محصولات

تفاوت استابلایزر و UPS

تفاوت استابلایزر و UPS - 5.0 out of 5 1 based on 2 votes

تجهیزات مبتنی بر نیرو مانند تثبیت کننده های سروو و UPS امروزه متداول تر برای تحقق برنامه های لازم در مورد برق ، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه هر دو منبع تغذیه بهتری را برای تجهیزات مورد نظر تضمین می کنند ، اما تفاوت های کلیدی خاصی وجود دارد.

در حقیقت ، هر دو آنها به تنهایی بسیار متمایز هستند و نمی توان آنها را با دیگری مقایسه کرد. با این حال ، با سوء تفسیرها ، ما را از خود دور کرده و در هنگام خرید ، انتخاب درستی نمی کنیم. بنابراین ، آماده شوید تا تفاوت بین آنها را بدانید تا خود را از مناسب بودن این راه حل های قدرت آگاه کنید.

تثبیت کننده های ولتاژ یا استابلایزر سرو و UPS - دستگاه های ضروری مبتنی بر قدرت

منبع تغذیه برای صنایع ، ساختمانهای مسکونی یا هر مکان دیگری تنها منبع برای کار هرگونه لوازم ، تجهیزات و یا ماشین آلات است. لوازم خانگی ساده ، حساس ، بزرگتر یا پیچیده فقط در صورت تأمین توان قابل توجهی از قدرت کار می کنند.

با استفاده از برخی از دستگاه های مبتنی بر قدرت مانند تثبیت کننده های ولتاژ یا استابلایزر سرو و UPS ، می توان از عملکرد بهتری در انواع مختلف تجهیزات اطمینان داشت. بنابراین ، آنها به عنوان دستگاههای اساسی مبتنی بر قدرت برای مدیریت منبع تغذیه کافی در نظر گرفته می شوند.

در اینجا یک یادداشت کوتاه در مورد این دو وسیله خاص وجود دارد که باعث می شود فرد کاملاً ویژگی های گسسته و تفاوت بین آنها را درک کند.

استابلایزر سرو

همه می دانند که تثبیت کننده ها دستگاه هایی هستند که سطح ولتاژ را تثبیت می کنند و خروجی قابل توجهی از ولتاژ را برای تجهیزات استفاده نهایی تأمین می کنند. انواع مختلفی از تثبیت کننده ها وجود دارد و تثبیت کننده های ولتاژ سروو محبوب ترین آنهاست که در همه جا استفاده می شود.

عملکرد اصلی استابلایزر سروو ، تثبیت ولتاژ است. اغلب ، سطح ولتاژ بالاتر یا پایین تر در منبع تغذیه ورودی بوجود می آید. این ممکن است به تجهیزات آسیب برساند. بنابراین ، برای اطمینان از تأمین سطح ولتاژ قابل توجه لازم ، از تثبیت کننده های ولتاژ سروو استفاده می شود. آنها ولتاژ را بر اساس ولتاژ حاصل از منبع انرژی افزایش یا کاهش می دهند.

این در حالی است که با کمک موتورهای سروو امکان پذیر است. این واحدهای اصلی مکانیکی استابلایزر سروو هستند. سروو موتور شاخه ای را كه در جهت عقربه های ساعت یا ضد جهت عقربه های ساعت به آن وصل می شود ، جهت افزایش یا كاهش سطح ولتاژ ، شافت را به آن متصل می كند. با کمک یک ترانسفورماتور اتو ترانسفورمر یا ترانسفورماتور تقویت کننده فشار ، ولتاژ سروو ولتاژ را تنظیم می کند.

کاربردهای تخصصی مانند آسانسور ، تجهیزات الکتریکی ، تجهیزات پزشکی ، تجهیزات آزمایشگاه موتور ، کاربردهای IT ، ماشین آلات صنعتی ، تجهیزات پردازش فلز و غیره قطعاً به محدودیت ولتاژ قابل توجهی احتیاج دارند. تثبیت کننده های ولتاژ سروو با موفقیت این خواسته ها را برآورده می کند.

انواع مختلفی از استابلایزرهای سه فاز ولتاژ خنک کننده با هوا و روغن ، امروزه در بازار موجود است.

لیست محصولات استابلایزر سه فاز

دستگاه تخصصی دیگر به نام UPS برای تامین انرژی و برق و نه برای تثبیت کردن در نظر گرفته شده است.


خواندن این مقاله به شما توصیه میشود:
خرید و قیمت استابلایزر

یو پی اس UPS برق اضطراری

سیستم های تغذیه بدون وقفه (UPS) دستگاه هایی هستند که به طور مداوم منبع تغذیه هر تجهیزات را تأمین می کنند. در زمان قطع برق آنها بیشترین کمک را می کنند. بسیاری از عملیات های صنعتی ، فعالیت های سازماندهی داده ها ، توسعه نرم افزار و غیره با قطع برق دچار اختلال می شوند. بنابراین ، چنین شرکتهایی اجبار سیستم های UPS را الزامی می کنند.

سیستم های UPS دارای یک بای پس ثابت ، یکسو کننده و یک باتری هستند. بای پس استاتیک برای منبع تغذیه در نظر گرفته شده است - پس از خرابی سیستم برق ، این بسته می شود و اجازه می دهد جریان از یکسو کننده ، باتری و اینورتر عبور کند. یکسو کننده به شارژ سیستم باتری کمک می کند و همچنین توان ورودی A / C را به D / C تبدیل می کند. باتری سیستم های UPS به طور عمده وظیفه تأمین برق در صورت قطع برق یا قطع برق را بر عهده دارد.

حالت های مختلف عملکرد در سیستم های UPS مشاهده می شود - سیستم های UPS آفلاین و آنلاین. در حالی که بعضی از آنها برای لوازم ساده تر مورد استفاده قرار می گیرند ، برخی دیگر برای کاربردهای صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین ، استفاده نهایی از سیستم های UPS برای اطمینان از یک منبع تغذیه مداوم برای جلوگیری از ضرر عملیاتی و مالی است. با این حال ، امروزه ، با درج فن آوری پیشرفته ، آنها با اجزای خاصی تعدیل می شوند تا حتی بتوانند از اثرات منفی سنبله ، موج سواری ، گونی و… جلوگیری کنند.

استنتاج نهایی در مورد استابلایزر و یو پی اس

تثبیت کننده ولتاژ سروو و استابلایزر برای تنظیم ولتاژ است - افزایش یا کاهش سطح ولتاژ.

‏UPS برای منبع تغذیه مداوم و کاهش ضعف قطع برق است.

در عملکرد ، مؤلفه ها ، ویژگی ها و برنامه های کاربردی آنها اختلاف زیادی وجود دارد. با این حال ، بر اساس شرایط و موقعیت های حاکم ، فرد باید یک سرویس دهنده یا UPS را انتخاب کند.

تثبیت کننده های ولتاژ سروو هنگامی که نوسانات مکرر در منبع تغذیه وجود دارد ، برای استفاده مناسب است. در حالی که ، هنگام قطع برق معمولاً UPS امکان پذیر است. اما اگر هر دو شرط اتفاق بیفتد ، لازم است که دو دستگاه تخصصی قدرت را با موفقیت خریداری و نصب کنید.

‏Servomax Limited یک تولید کننده برجسته و تأمین کننده ولتاژ سروو سیستم ها و سیستم های UPS در هند است. ظرفیت های مختلف واحدی با طرح ها و اندازه های سفارشی را ارائه می دهد. از نیازهای مصرف برق ، تغییر قدرت و مبنای قطع برق و سایر عناصر قابل توجه برای خرید صحیح سازنده های سروو و سیستم های UPS مطلع شوید.

لیست محصولات استابلایزر اینورترگروپ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.