محصولات

خرید و قیمت انواع صفحه و سلول خورشیدی

خرید و قیمت انواع صفحه و سلول خورشیدی - 3.5 out of 5 1 based on 2 votes

سلول خورشیدی چیست؟

 

سلول خورشیدی(Solar Cell) یک قطعه الکترونیکی است که نور خورشید را می‌گیرد و آن را مستقیماً به برق تبدیل می‌کند. هر سلول تقریباً به اندازه کف دست یک فرد بزرگسال میباشد. سلول‌های خورشیدی معمولاً به هم می‌پیوندند و واحدهای بزرگتری به نام ماژول خورشیدی(Solar Module) را می‌سازند، و این واحدها خود در واحدهای بزرگتری نیز شناخته می‌شوند که به صفحه خورشیدی یا پنل خورشیدی(Solar Panel)معروف هستند. سلول های خورشیدی منفرد را می توان با هم ترکیب کرد و ماژول هایی را ایجاد کرد که معمولاً به عنوان صفحه خورشیدی شناخته می شوند. سلول خورشیدی یا سلول فتوولتائیک ، وسیله ای الکتریکی است که با تأثیر فتوولتائیک ، یک پدیده فیزیکی و شیمیایی است ، که انرژی نور را مستقیماً به برق تبدیل می کند.

 

انواع سلول خورشیدی

 

تک کریستال
پلی کریستال یا چند کریستالی
سلول خورشیدی آمورف
سلول خورشیدی نانو

جهت قیمت پنل خورشیدی این لینک را کلیک نمایید .

لیست قیمت پنل خورشیدی

 

 

سلول خورشیدی تک کریستال

 

این نوع از سلول ها از تک کریستال خالص تشکیل شده اند . در این سلول ها ، سیلیکون از یک شبکه بلوری پیوسته بدون ناخالصی تشکیل شده است . از مزایای اینگونه سلول ها می توان به بازده بالای آن ها  اشاره نمود که در حدود %15 است . از معایب آن نیز می توان به پیچیدگی ساخت این نوع سیلیکون اشاره کـرد کـه ایـن سختی منجر به افزایش قیمت آن می شود . طبق تحقیقات صورت گرفته و اخبار منتشـر شـده ، در حـال حاضر آرایه هایی با بازده حدوداً %18 هم تولید شده و روانه بازار شده اند .

 

پلی کریستال یا چند کریستالی

 

اینگونه سلول ها از بهم پیوستن چندین تک کریستال سیلیکون تشکیل شده انـد . با انتخاب پنل خورشیدی شما مصرف کننده می توانید با انواع متنوعی از پنل خورشیدی آشنا شوید.  پنل خورشیدی مونو کریستال به صورت تک کریستالی بزرگ ساخته می شود که در صورت سطح یکسان صفحه خورشیدی ، بالاترین توان الکتریکی را در خروجی ایجاد می نماید. بهتر است بدانید که در مکان ها و ناحیه هایی که در دارای تابش آفتاب بیشتری و با افزایش دما کاهش پیدا می کند مورد استفاده قرار می گیرند و این گونه پنل ها ناحیه ای که بازتابش بیشتری دارد دارای بازدهی بالاتری می باشد .

پنل خورشیدی پلی کریستال در مناطق گرمسیر مناسب تراست به این دلیل که سطح آن روشن تر و انرژی تابشی خورشید را جذب می کند و افزایش مقاومت در اثر گرم تر شدن افت توان پنل خورشیدی کمتر می باشد . بازرگانی اینورتر گروپ ، دارای برترین پنل خورشیدی پلی کریستال که از نظر راندمان و بهره برداری دارای محیط کمتری برای نصب احتیاج است را تولید می نماید. پنل خورشیدی پلی کریستال ارزان تر و قیمت مناسب تر ، نسبت به مونو کریستال می باشند.

 

سلول خورشیدی آمورف

 

در حالت کلی تفاوت عمده سلول هـای خورشـیدی نسـبت بـه دو دسته قبلی این است که در این دسته از سلول ها ، به جای استفاده از ساختار کریستالی ، از سلول های بی نظم اتم های سیلیکون که در لایه های یکدست نازك قرار می گیرد ، استفاده شـده اسـت . ایـن نـوع از سـلول هـا را می توان هم بر روی بستر خشک و هم انعطاف پذیر نصب نمود که یکی از مزایای منحصر به فرد آن هـا اسـت . از معایب این دسته از سلول ها باید به بازده پایین آنها اشاره کـرد کـه در حـدود %6 تخمـین زده مـی شـود .

 

سلول خورشیدی نانو

 

سلول های خورشیدی نانو ، سلول هایی با فناوری بالا هستند که در ساخت آن از مقیاس و تکنولوژی نانو استفاده شده است . همچنان این سلول ها در مرحله تست آزمایشگاهی هستند و هنوز به تولید انبوه نرسیده اند اما انتظار می رود نسل سـوم سـلول هـای خورشـیدی ( سلولهای نانو ) در سال های آینده به بازار عرضه شود.

 

انواع صفحات خورشیدی

 

سیلیکون های تک بلوری و سیلیکون های چند بلوری
فیلم نازک سیلیکون آمورف ، فیلم نازک کادمیم تلوراید و فیلم نازک مسی ایندویوم گالیوم سلناید
سلول های خورشیدی دارای نانو بلور

راهنمای خرید پنل خورشیدی

 

 

جهت خرید پنل خورشیدی برای مصارف خانگی و باغ این لینک را مطالعه نمایید.

 

قیمت صفحه خورشیدی؟

 

اگر شما به دنبال ارزان ترین و با کیفیت ترین با بهترین برند معتبر در یک توان مشخص هستید و می خواهید انرژی الکتریکی و کم ترین هزینه را پرداخت نمایید بهتر است برروی پنل خورشیدی پلی کریستال ، تحقیق و مشاوره نمایید که به لحاظ هزینه می توانند مرقوم به صرفه باشند. البته نوع سلول خورشیدی رایج نیست و سلول خورشیدی تین فیلم می تواند جایگزین پنل خورشیدی پلی کریستال باشد.

 

نکات مهم هنگام خرید پنل خورشیدی

 

گارانتی پنل خورشیدی
نوع پنل خورشیدی
اندازه پنل خورشیدی
توان واقعی پنل خورشیدی
ظرفیت و نوع باتری
کیفیت پنل خورشیدی
محل نصب پنل خورشیدی
کشور سازنده پنل خورشیدی

 

کاربرد بهترین صفحه خورشیدی

 

برای این که بتوانید پنل خورشیدی با کیفیت با بهترین برند جهت مصارف خانگی و نیروگاهی مناسب با مورد نیاز مصرف کنندگان انتخاب کنید باید محصول را از چند نقطه مورد بررسی قرار دهید. یک پنل خورشیدی با کیفیت مناسب برای مصارف خانگی باید بازدهی بالا داشته باشد و با کم ترین هزینه ، نیازهای انرژی را برآورد می کند. مهم ترین فاکتور در انتخاب پنل خورشیدی گارانتی می باشد. گام بعدی برای خرید پنل خورشیدی مقدار نیاز خودتان به انرژی برق را مشخص نمایید. و هم چنین مقدار بودجه ای که در اختیار دارید عامل بسیار مهمی در انتخاب و خرید پنل خورشیدی است.

 

بهترین برند های پنل خورشیدی در اینورتر گروپ

 

شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ جهت تامین انرژی برق ، یکی از بزرگ ترین شرکت های تخصصی فنی و مهندسی در زمینه پنل خورشیدی می باشد. اگر به دنبال احداث نیروگاه خورشیدی ، راه اندازی سیستم خورشیدی بزرگ یا کوچک هستید محصولات و خدماتی که شرکت اینورتر گروپ ارائه می دهد جوابگوی بسیاری از نیازهای اساسی مصرف کنندگان خواهد بود . ضمانت و خدمات پس از فروش و هم چنین گارانتی و طول عمر پنل خورشیدی از مهم ترین مزایا شرکت اینورتر گروپ می باشد.

پنل خورشیدی SUNTECH

شرکت اینورتر گروپ به عنوان نماینده رسمی پنل سانتک SUNTECH نقش موثری در رشد فناوري سیستم های خورشیدی داشته و با تکیه بر دانش و تجربه انرژی های تجدید پذیر اقدام به واردات برترین مارک از پنل یعنی پنل سانتک SUNTECH کرده است.این پنل ساخت کشور چین بوده و با بهره گرفتن از تکنولوژی برتر تولید شده است.

 

پنل خورشیدی ZYTECH

پنل خورشیدی برند زایتک ZYTECH یکی از بهترین برند روز دنیا در شرکت اینورتر گروپ بوده که  در زمینه سیستم خورشیدی می باشد . شرکت تولیدی ZYTECH به عنوان یکی از معتبر ترین برند پنل خورشیدی در ایران می باشد که تولید کننده پنل خورشیدی و بزرگ ترین نیروگاه فتوولتاییک در چین می باشد . ZYTECH (زایتک) ساخت کشور چین ، اسپانیا ، هند در صنعت سیستم خورشیدی نقش موثری داشته است.  بزرگ ترین تولید کننده  ZYTECH ، ماژول خورشیدی در چین می باشد که به طور عمده فروخته می شوند . کارخانه ZYTECH در گزارش ها به عنوان یکی از رهبران شرکت تولیدی پنل خورشیدی زایتک، به دلیل تکنولوژی پیشرفته و حضور آن در بخش ZYTECH ، از زمان آغاز فعالیت خود را در زمینه تحقیق و توسعه برای پنل خورشیدی LCPV سرمایه گذاری کرده است. شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ بهترین پنل خورشیدی با کیفیت و راندمان بالا جهت استفاده در مناطق و آب و هوای مختلف ، مصارف واحد مسکونی و تجاری ، مصارف عمومی و خانگی، مراکز صنعتی،  پشت بام سقف شیب دار ، منازل جهت تامین روشنایی ، دارای طول عمر طولانی خانه ها و ویلاها ،پروژه نیروگاهی، بالای دکل چراغ راهنمایی در اتوبان ها  و پارک ها برای مصرف کنندگان کاربرد دارد.

 

پنل خورشیدی YINGLI

کارخانه تولیدی YINGLI یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان پنل خورشیدی در دنیا می باشد که نقش موثری در سیستم خورشیدی داشته است .که با بیش از 15 سال سابقه درخشان، ساخت پنل در 3 کشور آمریکا ، چین ، اسپانیا مرکز پیشرفته دارد . هدف از شرکت  YINGLI(یینگلی) تامین انرژی سبز ، حل کننده مشکلات نیروگاهی و مراکز صنعتی موجود و محیط زیست می باشد . شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ بهترین پنل خورشیدی با کیفیت و راندمان بالا جهت استفاده در مناطق و آب و هوای مختلف ، مصارف واحد مسکونی و تجاری ، پشت بام سقف شیب دار ، منازل جهت تامین روشنایی ، دارای طول عمر طولانی ، خانه ها و ویلاها ، نیروگاه خورشیدی، بالای دکل چراغ راهنمایی در اتوبان ها  و پارک ها برای مصرف کنندگان کاربرد دارد . برند یینگلی (YINGLI) یکی از معتبرترین و بهترین برند پنل خورشیدی در دنیا می باشد و به عنوان یک منبع بی پایان انرژی تولید می کند. (YINGLI) یینگلی یکی از خوشنام ترین پنل در بازارهای جهانی خورشیدی شناخته می شود و از نظر کیفیت و قیمت رقابتی با سایر برند های معتبر در این زمینه را دارد .

 

پنل خورشیدی JA SOLAR

شرکت JA SOLAR بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت در زمینه تجهیزات و قطعات  سیستم خورشیدی می باشد و با فروش جهانی خود زبان زد خاص و عام گردیده است . لازم به ذکر است که محصولات JA SOLAR ساخت کشور آلمان و چین بوده و کارخانه تولیدی JA SOLAR با موضوع تولید انرژی خورشیدی و محیط زیست و نیروگاهی ، تولید برق خانگی ، صنعتی ، تجاری ، کشاورزی در سال 2005 تاسیس شد . نور خورشید جهت جذب انرژی خورشید به طور مستقیم با تابش نورخورشید کارایی داشته است و برای تقویت  انرژی تجدید پذیر و محیط زیست که با دارا بودن یک صفحه خورشیدی می توان مستقیما از نور خورشید برق تولید نمود . JA SOLAR تولید کننده پنل خورشیدی برتر از سال 2010  به صورت پیوسته بوده است و خود را به عنوان یک تامین کننده پیشرو، پیشرفته به دنیا معرفی کرده است . و دارای 11 کارخانه تولیدی در سراسر جهان است و بیش از 23 گیگا وات پنل خورشیدی تولید نموده است . با توجه به تجربه این شرکت ، صنعت پیشرو، فعالیت به طور پیوسته در زمینه تحقیق و توسعه و رضایت مشتریان و شرایط مالی مناسب ، JA SOLAR یکی از معتبر ترین شرکت های تولیدی پنل خورشیدی است .

جهت خرید پنل خورشیدی و مشاوره فنی با اینورتر گروپ در تماس باشید.

شماره تماس:

02133999115

02133999719

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی و پیاده سازی M.A