محصولات

پنل های خورشیدی چگونه کار میکنند ؟

پنل های خورشیدی چگونه کار میکنند ؟ - 4.5 out of 5 1 based on 2 votes

به عبارت ساده ، یک پنل خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها یا ذرات نور ، می تواند الکترون های عاری از اتم ها را بکوبد ، و یک جریان الکتریسیته تولید کند. 

پنل های خورشیدی در واقع از واحدهای بسیار کوچکتری به نام سلول های فتوولتائیک را تشکیل می دهند. (فتوولتائیک به این معنی است که آنها نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کنند.) بسیاری از سلولهای مرتبط با هم یک صفحه خورشیدی تشکیل می دهند. هر سلول فتوولتائیک در اصل ساندویچ است که از دو قطعه مواد نیمه رسانا ، معمولاً سیلیکون تشکیل شده است - همان مواد مورد استفاده در میکروالکترونیک. 

برای کار ، سلولهای فتوولتائیک نیاز به ایجاد یک میدان الکتریکی دارند. تقریباً مانند یک میدان مغناطیسی ، که به دلیل قطبهای مخالف رخ می دهد ، هنگامی که بارهای متضاد از هم جدا می شوند ، یک میدان الکتریکی رخ می دهد. برای به دست آوردن این رشته ، تولید کنندگان "سیلیکون" را با مواد دیگر "گول می زنند" ، و به هر برش ساندویچ بار الکتریکی مثبت یا منفی می دهند. به طور خاص ، آنها فسفر را به لایه بالای سیلیکون تخم می زنند ، که الکترون های اضافی را با بار منفی به آن لایه اضافه می کند. در همین حال ، لایه پایین یک دوز بور دریافت می کند ، که منجر به الکترون کمتری یا بار مثبت می شود. این همه به یک میدان الکتریکی در محل اتصال بین لایه های سیلیکون اضافه می شود. سپس ، هنگامی که یک فوتون از نور خورشید یک الکترون آزاد کند ، میدان الکتریکی آن الکترون را از محل اتصال سیلیکون خارج می کند. 

از به هم پيوستن اجزای دیگر سلول این الکترون ها را به توان قابل استفاده تبدیل می کنند. صفحات رسانای فلزی در طرفین سلول ، الکترون ها را جمع می کنند و آنها را به سیم منتقل می کنند. در آن مرحله ، الکترون ها می توانند مانند هر منبع برق دیگری جریان داشته باشند. به تازگی ، محققان ultrathin ، سلولهای خورشیدی انعطاف پذیر تولید کرده اند که فقط 1.3 میکرون ضخامت دارند - تقریباً 1/1 صد عرض یک موی انسان - و 20 برابر سبک تر از یک ورق کاغذ اداری هستند. در حقیقت ، سلول ها به قدری سبک هستند که می توانند در بالای حباب صابون بنشینند ، اما با این وجود انرژی با تقریبا همان راندمان سلولهای خورشیدی مبتنی بر شیشه تولید می کنند.

دانشمندان در یک مطالعه که در سال 2016 در مجله Organic Electronics منتشر شد ، به مورد زير دست يافتند، سلولهای خورشیدی سبکتر و منعطف تر مانند این می توانند در معماری ، فناوری هوافضا یا حتی الکترونیکی پوشیدنی ادغام شوند. انواع دیگری از فناوری انرژی خورشیدی - از جمله انرژی خورشیدی حرارتی و متمرکز خورشیدی (CSP) وجود دارد که با روشی متفاوت از پنل های خورشیدی فتوولتائیک کار می کنند ، اما همه از قدرت نور خورشید برای ایجاد برق یا گرم کردن آب یا هوا بهره می گیرند.

 لیست محصولات پنل خورشیدی اینورتر گروپ

ویدئوی محصول

رسانه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.