محصولات

فیوز خورشیدی

فیوز خورشیدی یک دستگاه الکتریکی است که مدار با ذوب کردن عنصر فیوز توسط حرارت تولید شده قطع می کند . حرارت تولید شده در فیوز خورشیدی توسط جریان بالای عبوری از فیوز می باشد . فیوزهای خورشیدی یا فیوز فتوولتاییک جهت محافظت از پنل های خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرند . به فیوزهای ففتوولتاییک فیوزهای gPV  گفته می شود . فیوزهای فتوولتاییک به صورت استوانه ای می باشند ، فیوزهای استوانه ای توسط یک پایه فیوز در تابلو نصب می شوند و در مدار قرار می گیرند . انواع فیوزهای DC را می توان به فیوز های استوانه ای و مینیاتوری ، کاردی یا کتابی تقسیم نمود .

هدف از نصب فیوز در مدار چیست؟


1. برای محافظت از قطعات ، تجهیزات و افراد در معرض خطر آتش سوزی و برق گرفتگی
2. برای جدا کردن سیستم های فرعی از سیستم اصلی.

عمل فیوزینگ هنگامی شروع می شود که جریان مدار به اندازه کافی بالا باشد تا عنصر فیوز را گرم کند و شروع به ذوب شدن کند. پس از شروع ذوب شدن ، شکاف ایجاد می شود که جریان "قوس" خواهد کرد. ذوب ادامه می یابد و شکاف گسترده تر می شود تا زمانی که برای حفظ قوس بیش از حد گسترده باشد. در آن مرحله ، جریان متوقف می شود و رویداد overcurrent "پاک" می شود ، مدار را باز می کند و ایمن می کند.

شما می توانید برای خرید انواع فیوز خورشیدی  و مشاوره با مشاورین ما در اینورترگروپ تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 02133999115

از انواع فیوز خورشیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیوز استوانه ای خورشیدی فیوز کاردی خورشیدی فیوز میناتوری و پایه فیوز استوانه ای (سکسیونر)

فیوز استوانه ای

فيوز جزو قديمي ترين وسيله هاي حفاظتي است كه از ابتداي عمر شبكه هاي برق تا كنون  استفاده می شود .فيوز در عبور جريان عادي شبكه واكنشي نشان نمي دهد ولی وقتي جريان بيش از اندازه عادي عبور كند در فیوز ها یک سیم می باشد که زمان مشخص ذوب خواهد شد و مدار عبور جريان قطع خواهد شد.

فیوز استوانه ای خورشیدی gpv این فیوز ها  1000 v DC می باشند و به فیوز 38*10  نیز شناخته می شوند.

فیوز استوانه ایgPV فیوز پنل خورشیدی فتوولتاییک


فیوز gPV 10 × 38 و فیوز استوانه ای برای ارائه ایمنی و حفاظت اقتصادی از ماژول های فتوولتائیك (حفاظت از آرایه) با ولتاژهای 1000 DC ایجاد شده اند. فیوز استوانه ای جهت محافظت در برابر اضافه بارها و همچنین اتصال کوتاه (کلاس gPV مطابق با الزامات استاندارد IEC60269-6 و UL248-19) را ارائه می دهند.

فیوز فتوولتاییک ساخته شده با لوله سرامیکی با مقاومت بالا در برابر فشار داخلی و شوک حرارتی، که باعث می شود ظرفیت شکستگی بالا در فضای کم فیزیکی کاهش یابد. به منظور افزایش عمر فیوزها، کنتاکت ها از جنس مس نقره اندود ساخته می شوند و عناصر ذوب در نقره خالص ساخته می شوند و بنابراین ویژگی های الکتریکی را تغییر نمی دهد.

شما می توانید برای خرید فیوز استوانه ای  و مشاوره با مشاورین ما در اینورترگروپ تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 02133999115

جهت دریافت کاتالوگ فیوز و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید.

مشاهده موارد...

فیوز کاردی

فیوز کاردی این فیوز ها 1500 v DC هستند و مناسب استفاده در سیستم های خورشیدی می باشند. همچنین با نام فیوز چاقویی هم شناخته می شوند.

نحوه کار فیوز کاردی:

اصولا فیوزها عمل حفاظت  مصرف کننده های برق رو برعهده دارند  که با بالا رفتن جریان بیش از مقداری که روی فیوز درج شده سیم داخل آن ذوب می شود و اصطلاحاٌ می گوییم فیوز سوخته است.

شما می توانید برای خرید فیوز کاردی  و مشاوره با مشاورین ما در اینورترگروپ تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 02133999115

جهت دریافت کاتالوگ فیوز و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

فیوز مینیاتوری

فیوز هایی هستند که در مقابل جریان اضافه حساس می باشند و به سرعت مدار را قطع می کنند و به عبارتی این فیوز ها نسبت به تحمل جریان اولیه و اضافه بار سریعاً عکس العمل نشان می دهدند و جریان را قطع می کنند. برای خرید فیوز مینیاتوری می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

انواع فیوز مینیاتوری:

فیوز مینیاتوری AC

و فیوز مینیاتوری DC

که به صورت فیوز مینیاتوری تک پل، فیوز مینیاتوری دو پل و فیوز مینیاتوری سه پل ارائه می شوند.

جهت دریافت کاتالوگ فیوز و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...

پایه فیوز

فیوز‌ها به دلیل نوع کارایی که دارند یکی از قطعاتی هستند که نیاز به تعویض دارند. به همین دلیل فیوز‌ را به صورت اتصال دائم در مدار‌ها مورد استفاده قرار نمیدهند و با توجه به نوع دستگاه و ولتاژ کاری  نگه دارنده‌ها و یا پایه فیوز‌هایی طراحی شده اند که علاوه بر بالا بردن ایمنی دستگاه این امکان را به ما می‌دهد که به آسانی فیوز‌ها را از نگه دارنده‌ها جدا کرده و یا فیوز جدید را جاگذاری کرد. برای اطلاع از قیمت پایه فیوز می توانید با مشاورین ما در اینورتر گروپ در ارتباط باشید.

هولدر فیوز یا نگهدارنده فیوز یا سکسیونر فیوز یا ماژول فیوز


اولین ویژگی ای که فیوز هولدر پنل خورشیدیPV Modular ارائه می دهند، ولتاژ دارای امتیاز 1000 ولت است. فیوز هولدرها برای ارائه یک راه حل جمع و جور، ایمن و حفاظت اقتصادی در تاسیسات فتوولتائیک ایجاد شده اند که به دلیل افزایش قدرت و تکامل فن آوری، می توان ولتاژ بدون بار بالای 800 ولت DC را بدست آورد.
فیوز ها با بالاترین کیفیت و مواد اولیه مناسب تهیه میشوند.

پایه فیوز 38*10 که با نام پایه فیوز سکسیونری نیز شناخته می شود این پایه فیوز 1000 v DC می باشند.

جهت دریافت کاتالوگ فیوز و مشخصات فنی بیشتر کلیک نمایید .

مشاهده موارد...