شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 11:40

پروژه سیستم خورشیدی تزریق به شبکه 70 کیلو وات

نیروگاه سیستم خورشیدی تزریق به شبکه 70 کیلووات به درخواست شرکت توزیع برق شهر مشهد در سال 94 آغاز گردیده است . نصب و راه اندازی این نیروگاه متشکل از اینورتر متصل به شبکه 3 فاز پلاتنیوم آلمان دارای ورودی 120 تا 1000 ولت، پنل خورشیدی 250 وات YINGLI ساخت چین، استراکچر گالوانیزه گرم، تابلو AC و DC نصب گردیده است. نیروگاه سیستم خورشیدی تزریق به شبکه با انتخاب مکان مناسب، نوع نصب پنل خورشیدی و تعیین ولتاژ و طرح اتصال به شبکه قابل نصب و راه اندازی می باشد. پروژه سیستم خورشیدی تزریق به شبکه شامل برآورد موقعیت زمین ، شدت تابش متوسط خورشید توسط جریان مستقیم خروجی ماژول فتوولتاییک از طریق جریان متناوب تبدیل می شود و در این سیستم قابلیت با برق شبکه سراسری داشته باشند . برای راه اندازی این پروژه 70 کیلووات تزریق به شبکه محاسبه توان مصرفی، نصب استراکچر خورشیدی ، نصب پنل خورشیدی برروی استراکچر، نصب باتری به صورت سری کردن ، تنظیم شارژ کنترلر خورشیدی، نصب اینورتر توجه نمایید.

پروژه

اجزای اصلی سیستم خورشیدی تزریق به شبکه به انرژی الکتریکی نوع منفصل از شبکه OFF GRID عبارت است از :

پنل خورشیدی : با تابش مستقیم نورخورشید ، انرژی خورشید به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید .

اینورتر : برای راه اندازی اینورترنیاز به یک منبع ولتاژ AC احتیاج است و زمانی که برق شهردر دسترس نیست تبدیل کننده ولتاژجریان DC را به جریان متناوب AC تبدیل می نماید و با بهترین برند پلاتنیوم آلمان قابل راه اندازی می باشد .

استراکچر خورشیدی: مهم ترین قسمت هر سیستم فتوولتاییک نامیده می شود که پنل خورشیدی بر روی آن نصب و تحت زاویه ای در مقابل نور خورشید قرار می گیرند و با مقاوم بودن در مقابل باد تا 90 کیلومتردرساعت کاربرد دارد. برای راه اندازی سیستم خورشیدی ویلایی محاسبه توان مصرفی، نصب استراکچر خورشیدی ، نصب پنل خورشیدی برروی استراکچر ، نصب باتری به صورت سری کردن ، تنظیم شارژ کنترلر خورشیدی، نصب اینورتر توجه نمایید.

پروژه

وسایل مورد نیاز یک نیروگاه خورشیدی :

  1. تبدیل نور خورشید به جریان برق مستقیم توسط پنل خورشیدی
  2. تبدیل برق مستقیم (DC) به متناوب (AC) توسط اینورتر
  3. تامین برق مورد نیاز خانه
  4. تزریق برق اضافی به شبکه انتقال
پروژه