محصولات

اینورتر خورشیدی چیست؟

اینورتر خورشیدی چیست؟ - 3.7 out of 5 1 based on 7 votes

اینورتر خورشیدی(Solar Inverter) وسیله ای اساسی در هر سیستم خورشیدی است. کارکرد اصلی اینورتر تغییر ولتاژ مستقیم و جریان مستقیم پانل های خورشیدی به جریان متناوب است. اجزای مختلف الکتریکی و الکترونیکی متصل به مدار در تبدیل کمک می کند.

اینورتر خورشیدی

توان جریان متناوب تبدیل شده برای راه اندازي وسایل شما مانند تلویزیون ، یخچال ، مایکروویو و غیره استفاده می شود .برای برخی از برنامه های خاص ، می توانیم مستقیماً از توان جریان مستقیم از پنل خورشیدی مانند چراغ های شب LED ، یک شارژر تلفن همراه استفاده کنیم. به طور کلی ، از قدرت یک سیستم خورشیدی خانگی برای بارهای AC استفاده می شود.

انواع اینورترهای خورشیدی

بسیاری از سازندگان مشهور اینورترهای خورشیدی در سراسر جهان وجود دارند. اما چند نوع اینورتر خورشیدی در بازار موجود است که موارد زیر را شامل می شود.

اینورترهای Grid Off يا مستقل از شبكه

اینورتر Off-Grid

اینورترهای شبکه خاموش در سیستمهای از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند که در آن اینورتر خورشیدی از DC panel باتری تغذیه می کند. این پانل باتری توسط پنل های خورشیدی شارژ می شود. این نوع اینورترها با شارژرهای اصلی باتری ادغام شده اند که می تواند برای تقویت باتری از یک AC استفاده شود. منبع انرژی.

اینورترهای Grid Tie متصل به شبكه

اینورتر Grid Tie

می توان گفت اینورتر که با شبکه در ارتباط است ، یک اینورتر متصل به شبکه است. این نیروگاههای تغذیه اینورتر در شبکه برق توسط فاز و فرکانس متناظر انجام می شوند. و فرکانس 50Hz در هند و 60 هرتز در آمریکای شمالی از توان AC / o با قدرت مؤثر در تأمین انرژی AC تأمین می شود.

اینورترهای پشتیبان باتری

اینورتر پشتیبان باتری

این نوع خاص از اینورترها به ویژه برای جذب انرژی از باتری طراحی شده اند. شارژ باتری با استفاده از یک شارژر روی صفحه حفظ می شود و انرژی اضافی به شبکه منتقل می شود. اینورترها این امکان را دارند که در هنگام قطع برق ، منبع تغذیه AC را برای بارهای خاص تأمین کنند. آنها همچنین عملکرد ضد جزیره ای دارند.

ميكرو اينورتر هاي متصل به شبكه

میکرو اینورتر متصل به شبکه

میکرو اینورتر ها در صنایع خورشیدی مدرن هستند. آنها کوچک ، اندازه جمع و جور و قابل حمل با عملکرد بسیار زیادی هستند. آنها شامل تمام ویژگی های اینورترهای مرکزی هستند.

اینورتر خورشیدی و کارکرد آن

هدف اصلی این پروژه طراحی سیستمی است که از انرژی خورشیدی برای بارهای خانگی و لوازم خانگي با استفاده از اینورتر استفاده می کند. نیازهای سخت افزاری به طور عمده شامل درایو Bridge-MOSFETs ، Step Up Transformer ، تنظیم کننده ولتاژ ، درایور MOSFET ، IC اینورتر PWM ، پنل خورشیدی و باتری است.

نمودار بلوک اینورتر خورشیدی

دیاگرام اینورتر خورشیدی

جهت فروش اینورتر خورشیدی با بازرگانی اینورتر گروپ در تماس باشید.

شماره تماس : 02133999115

 

تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی:

اینورتر سینوسی یک وسیله الکترونیکی یا مدار الکترونیکی قدرت است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تغییر می دهد. فرکانس AC به دست آمده به دستگاه خاص بکار رفته بستگی دارد. اینورترها برعکس مبدل ها هستند که در ابتدا دستگاه های الکترومکانیکی بزرگی بودند که AC را به DC تبدیل می کردند. ولتاژ ورودی ، ولتاژ و فرکانس خروجی و کنترل کلی قدرت به طراحی دستگاه یا مدار خاص بستگی دارد. اینورتر هیچ نیرویی تولید نمی کند. نیرو توسط منبع DC تأمین می شود. اینورترهای سینوسی دستگاه هایی هستند که برق را از باتری به همان نوع برق شما از یک پریز دیواری معمولی در خانه یا محل کار خود تبدیل می کنند. به طور خاص ، اینورترهای موج سینوسی جریان مستقیم (DC) را از یک باتری به یک جریان متناوب (AC) تبدیل می کنند.اینورتر شبه سینوسی برای بالا بردن فرنکاس برق اصلی جهت استفاده در گرمکن القایی استفاده و از اینورتر شبه سینوسی به عنوان (یوپی اس ) جهت تامین برق AC زمانی که برق اصلی در دسترس نیست مورد نیاز است. به سیستمی که اینورتر شبه سینوسی یک تبدیل ولتاژ AC را برای ما انجام می دهد . اینورتر برق DC را از منابعی مانند باتری ، پنل خورشیدی به برق AC تبدیل می کند.

 تفاوت اینورتر خورشیدی با اینورتر معمولی:

 اینورتر خورشیدی (مبدل برق) دارای تنظیم کننده کنترل دور موتور و شکل موج سینوسی و مربعی شکل دارای خروجی DC هستند که می توان با استفاده از فیلترهای مخصوص آن را به موج سینوسی تبدیل کرد. اینورتر قابلیت راه اندازی بسیاری از وسایل برقی را دارد که می توان به راحتی آن را در مسافرت ، جهت تامین روشنایی، انواع شارژرها، پمپ آب خورشیدی، ابزارهای صنعتی ، تامین کننده برق اظطراری در ساختمان ها زمانی که قطعی برق باشد استفاده نمود. تنها اینورتر (تبدیل برق ماشین به برق خانگی 220 ولت) به طور ایزوله دار که استفاده از آن همیشگی است. عملکرد اینورتر خورشیدی به گونه ای میباشد با استفاده از یک مبدل DC به DC ، ولتاژ 12 ولتی و مستقیم ورودی را به ولتاژ DC بالاتری تبدیل می کند و به کمک یک مدار سوئیچینگ این ولتاژ DC جای خود را به یک ولتاژ AC یا متناوب با شکل موج سینوسی داده و یک شکل موج تقریبا سینوسی شبیه سازی میشود. اینورتر معمولی این نوع اینورترها بازدهی پایین تری نسبت به اینورتر سینوسی دارند. در صورتی که کاربرد اینورتر معمولی معمولا از این نوع سیستم جهت کاربرد دستگاه هایی غیر موتوری و بدون المنت مورد استفاده قرار می گیرد و دستگاه هایی که از حساسیت کم تری برخوردار هستند کاربرد دارد .

 

انرژی خورشیدی با کمک سلولهای فتوولتائیک به انرژی الکتریکی تغییر می یابد. این انرژی در طول روز در اهداف باتری در هر زمان مورد نیاز در باتری ها ذخیره می شود. سیستم پیشنهادی به منظور استفاده از انرژی خورشیدی برای بارهای منزل با استفاده از اینورتر طراحی شده است.

اینورتر خورشیدی خروجی DC (مستقیم جریان) یک پنل خورشیدی PV را به یک فرکانس برق AC (جریان متناوب) تبدیل می کند که می تواند به یک شبکه الکتریکی تجاری (یا) که توسط یک n / w برقی محلی ، غیر خطی استفاده می شود ، تبدیل کند.

در این سیستم پیشنهادی ، انرژی خورشیدی در سلولهای PV در باتری ذخیره می شود. این انرژی از باتری با استفاده از فرکانس 50 اینچ فرکانس با استفاده از IC اینورتر PWM با MOSFET به MOSFET درایور تغییر می یابد و ولتاژ را توسط ترانسفورماتور تقویت می کند ، همه در خط n / w فقط غیر از نوع بلکه کراوات شبکه نیست.

برای اهداف نمونه باتری از نوع SMF و 5 AH (تهیه نشده است ، به طور کلی در یو پی اس های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد) لازم است که مورد استفاده قرار گیرد زیرا سلول های خورشیدی مورد نیاز از نوع ریخته گری بسیار پرقدرت می باشد. علاوه بر این ، این پروژه را می توان برای کنترل ولتاژ ، تحت ولتاژ و محافظت از اضافه بار به یک کنترلر شارژ اضافه کرد.

 خرید و فروش اینترنتی اینورتر خورشیدی:

اینورتر گروپ بزرگترین شرکت فنی و مهندسی در زمینه اینورتر خورشیدی و سیستم های خورشیدی و دارای برند های معتبر می باشد . جهت خرید اینترنتی اینورتر خورشیدی شما مشتریان عزیز می توانید به سایت رسمی اینورتر گروپ مراجعه نمایید و جهت خرید اینورتر خورشیدی می توانید به صورت تلفنی محصول خود را خریداری نمایید و جهت مشاوره فنی، با متخصصین ما در تماس باشید. اینورتر گروپ این امکان را میدهد جهت خرید و فروش اینترنتی اینورتر خورشیدی به صورت سفارشی با ظرفیت بالا آمادگی خود را اعلام می نماید .

لیست محصولات اینورتر اینورترگروپ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و پیاده سازی M.A