محصولات

اینورتر خورشیدی چیست؟

اینورتر خورشیدی(Solar Inverter) وسیله ای اساسی در هر سیستم خورشیدی است. کارکرد اصلی اینورتر تغییر ولتاژ مستقیم و جریان مستقیم پانل های خورشیدی به جریان متناوب است. اجزای مختلف الکتریکی و الکترونیکی متصل به مدار در تبدیل کمک می کند.

اینورتر خورشیدی

توان جریان متناوب تبدیل شده برای راه اندازي وسایل شما مانند تلویزیون ، یخچال ، مایکروویو و غیره استفاده می شود .برای برخی از برنامه های خاص ، می توانیم مستقیماً از توان جریان مستقیم از پنل خورشیدی مانند چراغ های شب LED ، یک شارژر تلفن همراه استفاده کنیم. به طور کلی ، از قدرت یک سیستم خورشیدی خانگی برای بارهای AC استفاده می شود.

انواع اینورترهای خورشیدی

بسیاری از سازندگان مشهور اینورترهای خورشیدی در سراسر جهان وجود دارند. اما چند نوع اینورتر خورشیدی در بازار موجود است که موارد زیر را شامل می شود.

اینورترهای Grid Off يا مستقل از شبكه

اینورتر Off-Grid

اینورترهای شبکه خاموش در سیستمهای از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند که در آن اینورتر خورشیدی از DC panel باتری تغذیه می کند. این پانل باتری توسط پنل های خورشیدی شارژ می شود. این نوع اینورترها با شارژرهای اصلی باتری ادغام شده اند که می تواند برای تقویت باتری از یک AC استفاده شود. منبع انرژی.

اینورترهای Grid Tie متصل به شبكه

اینورتر Grid Tie

می توان گفت اینورتر که با شبکه در ارتباط است ، یک اینورتر متصل به شبکه است. این نیروگاههای تغذیه اینورتر در شبکه برق توسط فاز و فرکانس متناظر انجام می شوند. و فرکانس 50Hz در هند و 60 هرتز در آمریکای شمالی از توان AC / o با قدرت مؤثر در تأمین انرژی AC تأمین می شود.

اینورترهای پشتیبان باتری

اینورتر پشتیبان باتری

این نوع خاص از اینورترها به ویژه برای جذب انرژی از باتری طراحی شده اند. شارژ باتری با استفاده از یک شارژر روی صفحه حفظ می شود و انرژی اضافی به شبکه منتقل می شود. اینورترها این امکان را دارند که در هنگام قطع برق ، منبع تغذیه AC را برای بارهای خاص تأمین کنند. آنها همچنین عملکرد ضد جزیره ای دارند.

ميكرو اينورتر هاي متصل به شبكه

میکرو اینورتر متصل به شبکه

میکرو اینورتر ها در صنایع خورشیدی مدرن هستند. آنها کوچک ، اندازه جمع و جور و قابل حمل با عملکرد بسیار زیادی هستند. آنها شامل تمام ویژگی های اینورترهای مرکزی هستند.

اینورتر خورشیدی و کارکرد آن

هدف اصلی این پروژه طراحی سیستمی است که از انرژی خورشیدی برای بارهای خانگی و لوازم خانگي با استفاده از اینورتر استفاده می کند. نیازهای سخت افزاری به طور عمده شامل درایو Bridge-MOSFETs ، Step Up Transformer ، تنظیم کننده ولتاژ ، درایور MOSFET ، IC اینورتر PWM ، پنل خورشیدی و باتری است.

نمودار بلوک اینورتر خورشیدی

دیاگرام اینورتر خورشیدی

انرژی خورشیدی با کمک سلولهای فتوولتائیک به انرژی الکتریکی تغییر می یابد. این انرژی در طول روز در اهداف باتری در هر زمان مورد نیاز در باتری ها ذخیره می شود. سیستم پیشنهادی به منظور استفاده از انرژی خورشیدی برای بارهای منزل با استفاده از اینورتر طراحی شده است.

اینورتر خورشیدی خروجی DC (مستقیم جریان) یک پنل خورشیدی PV را به یک فرکانس برق AC (جریان متناوب) تبدیل می کند که می تواند به یک شبکه الکتریکی تجاری (یا) که توسط یک n / w برقی محلی ، غیر خطی استفاده می شود ، تبدیل کند.

در این سیستم پیشنهادی ، انرژی خورشیدی در سلولهای PV در باتری ذخیره می شود. این انرژی از باتری با استفاده از فرکانس 50 اینچ فرکانس با استفاده از IC اینورتر PWM با MOSFET به MOSFET درایور تغییر می یابد و ولتاژ را توسط ترانسفورماتور تقویت می کند ، همه در خط n / w فقط غیر از نوع بلکه کراوات شبکه نیست.

برای اهداف نمونه باتری از نوع SMF و 5 AH (تهیه نشده است ، به طور کلی در یو پی اس های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد) لازم است که مورد استفاده قرار گیرد زیرا سلول های خورشیدی مورد نیاز از نوع ریخته گری بسیار پرقدرت می باشد. علاوه بر این ، این پروژه را می توان برای کنترل ولتاژ ، تحت ولتاژ و محافظت از اضافه بار به یک کنترلر شارژ اضافه کرد.

لیست محصولات اینورتر اینورترگروپ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.