محصولات

قیمت پنل خورشیدی برای دامداری

قیمت پنل خورشیدی برای دامداری - 5.0 out of 5 1 based on 3 votes

قیمت پنل خورشیدی برای دامداری :

 

شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ با اجرای معتبرترین پنل های خورشیدی ، برق مورد نیاز شما را از انرژی خورشید با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ومطابق استانداردهای روز دنیا و تامین می نماید .سیستم سولار یا پنل خورشیدی ، بیشتر مناسب مناطقی است که امکان برق رسانی وجود ندارد و یا اینکه هزینه های برق رسانی بسیار زیادی باید پرداخت شود مانند مزرعه ها ، ویلاها ، باغ ها ، دامداری ها ، مراکز پرورش حیوانات پرورش ماهی و آبزیان و … . با نصب سیستم خورشیدی می توانید علاوه بر صرفه جویی در راه اندازی برق  و در حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی های تجدید پذیر پیشرو باشید. قیمت پنل خورشیدی برای دامداری در مقیاس ابزار معمولا حداقل ۱ مگاوات است که یک نیروگاه قادر به تامین حدود ۲۰۰ خانواده است. اگر چه هزینه پنل خورشیدی برای دامداری براساس تعدادی از عوامل مانند موقعیت مکانی و ساعات نور آفتاب در دسترس است. وجود دامداری های متعددی در مناطق خارج از شهر و عدم وجود برق سراسری در آن مناطق مشکلات و معضلات متعددی را برای دامداران به وجود آورده است. یکی از راهکارهای مناسب جهت رفع این مشکل، می توان استفاده از سیستم برق خورشیدی معرفی نمود . پنل خورشیدی به دلیل عدم وابستگی به برق سراسری و امکان نصب و راه اندازی در مناطق دوردست بهترین گزینه جهت تامین برق این مجموعه می باشد. تامین برق توسط سیستم خورشیدی این امکان را به دامداران این مناطق می دهد تا با استفاده از حداقل تجهیزات برقی ، کار خود را گسترش داده باشند. حداقل تجهیزاتی که در یک مجموعه دامداری جهت راه اندازی سیستم خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد شامل: روشنایی، شیردوش، پمپ  آب ، یخچال و امکان شارژ وسایل ارتباطی نظیر تلفن همراه معرفی نمود. که به راحتی توسط سیستم خورشیدی این مشکل برطرف می شود. 

 

محاسبه مقدار توان پنل خورشیدی مورد نیاز برای دامداری:   

 

محاسبه کل وات ساعت در روز برای هر وسیله مورد استفاده

محاسبه توان تولیدی توسط پنل خورشیدی در روز

هنگامی که مقدار کل وات ساعت روزانه مورد نیاز وسایل الکتریکی محاسبه شد ، برای محاسبه مقدار توان تولیدی پنل خورشیدی ، یک ضریب 1/3 برای اندازه ماژول PV در نظر می گیریم.

 

 

اجزای اصلی سیستم خورشیدی برای دامداری:

 

پنل خورشیدی : نور خورشید را دریافت و جریان برق DC تبدیل می کند.

اینورتر : خروجی جریان DC پنل خورشیدی را به یک جریان AC سینوسی برای تامین بارهای AC  و یا مصرف خانگی یا انتقال به شبکه سراسری تبدیل می کند.

باتری : در سیستم خورشیدی برای باغ و دامداری ، تامین انرژی در هنگام شب و یا هوای ابری به عهده سیستم ذخیره ساز انرژی یا باتری می باشد.

شارژ کنترلر خورشیدی : ولتاژ و جریان پنل فتوولتائیک خورشیدی و همچنین مقدار شارژ و یا دشارژ باتری را کنترل می کند. 

منابع انرژی کمکی : دیزل ژنراتور و یا موتور برق گازسوز برای تامین انرژی در تقاضای بیشتر از ظرفیت سیستم خورشیدی برای دامداری استفاده می شود. همچنین ژنراتور برق اضطراری پایداری بیشتر سیستم خورشیدی برای دامداری را به همراه دارد. 

 

 

نحوه محاسبه نصب سیستم خورشیدی برای یک دامداری:

 

نحوه محاسبه هزینه نصب انرژی خورشیدی برای یک دامداری یا منزل یا زمین کشاورزی تفاوت نمیکند و کاملا به میزان  مصرف شما بستگی دارد و اینکه شما چه مصرف کننده هایی هم اکنون در سیستم خود دارید . نحوه محاسبه هزینه نصب سیستم خورشیدی برای دامداری به شرح زیر می باشد:

نصب سیستم خورشیدی در یک دامداری

یک دامداری به طور مثال حداقل 2 پرژکتور از شب تا صبح روشن است . در صورتی که این پرژکتور ها 200 وات یا 150 وات باشد ، در ابتدای توضیحات توصیه میکنیم برای نصب سیستم خورشیدی در دامداری حتما پرژکتورها را با نسل جدید پرژکتورها که حدود 20 تا 50 وات مصرف دارند تعویض نمایند. مصرف بعدی این دامداری 10 عدد لامپ است که 5 عدد آن در نگهبانی و اداری است و 5 عدد آن در سوله ها قرار دارد . با فرض این که لامپ های اداری 9 وات بوده و جمعا در شب هر کدام به میزان 2 ساعت روشن شوند یعنی کلا 10 ساعت روشن می شوند . قسمت اداری آن نیز شامل یخچال و تلویزیون نیز می باشند .

نکته مهم : راجع به یخچال در سیستم خورشیدی: یخچال ممکن است تمام ساعات روز روشن باشد ولی عامل اصلی آن کمپرسور است که در صورت باز و بسته نشدن درب آن به میزان زیاد در 24 ساعت کمپرسور آن حدود 8 ساعت کار میکند.

محاسبات:

محاسبه تعداد پنل خورشیدی

محاسبه باتری خورشیدی

1- لامپ 9 وات 5 عدد هر کدام 2 ساعت روشن یعنی جمعا =90 وات

2- لامپ سوله 20 وات 5 عدد هر کدام 3 ساعت روشن جمعا = 300 وات

3- یخچال 150 وات 8 ساعت روشن جمعا می شود = 1200 وات

4- تلویزیون 120 وات 3 ساعت روشن جمعا می شود = 360 وات

5- کولر آبی 3500 با مصرف 600 وات 4 ساعت روشن جمعا = 2400 وات

6-  یک مقدار هم برای استفاده های غیر مرترقبه قرار می دهیم حدود = 300 وات

مصرف کنندگان با توجه به نیاز خودتان این محاسبات را بصورت دقیق انجام دهید.

 جهت خرید پنل خورشیدی  و مشاوره فنی با اینورتر گروپ در تماس باشید.

شماره تماس:

02133999719

02133999115 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و پیاده سازی M.A