محصولات

شارژ کنترلر PWM

شارژ کنترلر ، کنترلر کننده یا تنظیم کننده میزان شارژ باطری به وسیله ای گفته می شود که میزان شارژ باطری ها را کنترلر می کند و از باطری در برابر ولتاژ اضافه محافظت می کند که این عمر باعث می شود از عمر مفید باطری کم نشود .همچنین از تخلیه کامل باطری نیز جلوگیری می کند یعنی با توجه به نوع باطری تخلیه کنترلر شده را انجام می دهد.

کنترل کننده های شارژ خورشیدی PWM یا مدولاسیون عرض پالس ارتباط مستقیمی از آرایه خورشیدی به باتری دارند و از یک سوئیچ سریع سریع برای تعدیل یا کنترل شارژ باتری استفاده می کنند. سوئیچ (ترانزیستور) تا رسیدن باتری به ولتاژ شارژ جذب باز است. سپس سوئیچ شروع به باز و بسته شدن سریع (صدها بار در ثانیه) برای کاهش جریان و حفظ ولتاژ باتری ثابت می کند. این کار خوب است ، اما مشکل این است که ولتاژ پانل خورشیدی برای مطابقت با ولتاژ باتری کم می شود. این به نوبه خود ولتاژ پانل را از ولتاژ بهینه کار خود (Vmp) دور می کند و باعث کاهش کارایی می شود.

شارژکنترلر حورشیدی PWM یک گزینه کم هزینه برای سیستم های کوچک است که در آن یک صفحه خورشیدی برای برنامه های ساده مانند نور خورشیدی ، کمپینگ و موارد اساسی مانند شارژر USB / تلفن استفاده می شود.

برای خرید شارژکنترلر خورشیدی و مشاوره با مهندسین ما با شماره زیر در تماس باشید.

شماره تماس: 02133999115

شارژ کنترلر چیست؟

به طور کلی شارژ کنترلر وسیله ای است که جهت کنترل آمپری که پنل خورشیدی تولید می کند مورد استفاده قرار می گیرد. محل قرار گیری شارژ کنترلر و یا کنترل شارژر را بعد از پنل خورشیدی می باشد و در آمپرها و ولتاژهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شنبه, 15 مهر 1396 12:53

SOLARIS GT-30~60A

نوشته شده توسط

شارژ کنترلر سری GT

شارژ کنترلر PWM مارک سولاریس

شارژ کنترلرهای خورشیدی مارک سولاریس سری GT جهت سیستم های با تغذیه DC طراحی شده است . همچنین این شارژ کنترلر برای سیستم های خورشیدی در اندازه های کوچک و متوسط طراحی شده است . این نوع شارژ کنترلر از سیستم PWM برای شارژ باطری ها استفاده می کند .این نوع شارژ کنترلرها از نوعی تراشه کامپیوتری اختصاصی جهت کنترل جریان شارژ هوشمند بهره برده اند .

طراحی و پیاده سازی M.A