محصولات

آخرین اخبار

آخرین اخبار

کاربرد استابلایزر چیست؟ استابلایزر به دستگاهی گفته می شود که باری جلو گیری از نوسانات و نویزها مورد استفاده قرار می گیرد. از موارد استفاده از این دستگاه تثبیت کننده ولتاژ ، استابلایزر باری جلوگیری از آسیب های جدی به وسایل برقی و حتی و از این دستگاه استابلایزر می توان برای دستگاه ، چاپ ، پرینتر های رنگی ، دستگاه های بسته بندی و... مورد استفاده قرار می گیرند در تعریف کلی می توان استابلایزر هارا تثبیت کننده ولتاژ گفته می شود . طی تحقیقات انجام شده بیشترین آسیب ها و خرابی های برقی و صنعتی قطع و وصل ناگهانی تغیر ولتاژ و... که در شبکه برق شهری وجود دارد که عموما باعث آسیب دیدن قسمت های گران قیمت و دیگر قطعات حساس دستگاه می شود.

شنبه, 18 فروردين 1397 12:34

پنل خورشیدی

پنل خورشیدی یک صفحه الکترونیکی می باشد که با استفاده از انرژی خورشیدی ، انرژی الکنرونیکی تولید می کند پنل فوتوولتاییک از مونتاژ سلول های خورشیدی به دست می آید . صفحات خورشیدی بسیار کاربردی می باشند و برای تولید انرژی مورد نیاز در منازل ، کارخانجات ، کمپ های تفریحی  وحتی فضاپیماها و ماهواره های فضایی از پنل های خورشیدی استفاده میشود.

از انواع پنل های خورشیدی می توان به پنل خورشیدی مونو کریستال و پنل خورشیدی پلی کریستال اشاره کرد .

انواع سیستم های خورشیدی : سیستم خورشیدی متصل به شبکه ( on gride) و سیستم خورشیدی جدا از شبکه ( off gride )

سیستم خورشیدی متصل به شبکه ( on gride ) در مناطق نزدیک به شهر و یا نزدیک به شبکه برق مورد استفاده قرار میگیرد و مزایای آن کاهش مصرف برق می باشد .

سیستم خورشیدی جدا از شبکه ( off gride ) در مناطق دور از شهر و دور از شبکه توزیع مورد استفاده قرار می گیرند .

جمعه, 18 فروردين 1396 12:18

سلول خورشیدی

سلول خورشیدی سلول خورشیدی یا سلول فوتوولتاییک یک قطعه الکتریکی می باشد که درصدی از انرژی خورشید را به الکترسیته تبدیل می کند . سلول های خورشیدی در دستگاه هایی با توان پایین مورد استفاده قرار می گیرند که عموما روی ماشین حساب ها دیده می شوندکه از کنار هم قرار گرفتن چند سلول میتوان پنل خورشیدی بدست آورد . سلول خورشیدی از ویفرهای سیلیکون تهیه شده اند که در صنعت بسیار کاربردی می باشند.

یکشنبه, 27 اسفند 1396 17:36

فوتوسل خورشیدی

فوتوسل خورشیدی فوتوسل یک مداری می باشد که کار آن به این صورت است که در زمان تاریکی هوا باعث روشن شدن لامپ و دیگر وسایل روشنایی می باشد و دیگر نیازی به روشن یا خاموش کردن دستی آن نیست در سیستم های خورشیدی با توجه به میزان مصرف طراحی می شوند پس با مصرف اضافه باطری ها زودتر خالی می شوند و اگر لامپ ها به مدت طولانی روشن بمانند مشکلات بزرگی به وجود خواهد آمد پس با استفاده فوتوسل  ها که برای سیستم های خورشیدی طراحی شده اند میتوانید در مصرفتان صرفه جویی کنید.

طراحی و پیاده سازی M.A