محصولات

تفاوت پنل های خورشیدی مونو کریستال و پلی کریستال

تفاوت پنل های خورشیدی مونو کریستال و پلی کریستال - 5.0 out of 5 1 based on 2 votes

دو پنل خورشیدی وجود دارد که یک پیمانکار برای استفاده در منزل یا تجارت شما انتخاب می کند: مونو كريستال و پلي کریستال. اما تفاوت های قابل توجهی بین پنل های تک کریستالی و پلی کریستالی وجود دارد که هر مصرف کننده باید از آن آگاه باشد.

بزرگترین تفاوت بین این دو ، این است که پنل های مونو كريستال 22٪ از پرتوهای قابل استفاده را به انرژی تبدیل می کنند ، در حالی که پنل های پلي کریستالی تنها 14-16٪ از پرتوهای قابل استفاده را به انرژی تبدیل می کنند.

علاوه بر این ، پنل های پلي کریستالی از فضای بسیار بیشتری برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته DC استفاده می کنند ، بنابراین فضای بیشتری برای تأمین نیازهای مصرفی شما می خورند. علاوه بر این ، آنها تقریباً دو برابر میزان تخریب پنل های مونو كريستالي هستند. به عنوان مثال ، پانل های پلی کریستالی در سال 64/4 درصد در مقابل پنل های تک هسته ای با 36/0 درصد در سال کاهش می یابد. پنل های مونو كريستال بسیار طولانی تر از همتای خود خواهند بود.

سیلیکون مونو كريستال (mono-Si) 0.36

سیلیکون پلی کریستالی (پلی Si) 0.64

پنل های تک پرده اعطا می شوند در زمان خرید گران تر هستند ، اما هنگامی که شما از مزیت و دوام عملکرد آنها استفاده می کنید ، در طولانی مدت گزینه ای بسیار ارزان تر هستند. همچنین ، اگر زیبایی شناسی اهمیت داشته باشد و آنها برای من انجام دهند. بسیاری از مارک ها پانل مونو كريستال مشکی و براق Black Black را در مقابل یک صفحه نمایش پلی كريستالي آبی رنگی بسیار دلپذیر ارائه می دهند. به طور کلی ، من پانل های مونو را به شدت توصیه می کنم.

چالش برای مصرف کنندگان این است که اکثر تولید کنندگان خورشیدی ، پنل های مونو و پلي کریستالی را توليد می کنند ، بنابراین نمی توانید به سادگی از بین نام تجاری یا ظاهر بیرونی ، بین این دو تفاوت قائل شوید. انتخاب پانل های پلی کریستالی کمتر کارآمد و گرانتر از دیگر راه هایی است که نصاب های خورشیدی هزینه های خود را برای به دست آوردن شغل کاهش می دهند ، اما آنها در نهایت به ساختن سیستمی می روند که فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهد، کارایی کمتری دارد و در درازمدت هزینه بیشتری برای مصرف کننده خواهد داشت.

لیست محصولات پنل خورشیدی اینورترگروپ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.