محصولات

ماینر چیست

ماینر چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ماینر چیست؟


ماینر یا ASIC اصطلاحی است برای دستگاه های استراج رمز ارزها به کار برده میشود. که در سراسر جهان این دستگاه ها متنوع هستند. افرادی که مشغول استراج رمزارزها اعم از بیت کوین هستند ماینر می گویند . افراد سعی می کنند با استفاده و با تجربه فراوان از ابزارهای متنوع استخراج به تعداد بیشتری از رمز ارزهای استخراج نشده دست یابند و با فروش آن ها به سود و درآمد زایی برسند. هم چنین برای استخراج ارز دیجیتال از دستگاه ماینر استفاده میشود. ماینر (بیت کوین) به دستگاه هایی گفته میشود که مخصوص استخراج بیت کوین است و انواع گوناگونی دارند. به زبان ساده تر می توان گفت: استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین، یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افراد داوطلب به نام استخراج‌کننده (ماینر)، قدرت پردازش دستگاه‌های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند تا تراکنش‌های شبکه تأیید شود.

 

بیت کوین چیست؟


بیت کوین یک ارز دیجیتال است که توسط یک سازمان یا شرکت خاص نمی باشد . بیت کوین شبکه ای غیرمتمرکز است و بیش از هزاران کامپیوتر و دستگاه استخراج در جهان وظیفه پردازش تراکنش و تولید بیت کوین را در دست دارند . بیت کوین یکی از موثرترین و موفق ترین ارز دیجیتال در بازارهای ارز دیجیتال است. از ویژگی های مهم و کلیدی بیت کوین، تمام ویژگی های پول های واقعی مانند قابلیت خرید کردن ، سرمایه گذاری ، انتقال ارزش را دارد. با این تفاوت که به دلیل غیرمتمرکز بودن آن تحت نظارت هیچ دولت یا سازمان خاصی نبوده و تمامی واسطه ها در انجام معاملات ارز از بین رفته اند در نتیجه با توجه به استفاده از فرآیندهای ریاضی بسیار پیچیده و در استخراج این ارزهای دیجیتالی بسیار امن تر از پول های رایج عمل می کند و از درجه امنیت بالایی برخوردار می باشند.

 

راه اندازی ماینر با پنل خورشیدی


با استفاده از دستگاه ماینر برای راه اندازی پنل خورشیدی یک مسئله مهمی که باید بدانید مصرف برق می باشد و یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در محاسبه سود و زیان استخراج است و استخراج کنندگان علاوه بر هزینه خرید دستگاه ماینر باید به قبض برق ماهیانه خود دقت داشته باشید . تمام برق مصرفی مورد نیاز برای دستگاه های استخراج را در 24 ساعت شبانه روز از انرژی خورشیدی تامین می کنیم . در طول روز 5 الی 7 ساعت هوا آفتابی داریم و برای ساعات روز به باتری نیاز داریم . انرژی برق حاصل از پنل خورشیدی را در طول روز در باتری ها ذخیره و در شب مورد استفاده می باشد. به همین علت تعداد باتری های مورد نیاز بسیار زیاد خواهد بود و هزینه مان بالا خواهد رفت. بنابراین می توانیم برق تولیدی از نیروگاه خورشیدی را به شبکه سراسری بفروشیم و با درآمد حاصل از آن بخشی از قبض برق خود را پرداخت نماییم.

 

 

هزینه راه اندازی نیروگاه خورشیدی برای ماینر

 برای تبدیل این انرژی بی‌نهایت به برق، امکاناتی لازم است که به صورت مختصر آنها را شرح می‌‌دهیم.
 پنل‌‌های خورشیدی یا همان سلول خورشیدی: هنگامی که در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرند، ولتاژ و جریان تولید می کنند.  
اینورتر یا تبدیل کننده: جریان مستقیم AC را به جریان متناوب DC تبدیل می کند.
باطری :منبع ذخیره‌سازی توان تولیدی توسط پنل خورشیدی.
کنترلر: وظیفه شارژ باتری ها را از منبع پنل خورشیدی بر عهده دارد.

فردی که قصد دارد از طریق سولار ماینینگ به کسب درآمد بپردازد، باید تمامی این امکانات را فراهم آورد. بدیهی است که راه‌‌اندازی چنین سیستمی، فرآیندی هزینه ‌‌بر است. اما باید بدانید که با کمی ذکاوت می‌‌توانید به راحتی این هزینه‌‌ها را بازگردانید. علاوه بر این به محض بازگشت هزینه‌‌ها، شما به درآمدی باور نکردنی دست پیدا خواهید کرد.  هزینه تجهیزات و راه‌اندازی سیستم خورشیدی به صورت متصل به شبکه کمتر و تقریبا نصف حالت منفصل از شبکه است، در نتیجه راه‌اندازی چنین سیستمی برای شما به صرفه‌تر خواهد بود. شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای 70 میلیون تومانی و راه‌اندازی یک نیروگاه 5 کیلواتی و عقد قرارداد با ساتبا، برق تولید شده خود را با نرخ 800 تومان به ازای هر کیلووات به شبکه سراسری انتقال دهید. تحت چنین شرایطی ماهانه مبلغی معادل 800,000 الی 1,000,000 میلیون تومان بابت فروش برق نصیب شما خواهد شد. هم چنین می توانید برق تولید شده از سیستم خورشیدی خود را به شبکه سراسری بفروشید و از درآمد آن برای پرداخت بخشی از قبض برق ماینرهای خود کمک بگیرید.

 

 

استخراج بیت کوین چیست؟


به تولید بیت کوین و پردازش تراکنش های بیت کوین، استخراج بیت کوین گفته می شود. درآمد دستگاه استخراج بیت کوین بسته به نوع دستگاه هزینه برق مصرفی و قیمت روز بیت کوین متفاوت است و تخمین دقیق درآمد براساس سرمایه گذاری اولیه فرد در این حوزه محاسبه می شود. استخراج ارز دیجیتال منبع درآمدزایی تبدیل شده است و به طور دقیق و صحیح اگر بخواهیم به زبان ساده استخراج بیت کوین تعریف نماییم ، یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افرادی داوطلب به نام استخراج کننده (ماینر) قدرت پردازش دستگاه های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا امنیت شبکه، حفظ و تراکنش های بیت کوین تایید شود. با ماینینگ سه کار اصلی انجام می شود:
تایید تراکنش های بیت کوین
حفظ امنیت شبکه بیت کوین
تولید واحدهای جدید بیت کوین به صورت غیر متمرکز

 

آیا استخراج بیت کوین از طریق پنل های خورشیدی به صرفه است یا خیر؟


همان طور که می دانیم افزایش قیمت بیت کوین که به دلیل بالا رفتن اعتماد به این رمز ارز در شرایط کنونی اقتصاد جهان اتفاق افتاد، انگیزه بسیاری را برای استخراج آن بالا برد و روز به روز بر تعداد ماینرها در سراسر جهان و ایران افزوده می شود.اما مصرف برق یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در محاسبه میزان سودآوری استخراج است و استخراج‌کنندگان علاوه بر هزینه خرید دستگاه استخراج باید نیم‌ نگاهی نیز به قبض برق ماهیانه خود داشته باشند. ایران با وجود ۳۰۰ روز آفتابی در سال در بیش از دو سوم مساحت خود و متوسط تابش ۴.۵ الی ۵.۵ کیلووات ساعت بر مترمربع در روز، یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در زمینه‌ی انرژی خورشیدی است. با توجه به استانداردهای بین‌المللی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از ۳٫۵ کیلووات ساعت در مترمربع باشد استفاده از سیستم‌های خورشیدی اقتصادی و مقرون به صرفه است. بنابراین  در صورت به صرفه نبودن استخراج رمز ارز، می‌توانید از انرژی تولید شده برای مصارف خانگی استفاده کنید و حتی مازاد آن را به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران (ساتبا) بفروشید. در حال حاضر نرخ خرید برق برای سیستم‌های متصل به شبکه زیر ۲۰ کیلووات، 1040 تومان و زیر 100 کیلووات، 910 تومان به ازای هر کیلووات می باشد. لازم به ذکر است که عمر مفید سیستم‌های خورشیدی حدود ۲۵ الی ۳۰ سال است.

 

جهت مشاوره با همکاران ما در تماس باشید.

شماره تماس:02133999115

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.