محصولات

ارستر خورشیدی DC

ارستر خورشیدی DC - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ارستر خورشیدی DC وسیله ای است که سیستم های برق را از آسیب های ناشی از صاعقه محافظت می کند. هنگامی که یک پیشرانه الکتریکی قدرتمند از سیستم نیروگاه به جرثقیل انتقال می یابد ، جریان ولتاژ بالا مستقیماً به عایق یا به زمین فرستاده می شود تا از آسیب دیدن سیستم جلوگیری کند. سرج ارستر در شبکه های الکتریکی برای حفاظت تجهیزات در مقابل صدمات ناشی از اضافه ولتاژهای ناگهانی هم چون صاعقه و رعد و برق به کار برده می شود. سرج ارسترها در انواع تکفاز و سه فاز  برای سیسستم های DC و AC تولید می گردند که هر یک به اقتضای محل و شرایط، مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم در این رابطه عدم ارتباط داخلی سرج ارسترها با یکدیگر می باشد. مدار و عملکرد سرج ارسترها کاملا” از یکدیگر مستقل است . سرج ارستر خورشیدی برای حفاظت خطوط DC و AC مورد استفاده می باشد که کاربرد فراوانی در تجهیزات سوئیچینگ دارد.

وظیفه اصلی ارستر خورشیدی چیست؟

یک گیرنده افزایش یافته، با حرکت دادن ولتاژ اضافی به سیم زمین ، به جای اینکه از طریق وسایل الکترونیکی جریان یابد ، کار می کند و در عین حال اجازه می دهد تا ولتاژ عادی در مسیر خود ادامه یابد. اضافه بار روی این ارستر شکست خورده ممکن است ناشی از ولتاژ بیش از حد یا ناشی از صاعقه باشد ، اما می تواند این امر باشد که ورود رطوبت عامل اصلی آن بوده است.  هم چنین یک ارستر خورشیدی با افزایش معمولی، که هم دارای یک ترمینال زمینی و هم یک ترمینال ولتاژ بالا است هنگامی که یک جریان الکتریکی قدرتمند از سیستم نیروگاه به جرثقیل انتقال می یابد ، جریان ولتاژ بالا مستقیماً به عایق یا به زمین فرستاده می شود تا از آسیب دیدن سیستم جلوگیری کند.

سرج ارستر
سرج ارستر Dehn

ارستر ثانویه چیست؟


نصب ارستر ثانویه که بیشتر به عنوان گیرنده صاعقه شناخته می شود توسط کدهای الکتریکی در اکثر مناطق لازم است. این دستگاه ها معمولاً بلوک کربن ، لوله گاز یا شکاف جرقه هستند. در اصطلاح صحیح برای چنین وسایلی است زیرا آنها مانند کوتاه عمل می کنند و با طراحی کوتاه از موج به زمین می روند.  

چه اتفاقی می افتد که صاعقه گیر به یک صفحه خورشیدی ضربه می زند؟

در ساختمان ها پنل های خورشیدی را در پشت بام نصب می کنند. برخورد مستقیم رعد و برق در پنل خورشیدی می تواند خسارت قابل توجهی به آن وارد کند. حتی موج های زیاد ولتاژ یا جریان های گذرا توسط اعتصاب های نامرئی ممکن است آسیب ببینند. یک سیستم محافظت از روشنایی خارجی باید با سیستم یکپارچه شود.

وظیفه ارستر چیست؟

ارستر وسیله‌ای است برای محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر ولتاژهای بیش از حد و ولتاژ ناشی از وقایع خارجی (رعد و برق) یا داخلی. هم چنین برای محافظت از یک واحد تجهیزات در برابر گذرهایی که در یک ولتاژ متصل وجود دارد . یک ارستر پیش از ورود به تجهیزات به ولتاژ وصل می شود.

صاعقه گیر چیست؟

دستگاهی که برای محافظت از تجهیزات در پستها در مقابل امواج مسافرتی استفاده می شود ، به این نوع وسیله صاعقه گیر یا برق گیر گفته میشود. به عبارت دیگر ، صاعقه گیر بدون تغییر در تداوم تأمین ، ولتاژ زیاد غیر طبیعی را به زمین منحرف می کند. گیرنده صاف از نصب از داخل محافظت می کند در حالی که صاعقه گیر تجهیزات را از خارج محافظت می کند. گیرنده صافی سیستم را از صاعقه ، سوئیچینگ ، گسل های الکتریکی و دیگر ولتاژ و گذرهای گذرا محافظت می کند در حالی که برق گیر عمدتاً برای صاعقه و صعودهای جانبی استفاده می شود.

منظور از ارستر یا برق گیر چیست؟

برق گیر یا ارستر وسیله ای است که در سیستم های الکتریکی و سیستم های مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد تا از عایق و رسانای سیستم از اثرات مخرب رعد و برق محافظت کند. از ارستر برای محافظت از مدار یا تجهیزات الکتریکی در برابر موج های ولتاژ بالا گذرا یا برقی استفاده می شود. گیرنده صاعقه مانند بیرونگیر از رسانا کار می کند. آنها موج های الکتریکی موجود در خود برج انتقال را جذب می کنند. هم چنین میله رعد و برق وسیله ای پیش محافظت است.

برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

ویدئوی محصول

رسانه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.