محصولات

نحوه کار شارژر خورشیدی | پاور بانک خورشیدی

سیستم های خورشیدی که امروزه در بین عموم بسیار بحث برانگیز شده است در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد  اعم از پنل های خورشیدی، چراغ های خورشیدی، شارژر خورشیدی و ... . شارژر خورشیدی جزء موارد بسیار کاربردی می باشد زیرا همان طور که می دانید در عصر جدید با توجه به پیشرفت تکنولوژی، درصد بالایی از افراد، بسیاری از فعالیت های خود را از طریق تلفن های همراه انجام می دهند. با توجه به این موضوع و استفاده زیاد از گوشی های همراه، باتری آن ها خالی می شود و با توجه به اینکه بیشتر اوقات افراد به پریز برق دسترسی ندارند تا باتری گوشی خود را شارژ کنند ازابزاری به اسم پاوربانک استفاده می کنند ولی با توجه به اینکه پاوربانک ها نیز نیاز به شارژ دارند در بسیاری از موارد پاسخگوی نیاز افراد نمی باشند که برای حل این مسئله از سیستم های خورشیدی استفاده می شود.

شارژر خورشیدی چیست؟

شاررژر خورشیدی که به آن پاوربانک خورشیدی نیز گفته می شود یک نوع شارژری است که توسط نور خورشید کار می کند این نوع شارژر به اندازه گوشی موبایل می باشد که دارای پورت ورودی و خروجی است و هم چنین دارای یک پنل خورشیدی می باشد که روی آن قرار گرفته است و به رنگ سرمه ای و یا مشکی می باشد.

جهت خرید شارژر خورشیدی می توانید با شماره 02133999115 تماس حاصل فرمایید.

شارژر خورشیدی چگونه کار می کند؟

همان طور که ذکر کردیم روی این نوع شارژرها یک پنل خورشیدی می باشد که این پنل با دریافت فوتون های خورشید، سبب تحریک الکترون و شکل گیری جریان برق می شود و این جریان برق به وجود آمده از انرژی خورشید، برای شارژ گوشی، تبلت و ... مورد استفاده قرار می گیرد. درحقیقت شما با استفاده از شارژرهای خورشیدی، بدون نگرانی از اتمام شارژ گوشی، تبلت و ... می توانید به هر جایی سفر کنید.

انواع شارژر خورشیدی

شارژر خورشیدی دارای دو نوع زیر می باشد:

پاوربانک خورشیدی:

این نوع از شارژرها، انرژی که برای دستگاه های الکترونیکی می باشد را ذخیره میکند و در مواقع لزوم می توان از آن به راحتی استفاده کرد.

شارژر خورشیدی:

این نوع از شارژرها جهت تامین انرژی برای دستگاه های دیجیتالی همچون موبایل مورد استفاده قرار میگیرند که لازم به ذکر است این نوع شارژرها، انرژی را ذخیره نمی کنند.

کاربرد شارژرهای خورشیدی

شارژرهای خورشیدی بیشتر برای افرادی طراحی شده است که زمانی بسیاری را در طبیعت می گذرانند بنابراین این نوع دستگاه برای طبیعت گردان، چوپانان و ... بسیار کاربردی می باشد.

چند نکته کاربردی در مورد شارژرهای خورشیدی

- این نوع شارژرها علاوه بر نور خورشید، توسط لامپ نیز شارژ می شوند. شارژ با لامپ تنها مشکلی که دارد این است که زمان بیشتری را صرف می کند.

- همیشه به این نکته توجه داشته باشید که این نوع شارژرها در محیط بسته و هوای بارانی به درستی شارژ نمی شوند.

- رو این نوع شارژرها، چندین چراغ LED وجود دارد که وضعیت شارژ را نشان می دهد.

- شارژر خورشیدی را پشت شیشه و یا داخل ماشین قرار ندهید زیرا سبب گرم شدن بیش از اندازه می شود ( چون باتری در حال شارژ است) پس باید مطمئن شوید که هوا رد و بدل می شود.

جهت خرید شارژر خورشیدی می توانید با شماره 02133999115 تماس حاصل فرمایید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.