کارکردن فتوسل های استاندارد به جریان کوچکی نیاز است. از آنجا که LED ها با ولتاژ بسیار کمی کار می کنند ، این جریان کم باعث ایجاد تداخل ، سوسو زدن و تخریب زودرس می شود. بنابراین ، LED ها به نوع دیگری از لامپ های فوتو سلول نسبت به لامپ های معمولی نیاز دارند.

 

هدف از نصب فتوسل 24 ولت DC چیست؟


فتوسل ها حسگرهایی هستند که به شما امکان تشخیص نور را می دهند. آنها کوچک ، ارزان ، کم مصرف ، کاربرد آسان دارند و فرسوده نیستند. به همین دلیل آنها اغلب در اسباب بازی ها ، وسایل و لوازم خانگی ظاهر می شوند. خصوصیات اساسی فتوسل از طریق آزمایش توسط یک سکوی آزمایش کنترل نوری مانند جریان اتصال کوتاه ، ولتاژ مدار باز ، مشخصه روشنایی ، مشخصه آمپر ولت ، مشخصه بار و مشخصه طیفی مورد آزمایش و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

 

برای مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

 

1 نظر

  • پیوند نظر نادر محسنی سه شنبه, 07 بهمن 1399 11:35 ارسال شده توسط نادر محسنی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و پیاده سازی M.A