محصولات

سرج ارستر

سرج ارستر یک دستگاه الکترونیکی می باشد که جهت محافظت از دستگاه های الکترونیکی در برابر اضافه ولتاژهای ناگهانی به کار برده می شود .

هر قطعه تجهیزات الکتریکی در یک سیستم الکتریکی باید از افزایش ولتاژ محافظت شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات الکتریکی ، ملاحظات محافظت در برابر افزایش از اهمیت بسیار بالایی در یک سیستم الکتریکی با طراحی مناسب برخوردار است. گیرنده های اکسید فلزی مدرن محافظت از ولتاژ استثنایی تجهیزات متصل به سیستم نیرو را فراهم می کنند. انتخاب و استفاده صحیح از متخلف ، با این حال ، تصمیم گیری در چندین زمینه را شامل می شود ، که در مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

کاربرد سرج ارستر:

سرج ارستر وسیله برقی حفاظتی که با هدف اصلی حفاظت تجهیزات الکتریکی و آسیب ناشی از نوسانات شدید ولتاژ ساخته می شود . نام دیگر سرج ارستر (برق گیر ) هنگام رعد وبرق جریان خروجی به عنوان حفاظت ثانویه ، در برابر صاعقه وسیله ایمن و پیشرفت محافظتی می باشد . ارسترها جهت محافظت دستگاه های الکترونیکی در برابر صاعقه و رعد برق در تابلو های اصلی و فرعی نصب می شوند .

اهمیت استفاده از سرج ارستر :

استفاده از سرج ارستر اهمیت بسیار بالایی برخوردارمی باشد زمانی که در برابر حفاظت تجهیزات الکتریکی و آسیب های ناشی از نوسانات شدید و لتاژ و هنگامی که رعد وبرق جریان خروجی به عنوان حفاظت ثانویه ، در برابر صاعقه وسیله ایمن می باشد . و هم چنین محافظت دستگاه های الکترونیکی در برابر صاعقه و رعد وبرق در تابلو های اصلی و فرعی ، جلوگیری از صدمه به دستگاه در برابر صاعقه  ، اهمیت سرج ارستر برای هدایت امواج ولتاژ ضربه ای به زمین در هنگام وقوع صاعقه و یا نوسان ولتاژ و جلوگیری از ورود آن ها به ایستگاه های انتقال و توزیع نیرو استفاده می شود .


انواع سرج ارسترهای موجود در بازار :

سرج ارستر کلاس B تایپ 1
سرج ارستر کلاس C تایپ 2
سرج ارستر کلاس D تایپ 3
سرج ارستر کلاسB+C   تایپ 2+1
سرج ارستر کلاس  C+Dتایپ 3+2
سرج ارستر فتوولتاییک
سرج ارستر دیتا و مخابراتی
می توان نام برد . شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ با هدف ارائه خدمات و انواع سرج ارستر در اینورتر گروپ عرضه می گردد که می توان یک وسیله ایمن و محافظ برای انواع برق گیرهای تابلویی در برابر رعد و برق را دارا می باشد .

تفاوت سرج ارستر و صاعقه گیر :

میله های صاعقه گیر می توانند از دستگاه های الکترونیکی محافظت کنند در صورتی که این گونه نیست . میله های صاعقه گیر با قرار گرفتن در بالا ترین نقطه ساختمان مسیری را با مقاومت کم در زمین فراهم می کند . صاعقه گیر یک پدیده است که هنگام احتمال وقوع تصادفی رخ می دهد از قبیل ارتفاع از سطح دریا ، وضعیت وزش باد ، رطوبت محل ، نوع آب و هوا مدیترانه ای و غیره می باشد . اما سرج ارستر دستگاهی است که سیستم های برق الکتریکی را از آسیب های ناشی از رعد و برق محافظت می کند . هنگامی که جریان بسیار قدرتمندی از نیروی الکتریکی توسط رعد و برق به سیستم برق و شبکه برق برخورد می کند جریانی با ولتاژی بسیار بالا به طور مستقیم به سیستم ورود پیدا می کند و در بالاترین نقطه ساختمان نصب می شود . سرج ارستر و نقطه اصابت صاعقه است و از کوتاه ترین فاصله بین ابر و زمین وجود دارد تخلیه می گردد . و هم چنین جهت محافظت از دستگاه های الکترونیکی در برابر اضافه ولتاژهای ناگهانی به کار برده می شود.
حفاظت در برابر صاعقه به 2 بخش تقسیم می شود :
حفاظت خارجی ( اولیه )
حفاظت داخلی ( ثانویه)

جهت خرید سرج ارستر و اطلاع از قیمت سرج ارستر می توانید با ما تماس فرمایید.

شماره تماس: 02133999115

سرج ارستر فوتوولتاییک

سرج ارستر فوتوولتائیک در سیستم های خورشیدی به منظور حفاظت از تجهیزات در برابر اصابت صاعقه که باعث افزایش ولتاژ گذارا می شود استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت سرج ارستر فوتوولتائیک با مهندسین ما در تماس باشید.

 سرج ارستر فوتوولتائیک یا سرج ارستر خورشیدی انواع مختلفی دارند:

• سرج ارستر فوتوولتائیک دو پل 

• سرج ارستر فوتوولتائیک سه پل

این نوع سرج ارستر دارای ولتاژ های مختلفی از قبیل : 

1500 ولت، 100 ولت و 500 ولت DC می باشند.

تست سرج ارستر :

به طور کلی تست گرفتن از سرج ارسترها به صورت دقیق امکان پذیر نمی باشد. سرج ارستر ها را در آزمایشگاه های مخصوص و مجهز می توان تست گرفت. در کل به طور انگشت شمار آزمایشگاهی برای تست ارستر در دنیا وجود دارد.

 

جهت دریافت کاتالوگ ارستر فوتوولتاییک و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

سرج ارستر کلاس B

سرج ارستر کلاس B در سیستم های با فشار ضعیف و جهت حفاظت از تجهزات الکتریکی و الکترونیکی در برابر اضافه ولتاژ ناشی از برخورد صاعقه بکار می رود. جهت اطلاع از قیمت سرج ارستر کلاس B با ما در تماس باشید. 

سرج ارستر کلاس B یا تایپ 1 که دارای انواع مختلفی هستند: 

سرج ارستر تک فاز و سرج ارستر سه فاز. سرج ارستر های کلاس B در دو ولتاژ ارستر 275 ولت و ارستر 385 ولت موجود می باشند. 

این سرج ارستر ها اولویت اول حفاظت از نیروگاه های خورشیدی در مقابل صاعقه هستند و به طور معمول در سیستم های حفاظت از صاعقه و در کنار برق گیر ها مورد استفاده قرار می گیرند. در محیط های شهری که درصد ریسک صاعقه پایین است و یا نیروگاه های خورشیدی که شامل برق گیر نیستند، الزامی برای استفاده از این کلاس وجود ندارد. از این کلاس بیشتر در نیروگاه هایی استفاده می شود که در ارتفاعات نصب و یا شامل سیستم برق گیر هستند، استفاده می شود.

 

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

 

مشاهده موارد...

سرج ارستر کلاس C

سرج ارستر کلاس C یا تایپ 2 که دارای انواع مختلفی هستند: سرج ارستر تک فاز و سرج ارستر سه فاز. سرج ارستر های کلاس C در دو ولتاژ ارستر 275 ولت و ارستر 385 ولت موجود می باشند. برای خرید سرج ارستر کلاس C می توانید با ما در تماس باشید. اصلی ترین سرج مورد استفاده در نیروگاه خورشیدی و تابلو AC/DC قبل و بعد از اینورتر متصل به شبکه کلاس C یا کلاس ۲ است. این سرج ارستر قبل از اینورتر به صورت DC و بعد از اینورتر به صورت AC تکفاز یا سه فاز نصب می شود. در برخی موارد که فاصله استرینگ تا اینورتر بیش از ۱۰ متر است، بر روی هر استرینگ ۲ عدد سرج ارستر کلاس C، یکی نزدیک به آرایه پنل ها و دیگری نزدیک اینورتر متصل می شود.

موارد استفاده از سرج ارستر کلاس C:

• ساختمان هایی که سیستم حفاظت در برابر صاعقه ندارند.

• ساختمان هایی که در معرض اصابت مستقیم صاعقه نیستند.

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

 

مشاهده موارد...

سرج ارستر کلاس D

سرج ارستر کلاس D یا تایپ 3 که دارای انواع مختلفی هستند: سرج ارستر تک فاز و سرج ارستر سه فاز. سرج ارستر های کلاس D در دو ولتاژ ارستر 275 ولت و ارستر 385 ولت موجود می باشند. جهت دریافت لیست قیمت سرج ارستر کلاس D با مشاورین ما در تماس باشید. این سرج کمترین میزان حفاظت را از تجهیزات الکتریکی دارد و به طور معمول در سیستم های الکتریکی ابعاد بزرگ، در نزدیک ترین موقعیت ممکن به وسیله الکتریکی قرار می گیرد. در بسیاری از موارد سرج ارستر کلاس D به شکل محافظ برق ساخته شده و بر روی آن دو شاخه قرار دارد تا وسایل الکتریکی به راحتی به آن متصل شوند. در نیروگاه خورشیدی به هیچ وجه از این سرج ارستر استفاده نمی شود اما برای تجهیزات مخابراتی و یا تجهیزات کامپیوتری حساس متصل به پکیج برق خورشیدی مستقل از شبکه، به شدت توصیه می شود.

موارد استفاده از سرج ارستر کلاس D

زمانی که نصب سرج ارستر کلاس B و کلاس D کافی نباشد.

برای حفاظت از تجهیزات ولتاژ پایین مخابراتی 

برای حفاظت در دستگاه های بسیار حساس

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

 

مشاهده موارد...

سرج ارستر کلاس B+C

سرج ارستر کلاس B+C یا تایپ 1+2 که دارای انواع مختلفی هستند: سرج ارستر تک فاز و سرج ارستر سه فاز. سرج ارستر های کلاس B+C در دو ولتاژ ارستر 275 ولت و ارستر 385 ولت موجود می باشند.جهت خرید سرج ارستر B+C می توانید با مشاورین ما در تماس باشید. این سرج ارستر از ترکیب دو سرج ارستر کلاس 1 و 2 بدست می آید که توصیه می شود در نیروگاه های خورشیدی که از سیستم برق گیر بهره می برند به جای استفاده از دو سرج ارستر کلاس B+C در ورودی اینورتر استفاده شود . هم چنین توصیه می شود از این کلاس در مکان هایی که درصد ریسک صاعقه بالا است و از سیستم برق گیر استفاده نشده است ، استفاده می شود .

کاربرد سرج ارسترB+C :

 در مکان هایی است که فاصله کابل کشی بین دو تابلو متر از 10 متر باشد. در واقع ، مقاومت القایی کابل کشی برای جداسازی برقگیرها از هم کافی است اما اگر فاصله بین سرج ارسترها کافی نباشد مانند سایت های کوچک و یا مکان هایی که نیاز به نصب سرج ارستر در تابلوی برق مشابه وجود داشته باشد، در آن صورت باید از مقاومت جدا کننده استفاده شود.

 

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

سرج ارستر کلاس C+D

سرج ارستر کلاس C+D یا تایپ 2+3 که دارای انواع مختلفی هستند: سرج ارستر تک فاز و سرج ارستر سه فاز. جهت خرید سرج ارستر C+D می توانید با ما در تماس باشید. سرج ارستر های کلاس C+D در دو ولتاژ ارستر 275 ولت و ارستر 385 ولت موجود می باشند. برای حل مشکلات در امور تابلو سازی اینجاد می نماید که برای رفع آن از سرج ارستر کلاس C+D استفاده می شود .

نکات مهم استفاده از سرج ارستر:

بهتر است بدانید سرج ارستری را انتخاب می کنید باید دارای کمترین میزان باشد تا بتواند حفاظت مناسبی در برابر ضربه وارد شده بر تجهیزات و افزایش عمر آنهارا در زمان اتصال به سیستم مدیریتی فراهم می کند ارستر مورد انتخاب با کمترین درجه بیشترین دامنه حفاظتی را برای ایزولاسیون فراهم می کند.

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

سرج ارستر دیتا و تلفن

ارستر دیتا و تلفن با نام های دیگری از قبیل ارستر   cat6  rj 45 یا ارستر BNC و ارستر TNC و یا ارستر UHF و ارستر RF-N شناخته می شوند. سرج ارستر وسیله برقی حفاظتی که با هدف اصلی حفاظت تجهیزات الکتریکی و آسیب ناشی از نوسانات شدید ولتاژ ساخته می شود .جهت دریافت لیست قیمت سرج ارستر دیتا و تلفن می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. نام دیگر سرج ارستر (برق گیر ) هنگام رعد وبرق جریان خروجی به عنوان حفاظت ثانویه ، در برابر صاعقه وسیله ایمن و پیشرفت محافظتی می باشد . ارسترها جهت محافظت دستگاه های الکترونیکی در برابر صاعقه و رعد برق در تابلو های اصلی و فرعی نصب می شوند .

سرج ارسترهای دیتا با توجه به کابل مورد استفاده در این سیستم ها  انواع مختلفی دارند.

سرج ارستر دیتا کابل RS232 و RS485

سرج ارستر کابل کواکسیال

سرج ارستر کابل RJ45

سرج ارستر کابل RJ11

سرج ارستر منبع تغذیه

سرج ارستر ترکیبی برای دوربین مداربسته

 

جهت دریافت کاتالوگ ارستر و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

اسپارک گپ

اسپارک گپ کاربرد زیادی در صنایع دارد و دارای سری های مختلف از قبیل اسپارک گپ خطوط لوله نفت، اسپارک گپ خطوط لوله نفت، اسپارک گپ خطوط لوله گاز و اسپارک گپ کابلی می باشند. برای خرید اسپارک گپ می توانید با ما تماس حاصل فرماید. سرج ارستر یا محافظ ارستر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی مانند رعد وبرق کاربرد دارد . در اصل نوعی حفاظت در سیستم های الکتریکی و بعضی مواقع ناگهانی ولتاژ در خط که سرج ارستر می تواند مشکل را حل نماید و محافظت کند . سرج ارستر surge arrester از یک سمت به خط و سمت دیگر به زمین متصل می شود . با قرار دادن یک سرج ارستر ac بعد از اینورتر می توان از تمامی آسیب های احتمالی در نیروگاه خورشیدی جلوگیری کرد .

مشخصات اسپارک گپ:

محل استفاده در زیر خاک و محیط های سرباز

-عناصر حفاظتی GDT

-با ایمنی بالا TOV

- دارای اتصال هم پتانسیل

جهت دریافت کاتالوگ اسپارک گپ و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

 

مشاهده موارد...