یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 11:49

پروژه سیستم جدا از شبکه ویلایی

پروژه سیستم جدا از شبکه ویلایی جهت روشنایی و روشن کردن یخچال در شهر دماوند نصب و راه اندازی گردیده است. قرار داد نصب و راه اندازی مجموعه برعهده شرکت اینورتر گروپ بوده و برنامه ریزی برای ساخت این پروژه ازسال 94 آغاز گردیده است.

پروژه سیستم روشنایی خورشیدی در چنین سیستم هایی ، انرژی الکتریکی مورد نیاز لامپ ها از نور خورشید به کمک پنل خورشیدی و سیستم برق خورشیدی تامین می گردد.

سیستم جدا از شبکه OFF GRID برق تولید شده از پنل خورشیدی وارد باتری شده و در آن ذخیره می شود در این روش مصرف کننده می تواند بخشی از برق خانه خود را با استفاده از برق خورشیدی جهت روشنایی و روشن کردن یخچال تامین نماید .

اینورترگروپ

پروژه سیستم جدا از شبکه ویلایی در شهر دماوند متشکل از اینورتر 2000 وات COTEK ، پنل خورشیدی 195 وات SUNTECH و شارژ کنترلر 60 آمپر MPPT راه گسترده ای جهت روشنایی و روشن کردن یخچال می باشد.

سیستم جدا از شبکه براساس نورخورشید تولید می شود و دسترسی به شبکه سراسری برق امکان پذیر نیست و می توان جهت سیستم ویلایی ، برق ویلایی خورشیدی و برق خانگی مورد نصب واقع شود.

برای راه اندازی سیستم خورشیدی ویلایی محاسبه توان مصرفی، نصب استراکچر خورشیدی ، نصب پنل خورشیدی برروی استراکچر ، نصب باتری به صورت سری کردن ، تنظیم شارژ کنترلر خورشیدی، نصب اینورتر توجه نمایید.

مراحل راه اندازی سیستم مستقل از شبکه خورشیدی در دماوند:

اینورترگروپ

راه اندازی یک سیستم خورشیدی مورد استفاده در باغ ویلا را می توانید از سایت اینورتر گروپ مطالعه نمایید. جهت نصب سیستم خورشیدی شما مصرف کننده می توانید تجهیزات خود را از اینورتر گروپ بخواهید که نصب آن بسیار ساده و آسانی دارد و می توان در محل مورد نیاز خود نصب نمایید .

  1. باتری های خورشیدی تجاری یا سلنیوم ساخته می شوند یا از سیلیکن می باشد.
  2. میزان توان تولیدی در نور مستقیم خورشید، به طور متوسط 12 میلی ولت در هر سانتی متر مربع است و مقادیر کمتر یا بیشتر هم هستند ولی این نرمالش می باشد.
  3. مصرف متوسط برق یک خانواده ایرانی 300 کیلووات ساعت در ماه می باشد.
  4. عمر متوسط سیستم خورشیدی 6 تا 10 سال است بعد از این نابود نمیشود ولی کیفیت آن ها پایین میاد.
  5. به طور متوسط 10 کیلووات ساعت در روز یا 416 وات ساعت در شبانه روز ، با توجه به این که این مقدار متوسطه و مطمئنا در روز مصرف آن بیش از نصف شب می باشد.
اینورترگروپ
اینورترگروپ
اینورترگروپ