اینورتر متصل به شبکه

اینورتر متصل به شبکه توان بالا در عصر حاضر مصرف انرژی تجدید پذیر مثل نور خورشید بسیار افزایش پیدا کرده که استفاده از این نوع انرژی محاسن و معایبی دارند که در دو روش کلی مصرف می شوند و کاربرد دارند که هم اکنون این دو را با هم بررسی می کنیم.

1)   با استفاده از باتری و ذخیره کننده باتری که این روش به نوبه خود دارای یک سری معایب و مزایا می باشد. از معایب آن می توان به محدود کردن عمر باتری، هزینه گزافی که در برابر کوتاه کردن عمر باتری در بر خواهد داشت و همچنین نیاز به محافظت از باتری اشاره کرد.در مقابل این همه معایب حسن بسیار مهمی که دارد این است که نیازی به محافظت از باتری ندارد.

 

2)   مصرف اینورتر متصل به شبکه  و منتقل کردن انرژی به صورت سراسری.این روش مانند روش بالا معایبی دارد شامل نیاز به اجازه گرفتن از اداره برق و عدم استفاده بدون وجود شبکه های برق، احتیاج به کنتوری که به شکل دوطرفه تا توانایی اندازه گیری تزریق به شبکه را داشته باشد. مزایای آن شامل عدم احتیاج به باتری و همین طور از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و نیاز به نگه داری ندارد.

شرکت اینورتر گروپ به همین جهت برای توسعه ی سیستم های خورشیدی به خصوص اینورتر متصل به شبکه اقدام به واردات انواع اینورتر در وات های گوناگون کرده است.

Search