محصولات

چگونه پنل خورشیدی بسازیم؟

چگونه پنل خورشیدی بسازیم؟ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

هنگام نصب پنل های خورشیدی خانه شما، الکتریسیته آلایندگی با تولید صفر خود را تولید می کند. اگر اهل DIY هستید ، می توانید سیستم انرژی خورشیدی خود را بسازید. در برخی موارد ، شما حتی می توانید پنل های خورشیدی خود را بسازید ، اگرچه مقداری که می توانید خورشیدی DIY را به طور موثری تهیه کنید بستگی به میزان مصرف انرژی شما دارد. برای ساخت پنل خورشیدی به موادی مانند :سلولهای خورشیدی سیلیکون، قاب فلزی (به طور معمول آلومینیوم)، ورق شیشه ای برای پوشش، سیم استاندارد 12 ولت، سیم اتوبوس، پلکسی گلاس نیاز دارید. بهترین مواد برای ساخت پنل خورشیدی تک هسته ای، پنل های خورشیدی یکپارچه سیلیکونی هستند که از نظر فضا کارایی دارند. راندمان بالاتر آنها به معنی تولید برق بیشتر در هر شرایط است.

تولید پنل خورشیدی
ساخت پنل خورشیدی

آیا ساخت پنل های خورشیدی برای خود ارزان تر است؟

 این کار را باید خودتان انجام دهید. نصب پنل های خورشیدی می تواند ارزانتر باشد ، اما گزینه های شما محدود است. از این میزان ، هزینه های طراحی و نصب کار حدود ده درصد از کل صورتحساب را تأمین می کند . این ده درصد چیزی است که پنل های خورشیدی خانگی شما را در اصل صرفه جویی می کنند ، زیرا شما هنوز هم خودتان باید تجهیزات را خریداری کنید.

برای ساخت پنل خورشیدی چقدر انرژی لازم است؟

برای ساخت پنل خورشیدی با این قیمت می توان بیش از 9100 کیلو وات ساعت برای ساخت تابلو هزینه کرد. براساس داده های خانه ما و سناریوی بدترین حالت ، 29 سال طول می کشد تا یک پنل خورشیدی بتواند این سرمایه گذاری 100٪ انرژی را جبران کند. از پنل های خورشیدی کوچکتر می توان به روش های مختلفی استفاده کرد: به عنوان یک شارژر تلفن ، برای RVs و در طول سفرهای کمپینگ و برای پروژه های خورشیدی کوچک از شبکه. اگر با جبران مصرف انرژی خانگی خود با سیستم خورشیدی به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید ، پنل های خورشیدی کوچک به احتمال زیاد کار را انجام نمی دهند.

مواد اولیه پنل های خورشیدی از کجا تهیه می شود؟

 برای ساخت سلول های خورشیدی ، مواد اولیه دی اکسید سیلیکون از سنگ کوارتزیت یا کوارتز خرد شده ، ابتدا در کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند ، جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود. این محصولات دی اکسید کربن و سیلیکون مذاب هستند. پنل های خورشیدی برای تولید برق نیاز به چند دستگاه مهم برای همراهی خود دارند مثل اینورتر خورشیدی، شارژ کنترلر خورشیدی، باطری خورشیدی و لوازم جانبی که همه ی آن ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم با پنل خورشیدی و ساخت پنل خورشیدی ارتباط دارند .پنل خورشیدی چون نمی تواند به شکل مستقیم با نور خورشید در ارتباط باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و پیاده سازی M.A