محصولات

تامین برق دستگاه های ماینر با استفاده از پنل خورشیدی

تامین برق دستگاه های ماینر با استفاده از پنل خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

در این مقاله قصد داریم به این بپردازیم که آیا میتوان با استفاده از پنل های خورشیدی و انرژی خورشیدی برق مورد نیاز دستگاه های ماینینگ را فراهم کرد یا خیر.

استخراج بیت کوین با پنل خورشیدی: کم خطرتر و سودآورتر از فروش به شبکه است.

انرژی خورشیدی استفاده شده برای استخراج بیت کوین مدتهاست که بحث بر سر این است که آیا این یک فرایند بیهوده است. با شایعات مطرح شده ، برخی از افراد بر روی استخراج بیت کوین با انرژی تجدید پذیر متمرکز شده اند. در تاریخ 29 مه ، کریستین اندر ، بنیانگذار بورس اوراق بهادار استکهلم ، توضیح داد که چگونه او به جای فروش انرژی خورشیدی مازاد ، از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می کند و 10 برابر پولی را برای فروش برق به شبکه می دهد.

انتخاب استخراج بیت کوین در مقابل فروش نیرو و انرژی متصل به شبکه

استخراج ارزهای رمزنگاری مانند پول نقد بیت کوین (BCH) و هسته بیت کوین (BTC) برای برق رسانی به دستگاههای ASIC که از سکه های بیت کوین بهره می برند از برق استفاده می کنند. در طی چند سال گذشته ، از زمانی که دارایی های دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و hashrate SHA-256 (الگوریتم اجماع اجماعی BCH و BCH) به اوج های همه زمانه صعود کرده است ، مردم شکایت کرده اند که میزان انرژی مورد استفاده برای ماینر بیش از حد است. با این حال ، در حالی که برخی از افراد وقت زیادی را صرف بحث در مورد استفاده ماینر از انرژی زیاد می کنند ، بسیاری از معدنچیان از انواع روش های انرژی تجدید پذیر مانند انرژی باد ، نیروگاه برق و خورشیدی استفاده می کنند. نمونه بارز این امر را می توان در توضیحات کریستین اندر در مورد چگونگی کسب درآمد بیشتر از خورشیدی اضافی برای بیت کوین از ماینر خود نسبت به فروش انرژی به نیروگاه مشاهده کرد.

آندر اظهار داشت: "زمان شروع کارگران ماینر کاری خود را از فردا تقریباً آزاد انرژی در استکهلم - به جای فروش انرژی خورشیدی مازاد ، من بیت کوین را ماینر می کنم." "1 kWhh = 1،16 Kr (0.12 $) - اگر می خواستم آن را به شبکه بفروشم بیشتر از 10 برابر بیشتر است. با استفاده از متداول ترین ماینرهای موجود در بازار (100 دلار که هر کدام 1.3 کیلو وات -> BTC را تبدیل می کنند). "

در حال حاضر ، ماینرهای معینی در چین و کانادا از هیدرو نیرو برای جبران هزینه های برقی استفاده می کنند و سایر بهره برداران ماینر نیز از قدرت زمین گرمایی کم هزینه در ایسلند نیز استفاده می کنند. اما آندر تنها شخصی نیست که ایده بهره برداری از دارایی های دیجیتال با انرژی خورشیدی را بیشتر کند. بسیاری از مردم این مفهوم را تبلیغ می کنند در حالی که hashrate SHA-256 به صورت نمایی صعود می کند و اپراتورها را به سمت راه حل های انرژی سبز تر سوق می دهد. به عنوان مثال ، در تاریخ 1 ژوئیه 2017 ، مردی از سن دیگو شرح داد که چگونه با بیست و پنج کارگر S9 داخل گلخانه های خود در بیابان کاوش می کند. به گفته این استخراج کننده بیت کوین کویری سن دیگو ، او همه چیز را با استفاده از انرژی خورشیدی و باتری ، 100٪ شبکه را غیرفعال کرد و گفت که "سودآور است." هزینه اجاره زمین ، موقعیت جغرافیایی و اندازه نصب خورشیدی. برآوردهای اخیر نشان می دهد که به طور متوسط   یک مزرعه خورشیدی معمولی می تواند سالانه بین 21.250 تا 42.500 دلار در هر جریب تولید کند.

سیستم های برق خورشیدی با بک آپ، ریسک کمتری برای استخراج بیت کوین و ماینر ها دارند.

تام هانت ، بنیانگذار یک پروژه انرژی تجدیدپذیر به نام Solutions Solutions (تجدید پذیر Community) ، تشریح کرده است که چگونه انرژی خورشیدی می تواند ماینر بیت کوین را تقویت کند و در عین حال مصرف انرژی را کاهش دهد. مطالعه هانت نشان می دهد که به جای فروش برق به شبکه ، رمزپرداخت ماینر می تواند بسیار سودآور باشد. این تحقیق ادعا می کند که "عملکرد خورشیدی به علاوه بیت کوین در حدود دو سال برای خودش می پردازد" و پس از اتمام بازده سرمایه گذاری (RoI) "ریسک حداقل باقی مانده است" وجود دارد زیرا این امر اگر قیمت بیت کوین به طور ناگهانی کاهش یابد در زیر سطح سودآور سقوط کرد ، این عملیات دارای یک برنامه تهیه پشتیبان است زیرا آنها فقط می توانند برق را به شبکه بفروشند. هانت توضیح می دهد که چگونه می توان عملیات ماینر خارج از شبکه را در مناطقی که خطوط برق ندارند و در آنجا جیوه بسیار مقرون به صرفه است انجام داد.

هانت در مطالعه خود خاطرنشان می کند: "بر اساس این سناریو ، ماینرها از طریق اتصال ماهواره ای به اینترنت متصل می شوند ، اما در غیر این صورت کل پروژه خارج از شبکه است. تمام انرژی خورشیدی برای ماینر استفاده می شود." "این نوع تأسیسات می تواند شامل ذخیره سازی در داخل سایت هم برای تولید صاف و هم برای گسترش عملیات ماینر فراتر از ساعات روز باشد."

هیچ عملیات استخراج بیت کوین مهم خورشیدی در سال 2019 وجود ندارد ، اما یکی از شرکت ها ادعا می کند که می تواند یک ساختمان با قدرت 20 مگاوات خورشید در استرالیا بسازد

در طی چند سال گذشته ، FUD زیادی در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد که انرژی زیادی مصرف می کند. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) در تاریخ 9 آوریل به تفصیل توضیح داد كه این وزارتخانه معتقد است كه استخراج بیت کوین "زباله ها را آلوده كرده و محیط زیست را آلوده می كند". همچنین. یک مطالعه اخیر Coinshares نشان می دهد که 78٪ از معدنچیان بیت کوین از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کنند. در مارس سال 2018 ، بنیانگذار مبادله Nakamoto X ، کمیل Brejcha ، به جهانیان نشان داد که چگونه از گرمای معادن اضافی برای رشد گوجه فرنگی استفاده می کند. بعداً در همان سال ، مردم در مورد یك ساختمان مسكونی در استان یخ زده روسیه سیبری با مادربزرگهای محلی سكه های استخراج شده برای سود و اتلاف حرارت را مطالعه كردند. یک زن که به عنوان babushkas سیبری شناخته می شود ، توضیح داد که چگونه آنها از هوای گرم معدنچی ها برای خشک کردن ادویه ها استفاده می کنند. یکی از بابوشکا توضیح داد: تمام هوای گرم برای خشک کردن کدو تنبل ، چای و گیاهان آن بسیار مناسب است - خیلی سریع خشک می شود - فقط در یک روز.

انواع روشهایی وجود دارد که افراد برای به دست آوردن انرژی تجدید پذیر در بیت کوین های معدن استفاده می کنند. 

انرژی خورشیدی در عملیات عمده استخراج ماینر مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا تجهیزات تأمین انرژی غنی از تجدیدپذیر هیدرو و زمین گرمایی بوده اند. اگرچه تابستان گذشته ، گزارش ها حاکی از تصویب Hadouken Pty Ltd برای ساخت مزرعه خورشیدی 20 مگاواتی است که به طور خاص برای معدن ارز دیجیتال استفاده خواهد شد. گفته می شود این عملیات معدن در Collie استرالیا در نزدیکی یک شرکت برق به نام Muja واقع شده است که 854 مگاوات برق تولید می کند. به همین ترتیب ، اگر رکود ناگهانی قیمت ارز رمزنگاری و معدن وجود نداشت که سودآور باشد ، هادوکن به سادگی می توانست برق را به شبکه بفروشد. اگر افرادی مانند کریستین آندر توجه داشته باشند که استفاده از برق خورشیدی برای ماینر بیت کوین باعث می شود 10 برابر آنچه می تواند برای فروش نیرو به شبکه باشد ساخته شود ، بسیاری از افراد دیگر احتمالاً از همین ایده آگاه هستند.

نظر شما در مورد استخراج بیت کوین خورشیدی چیست؟ 

آیا فکر می کنید انرژی خورشیدی به مرحله بعدی ماینر کریپتو کمک کند؟ 

به ما بگویید که درباره این موضوع در بخش نظرات زیر چه می دانید.

لیست محصولات پنل خورشیدی اینورترگروپ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.