محصولات

مراحل نصب پنل خورشیدی

مراحل نصب پنل خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

هنگامی که پنل خورشیدی در یک مکانی راه اندازی میشوند هزینه نگهداری آن نسبتا رایگان است. اکثر پنل های خورشیدی از قطعات و قسمت های متحرک تشکیل نشده اند و ثابت هستند تا زمانی که آن ها نور خورشید را دریافت می کنند و دچار نقص فنی نشوند می توان 25 تا30 سال از تولید برق آن ها استفاده کرد. نوع پنل خورشیدی شما بستگی به شرایط محیطی ، بودجه و کارایی مورد نظر دارد. راه اندازی سیستم خورشیدی منطقه ای است که پنل خورشیدی باید در آن جا نصب شوند. پنل خورشیدی در محیطی که در آنجا آفتاب نسبت به فضای دیگر آن مکان بیشتر تایید میشود قرار میگیرد . برای گرفتن انرژی مطلوب برای تولید برق باید زاویه قرارگیری آن به سمت جنوب متمایل شود. این به این معنی است که پنل خورشیدی تا زمانی که روی سطح آن سایه نباشد می تواند انرژی تولید کند. زمانی که قصد نصب پنل خورشیدی روی سقف خانه خود را دارید باید از فضای بیشتری کارایی بگیرید و پایه پنل خورشیدی دارای کارایی و بهره بالا باشد تا بتواند بیشترین برق را به نسبت فضا تولید کند و بتوان در فضا صرفه جویی کرد.

1-     پایه های نگهداری پنل خورشیدی:

 توسط پایه های نگهدارنده به مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید محکم متصل میشود تا پنل ها تکان نخورند و ثابت باشند.

2-    دستگاه اینورتر:

 اینورتر توسط سیمی به پنل خورشیدی متصل میشود و هدف از گذاشتن اینورتر میان پنل خورشیدی این است که جریان برق مستقیم DC را به جریان برق متناوب AC تبدیل میکند. 

3-    باتری:

 بسیاری از صاحب خانه ها از باتری استفاده میکنند برای این که برق پشتیبان برای خود داشته باشند و مابقی برق تولیدی را به شبکه برق شهری می دهند و بقیه کسانی که از باتری استفاده میکنند چون به شبکه برق متصل نیستند . و برای زمانی که نمی توانند از انرژی خورشیدی استفاده کنند ذخیره میکنند تا استفاده شود.

4-    شارژ کنترلر :

 به وسیله شارژ کنترلر می توان ولتاژ و جریان خروجی را از پنل خورشیدی کنترل کرد تا باتری ها دچار آسیب نشوند و مانع بیش از حد شارژ شدن باتری و با تخلیه کامل باتری میشود.

نصب پنل خورشیدی
مراحل نصب پنل خورشیدی

مراحل زیر نصب پنل خورشیدی را روی یک سقف توضیح می دهد:


    داربست را تنظیم کنید.
    نصب پنل های خورشیدی را نصب کنید.
    پنل های خورشیدی را نصب کنید.
    پنل های خورشیدی را سیم کنید.
    اینورتر خورشیدی را نصب کنید.
    اینورتر خورشیدی باند و باتری خورشیدی
    اینورتر را به واحد مصرف کننده وصل کنید.
  صفحه های خورشیدی را شروع و آزمایش کنید.

بهترین جهت پنل های خورشیدی کدام میباشد؟


جهت در نیمکره شمالی ، قاعده کلی برای قرار دادن پنل های خورشیدی این است که پنل های خورشیدی باید در جنوب واقع شوند (و در جنوب ، شمال واقعی). معمولاً این بهترین جهت است زیرا پنل های خورشیدی در طول روز نور مستقیم دریافت می کنند.

چگونه پنل های خورشیدی را بر روی خانه خود نصب کنم؟


پنل های خورشیدی را مستقیماً به یک اینورتر برق وصل کنید و سپس آن را به شبکه خانگی وصل کنید ، یا اینورتر را به باتری و سپس به شبکه خانگی وصل کنید. این اینورتر نیرو ، انرژی خورشیدی را به انرژی قابل مصرف در خانه تبدیل می کند.

پنل های خورشیدی چه مدت طول می کشد تا نصب شود؟

زمان کل نصب یک سیستم خورشیدی 3 کیلوواتی استاندارد در حدود 20 پنل خورشیدی معمولاً بین 1 تا 3 روز است. متوسط زمان کار 75 ساعت است ، که می توان آن را در بخش کار نصب برق (49 ساعت) و کار نصب غیر الکتریکی (26 ساعت) تقسیم کرد.

چگونه می توانم تعداد پنل های خورشیدی را محاسبه کنم؟

شما می توانید با ضرب کردن انرژی مورد نیاز ساعت خانگی خانوار خود در ساعت های اوج تابش خورشید برای منطقه خود و تقسیم آن بر اساس یک تابلو ، تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. برای ایجاد یک دامنه از نمونه های کم وات (150 وات) و پر فشار (370 وات) استفاده کنید (برای نمونه: پنل های 17-42 برای تولید 11000 کیلو وات ساعت در سال میباشد).

پنل خورشیدی 300 وات چقدر برق تولید می کند؟

به عنوان مثال ، اگر یک پنل خورشیدی 300 واتی (0.3 کیلو وات) در آفتاب کامل به مدت یک ساعت به طور فعال انرژی تولید کند ، باعث ایجاد 300 وات در ساعت (0.3kWh) برق می شود. همان پنل 300 واتی 240 ولت تولید می کند که برابر است با 1.25 آمپر.

بهترین مکان برای قرار دادن پنل خورشیدی کجاست؟


بهترین مکان برای قرار دادن پنل های خورشیدی رو به جنوب و حداکثر سرعت ممکن (برای کاهش سایه فعلی و آینده) با شیب است که برای عرض جغرافیایی شما بهترین است. شما تا حد ممکن سایه های درختان ، ساختمان و سایر موانع را می خواهید. حتی چیزی مانند پرچم می تواند باعث کاهش خروجی صفحات خورشیدی شود. پنل های خورشیدی از فوتون های موجود در نور روز و نه از  نور خود خورشید ، الکتریسیته تولید می کنند.  بنابراین پنل ها برای کار در واقع لازم نیست که در نور مستقیم خورشید نصب شوند. در حالت ایده آل ، یک سیستم انرژی خورشیدی ثابت و بام نصب شده ، باید از زاویه ای برابر با عرض جغرافیایی محل نصب آن باشد. با این وجود ، زاویه های قله بین 30 تا 45 درجه در بیشتر مواقع به خوبی کار می کنند. هم چنین به عنوان یک قانون کلی صنعت خورشیدی ، پنل های خورشیدی حدود 25 تا 30 سال دوام می آورند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها تولید برق را پس از 25 سال متوقف می کنند. این بدان معناست که تولید انرژی با توجه به آنچه تولید کنندگان به عنوان مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

آیا می توانید تمام خانه خود را با انرژی خورشیدی اداره کنید؟

بله ، می توان با استفاده از برق خورشیدی نیروگاه کل خانه را امکان پذیر کرد. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند به صورت کامل از شبکه خارج شوند و قبض های برق خود را قطع کنند. اما اینکه آیا می توانید به صورت کامل از شبکه خارج شوید بستگی به نوع خانه شما و تعداد تجهیزات مورد نظر برای اجرا دارد.  هم چنین یک باتری 12 ولت برای شارژ حداقل 13.6 ولت نیاز دارد ، بنابراین در بدترین شرایط یک پنل خورشیدی نیاز به حداقل 13.6 ولت دارد. این بدان معنی است که در شرایط عالی پنل خورشیدی 12 ولت ممکن است در حدود 17 ولت یا بیشتر باشد. یک پنل خورشیدی دارای تعدادی سلول خورشیدی به صورت سری است تا بتواند ولتاژ کل را تشکیل دهد. هر سلول در حدود 0.5 ولت جریان می یابد و غالباً 60 سلول به صورت سری به هم متصل می شوند و خروجی حدود 30 ولت دارند. اما ولتاژ تولید پنل خورشیدی بیشترین توان خروجی آن متغیر است.


برای بهره‌برداری از یک خانه چند پنل خورشیدی و باتری لازم است؟


جدیدترین داده ها حاکی از آن است که یک خانه معمولی سالانه کمتر از 11،000 کیلووات ساعت مصرف می کند. بنابراین ، هنگامی که مصرف کل خود را براساس میزان پیش بینی شده از یک صفحه خورشیدی تقسیم می کنیم ، می بینیم که تقریباً ده صفحه خورشیدی با این اندازه ، برای تأمین انرژی خانه کافی است.

شماره تماس: 02133999115


برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

رسانه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.