محصولات

ترانسمیتر فشار چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ترانسمیتر فشار چیست ؟


ترانسمیتر فشار را به یک سیگنال الکترونیکی تبدیل می کند ، در حالی که یک ترانسمیتر فشار نیز این سیگنال را تقویت ، اصلاح و ارسال می کند. صرف نظر از این تفاوت ها ، آنچه مهم است داشتن سیگنال خروجی مناسب است. در بازار ایران این محصول با نام های سنسور فشار و ترانسدیوسر فشار نیز شناخته می شود. این دستگاه که هم به عنوان حسگر و هم به عنوان فرستنده عمل می‌کند، امکان نصب به شکل‌های مختلف را دارد و می‌تواند اندازه گیری فشار را در یک مخزن بسیار بزرگ یا در یک سیستم لوله کشی ساده و معمولی انجام دهد. به همین دلیل نمونه‌های فشار تفاضلی آنها هم در بازار وجود دارد.

 

 

 

مفهوم اصلی عملکرد ترانسمیتر فشار چیست؟


اصل عملکرد یک ترانسمیتر فشار مقاومتی بسیار ساده است. سنسور فشار مقدار فشار مکانیکی را به یک سیگنال الکتریکی متناسب تبدیل می کند. سنسور فشار معمولاً از بدنه اصلی پایدار و دیافراگم (نازک) تشکیل شده است.

 


ویژگی های اصلی یک ترانسمیتر فشار چیست؟


برخی از ویژگیهای اصلی ترانسمیتر فشار پیچیده است. سرعت کلاک بالاتر ، قدرت انتقال بیشتر ، آنتنهای جهت دار و نیاز به تقویت کننده خطی است.

برای مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

 

ترانسمیتر فشار چگونه کار می‌کند؟


ترانسمیتر فشاردستگاهی است که می‌تواند تغییرات مکانیکی به وجود آمده در اثر فشار موجود در محیط را تبدیل به داده‌های دیجیتالی کرده و به صورت اعداد مشخصی در صفحه نمایش گزارش کند. در واقع وظیفه این دستگاهها تبدیل داده‌های آنالوگ به داده‌های دیجیتال است که ممکن است به یک اتاق کنترل ارسال شود یا به صورت مستقیم در صفحه نمایش داده گزارش شود. عملکرد ترانسمیتر فشار به شکل زیر می باشد:
تغییرات به وجود آمده در فشار محیط باعث تغییر حسگر دستگاه می‌شود.
سنسور یا حسگر ترانسمیتر ممکن است یک صفحه خاص پیزوالکتریک یا یک صفحه دیافراگم باشد.
نتیجه تغییرات مکانیکی به یک مبدل یا ترانسدیوسر ارسال می‌شود که داده‌ها را تبدیل به داده‌های دیجیتالی می‌کند.
در نهایت داده‌های به دست آمده به صورت تابعی از فشار به صورت Psi یا پاسکال گزارش می‌شوند.

 

 

انواع ترانسمیترهای فشار از لحاظ نحوه اندازه گیری فشار:

ترانسمیتر فشار قلمی
پرشر ترانسمیتر دیافراگمی


اصل کار ترانسمیتر فشار چیست؟


ترانسمیتر فشار با استفاده از انتشار امواج رادیویی بر اساس یک رادار کار می کنند. فرستنده سیگنال راداری را به داخل مخزن می فرستد ، و بازتاب سیگنال را دریافت می کند. فرستنده ها سپس سطح پر شدن مخزن را بر اساس زمان صرف شده برای بازگشت سیگنال منتقل می کنند.

جهت خرید ترانسمیتر فشار با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 02133999115

 

شارژر باتری ماشین چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ولتاژ مناسب برای شارژر باتری ماشین چقدر است؟


ولتاژ باتری ماشین 12 ولت میباشد که می توان با بیش از این ولتاژ شارژ شود. برای این که باتری خودرو شارژ شود حداقل به 12.9 ولت نیاز دارد. اما در این ولتاژ میزان شارژ آن بسیار کند است و تا وقتی که به طور کامل شارژ نشود می توانید آن را با ولتاژ بالا شارژ کنید . بنابراین ولتاژهای متناوب و ولتاژ شارژرهای باتری ماشین می توانند با اطمینان بیش از 15 ولت فراتر روند.

 

چگونه از شارژر باتری ماشین استفاده کنیم؟


هنگامی که ماشین شما روشن نمی شود، می توانید باتری ماشین را شارژ کنید. به طور متوسط، اکثر باتری ها حداقل 3 سال به شارژ مجدد نیاز ندارند. این در صورتی است که از باتری ماشین خود مراقبت کنید. شارژهای مکرر نشان می دهد که باتری اتومبیل شما از کیفیت پایینی برخوردار است یا اینکه به اندازه ی لازم از آن مراقبت نمی کنید. برخی از باتری ها دارای یک نشانگر شارژ هستند که در آن می توانید وضعیت باتری را ببینید. اگر نشانگر روشن یا زرد است، باید شارژ مجدد را انجام دهید.

 

چه مدت زمان میبرد تا باتری ماشین را با شارژر، شارژ کنیم؟


شارژ یک باتری اتومبیل فرسوده، برای شارژ کامل 4 تا 24 ساعت زمان میبرد تا شارژ شود ، این بستگی به این دارد که شارژر باتری ماشین شما با چه آمپری شارژ می شود و اندازه باتری ماشین شما نیز چقدر است. رایج ترین آمپر برای شارژرهای باتری ماشین حدود 4 آمپر است.

برای مشاهده سایر محصولات شارژر باتری ماشین کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

 

 

 

 

آیا راه اندازی اتومبیل با شارژر باتری مقرون به صرفه است؟


یک شارژر باتری به گونه ای طراحی شده است که در مدت زمان طولانی شارژ کمی را تحویل می دهد و به باتری اجازه می دهد شارژ را جذب کرده و ولتاژ و آمپر را حفظ کند. شارژر بلافاصله برای تأمین نیاز موتور استارت ، آمپراژ کافی ایجاد نمی کند و قادر به پرش سریع از ماشین نخواهد بود.

راهنمای خرید شارژر باتری ماشین:


انتخاب شارژر باتری ماشین در زمینه برق و صنعت کاربرد بسیار داردو می تواند یکی از پرکاربرد ترین وسیله برقی در شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ باشد. برای خرید شارژر باتری ماشین باید به این نکات توجه نمود:
آمپر شارژر باتری
ولتاژ شارژر باتری
شاخص ها
ویژگی های ایمنی
حفاظت از قطبیت معکوس
حالت شناور/ حالت نگهداری
گیره های مقاوم در برابر جرقه
امکانات شارژ باتری خودرو

 

شارژر باتری ماشین چند آمپر باید باشد ؟

شارژر باتری ماشین 10 – 20 آمپر می باشد .

 

انواع شارژر باتری ماشین:

 

شارژر باتری ماشین در انواع مختلف در بازرگانی اینورتر گروپ ارائه می شود. شارژر باتری ماشین از سازنده های مختلف در کشورهای مختلف ایران ، چین، تایوان در بازرگانی اینورتر گروپ می باشد. شارژ باتری ماشین در انواع آمپرها از 5 آمپر تا 60 آمپر قابل عرضه می باشد. هم چنین شارژر باتری ماشین در ولتاژ 12 ، 24 ، 48 ولت قابل عرضه می باشد.

 

 

 

 

شارژر های باتری ماشین چند آمپر هستند؟

 

شارژر باتری سواری با هدایت جریان الکتریکی به آن انرژی لازم را به باتری خودرو وارد می کند. به طور معمول ظرفیت باتری سواری 48 آمپر ساعت است و یک شارژر معمولی در 2 آمپر شارژ می شود. هم چنین شارژر کامل باتری سواری 34 ساعت طول می کشد با این حال برخی از شارژر های باتری سواری میزان شارژ متفاوتی دارند و از 2 تا 10 آمپر متغیر هستند.

 

جهت خرید و فروش شارژر باتری ماشین با ما تماس بگیرید .

شماره تماس:02133999115

ترموکوپل چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ترموکوپل چیست ؟


ترموکوپل سنسوری است که برای اندازه گیری دما استفاده می شود. ترموکوپل ها با دو سیم از فلزات مختلف ساخته می شوند ، از یک انتها به هم متصل می شوند و یک اتصال ایجاد می کنند. با تغییر دما ، دو فلز غیر مشابه تغییر شکل داده و باعث تغییر مقاومت می شوند. ترموکوپل که به آن اتصال حرارتی ، دماسنج ترموالکتریک یا ترمل نیز گفته می شود ، دستگاه اندازه گیری دما شامل دو سیم از فلزات مختلف است که در هر انتها به هم متصل شده اند. یک محل اتصال در جایی قرار است که دما اندازه گیری شود و دیگری در دمای پایین تر ثابت نگه داشته می شود.

 

 

 

ترموکوپل چگونه کار میکند؟


ترموکوپل ها سنسورهایی هستند که برای اندازه گیری دما استفاده می شوند. ترموکوپل وسیله ای است که در داخل کوره گاز در کانزاس استفاده می شود تا به نور خلبان کمک کند تا کوره شما کار کند و ایمن باشد. برای جلوگیری از تجمع و سوختن گاز سوختگی ، منفجر شدن و یا ایجاد خطر دیگری برای سلامتی ، این کار مانند یک سیستم ایمنی از کار افتاده است.

 

 

 

اصل کار ترموکوپل چیست؟


اصل کار ترموکوپل بر اساس اثر Seeback است. این اثر بیان می کند که هنگامی که یک مدار بسته با اتصال دو فلز غیرمشابه در دو محل ایجاد می شود و اتصالات در دماهای مختلف حفظ می شوند ، یک نیروی الکتروموتور در این مدار بسته ایجاد می شود.

 

طول عمر ترموکوپل چقدر میباشد؟


در واقع ، ترموکوپل های جدید در لوله های آلوده نصب شدند ، باعث تخریب سنسورها و ایجاد دقت بیش از 100 درجه فارنهایت می شوند. در این سناریو ، عمر ترموکوپل ، که باید نزدیک به یک سال باشد ، در عرض یک هفته کاهش می یابد. هم چنین وجود اکسیژن باعث ایجاد واکنشی در ترموکوپل می شود که می تواند باعث ساییده شدن قطعه و نازک شدن و شکنندگی سیم ها شود. اکسیداسیون می تواند در اثر ورود مقدار کمی اکسیژن به یک محیط مهر و موم شده و واکنش با فلز خالص ترموکوپل باشد.

 

ترموکوپل چه شکلی است؟ترموکوپل مانند قطعه ای از لوله های فلزی کوچکتر از نی نوشابه است. برای یافتن آن ، ابتدا جعبه کنترل گاز را بیابید. این جعبه ای است که خط اصلی گاز وارد آن می شود ، جایی که شما گاز را در کوره روشن می کنید. (در اکثر کوره ها ، دکمه ای را نیز که نگه دارید یا برای روشن کردن مجدد خلبان فشار می دهید ، در آن قرار دارد.

 

 

معایب ترموکوپل چیست؟


معایب ترموکوپل عبارتند از: غیر خطی بودن ، کمترین پایداری ، ولتاژ پایین ، مرجع مورد نیاز ، کمترین حساسیت .

 

محدودیت های ترموکوپل چیست؟


محدودیت اصلی در ترموکوپل ها دقت است. دستیابی به خطاهای سیستم کمتر از یک درجه سانتیگراد (° C) ممکن است دشوار باشد. ترموکوپل ها در علم و صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این برنامه ها شامل اندازه گیری دما برای کوره ها ، اگزوز توربین گاز ، موتورهای دیزلی و سایر فرآیندهای صنعتی میباشد .

ترموکوپل چگونه دما را اندازه می گیرد؟


ترموکوپل وسیله ای برای اندازه گیری دما است. این شامل دو سیم فلزی غیر مشابه است که به هم متصل شده اند و یک اتصال را تشکیل می دهند. هنگامی که محل اتصال گرم یا سرد می شود ، ولتاژ کوچکی در مدار الکتریکی ترموکوپل ایجاد می شود که قابل اندازه گیری است و این مربوط به دما است.
فیوز کلید مینیاتوری چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

فیوز کلید مینیاتوری چیست؟


کلید مینیاتوری یا همان MCB مخفف واژه Miniature Circuit Breaker یک کلید الکترومکانیکی خودکار می باشد و تجهیزی است که مصرف کننده را هم در برابر خطای اتصال کوتاه و هم جریان اضافه بار حفاظت می کند و به علت خودکار بودن، بعد از قطع شدن، مجدد به مدار باز می گردد. کلیدهای مینیاتوری غیر قابل تنظیم بوده و می توانند هم به صورت مغناطیسی و هم به صورت حرارتی عمل کنند. مهمترین کاربردهای  MCBها حفاظت یک مدار (سیم‌کشی، بار متصل و سایر تجهیزات) در برابر موارد زیر است:
اتصال کوتاه
اضافه جریان
اضافه بار

 

کاربرد فیوز کلید مینیاتوری:حفاظت از شبکه برق و تجهیزات درون شبکه و مصرف کننده ها در برابر خطرات و عوارض ناشی از اتصال کوتاه مانند آسیب دستگاه یا مدار، آتش سوزی (ناشی از برق و ورود صاعقه) و برق گرفتگی که مهم ترین دلیل برای حفاظت است، و خطرات و عوارض ناشی از اضافه بار که آن هم موجب آسیب تجهیزات و آتش سوزی می شود، استفاده از کلیدهای مینیاتوری را به عنوان قطع کننده و وسیله حفاظتی اجتناب ناپذیر می سازد.  

 

 

فیوز مینیاتوری چیست؟فیوز مینیاتوری از نظر فیزیکی نسبتاً کوچک و از نظر کاربرد بسیار متنوع است. رایج ترین اندازه ها فیوزهای 5 20 میلی متر (M205) و 6.3 32 میلی متر (3AG) هستند که بیشترین میزان فروش این گروه را به خود اختصاص می دهند. در ابتدا برای کاربردهای خودرو طراحی شده بود ، امروزه از آنها در الکترونیک ، ابزار دقیق ، صدا ، حفاظت از منبع تغذیه و هزاران برنامه مختلف استفاده می شود. آنها هنوز هم بزرگترین گروه فیوزهای فروخته شده در جهان از نظر حجم هستند. به عبارت ساده می توان گفت فیوز یک وسیله حفاظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار برده می‌شود تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می کند مدار قطع شود تا سایر تجهیزات آسیبی نبینند. عنصر اصلی ساخت فیوز، نواری فلزی است که در یک محفظه غیر رسانا قرار دارد. با عبور بیش از حد مجاز جریان، نوار فلزی ذوب شده و مدار الکتریکی قطع می‌شود.
در فیوز ها‌ی مینیاتوری دو نوع جریان مطرح است:
جربان لحظه‌ای
جریان نامی

جریان لحظه‌ای: روی فیوز‌ها جریانی نسبتاً بزرگ نوشته شده مانند ۶۰۰۰ یا ۳۰۰۰ و معمولاً این عدد در یک کار مستطیل شکل قرار دارد، جریان لحظه‌ای به جریانی گفته می‌شود که در یک لحظه (کمتر از یک ثانیه) فیوز توانایی تحمل این جریان را دارد.

جریان نامی: به حد اکثر جریان مجازی گفته می‌شود که یک فیوز توانایی تحمل آن را دارد و اگر جریانی بیش از جریان نامی که روی فیوز نوشته شده است از فیوز عبور کند، فیوز مدار را قطع می‌کند.

 

فیوز مینیاتوری در چه مکانی استفاده می شوند؟


فیوزها به طور گسترده ای برای محافظت از مدارهای موتور الکتریکی استفاده می شوند. برای اضافه بارهای کوچک ، مدار محافظت موتور کنتاکتور کنترل را به طور خودکار باز می کند و فیوز فقط برای اتصال کوتاه یا اضافه بار شدید کار می کند. به عبارت دیگر ، حداکثر جریانی که یک فیوز می تواند بدون از دست دادن یکپارچگی جسمی خود تحمل کنداز نظر جسمی جدا میشود.

 

 

 

انتخاب فیوز مینیاتوری مناسب:


فیوز مینیاتوری به عنوان قطع کننده اتوماتیک مدار، یک قطعه الکترومکانیکی است که با افزایش جریان و رسیدن به جریان تعیین شده، مدار را قطع می کند. در واقع با انتخاب فیوز مینیاتوری مناسب نوع کلید جهت حفاظت از جریان های غیر عادی (اضافه بار و اتصال کوتاه) استفاده می شود. پس از عملکرد MCB به دلایل اضافه بار یا اتصال کوتاه، ابتدا مدار را رفع اشکال نموده و سپس می توان وضعیت کلید را به طور دستی تغییر و در حالت ابتدایی قرار داد.

چگونه فیوزهای مینیاتوری را به درستی انتخاب می کنید؟


فیوزها باید طبق معیارهای زیر انتخاب شوند.
حداکثر ولتاژ عملیاتی، باید برابر یا بیشتر از ولتاژ کارکرد سیستم باشد.
ظرفیت شکستگی نامی، باید برابر یا بیشتر از حداکثر جریان خطای مورد انتظار در مدار پایین دست فیوز باشد.
جریان نامی، باید برابر یا بیشتر از جریان کار مداوم مدار محافظت شده توسط فیوز باشد.
محدوده شکست، محدوده جزئی یا ظرفیت شکست کامل با توجه به نوع حفاظت مورد نیاز باشد.
رده استفاده، متناسب با ماهیت تجهیزات مورد محافظت انتخاب کنید.

 

برای مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

کنترلر دما چیست - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

 کنترلر دما چیست و چگونه کار می کند؟

 

کنترلر دما نام دیگر آن ترموستات میباشد فرآیندی است که در آن تغییر دمای یک فضاو اشیا به طور جمعی در آن جا ، یا ماده ای اندازه گیری می شود یا به گونه ای دیگر تشخیص داده می شود و عبور انرژی گرما از داخل فضا یا ماده برای دستیابی به آن تنظیم می شود. و دمای مطلوب را تنظیم میکند. کنترلر کننده دما وسیله ای است که برای نگه داشتن دمای مورد نظر در یک مقدار مشخص استفاده می شود. اگر به زیر دمای تنظیم شده برسد ، سیگنالی را برای فعال کردن بخاری ارسال می کند تا دما دوباره به نقطه تنظیم برسد. به طور مثال در یخچال ها از ترموستات نیز استفاده می شود.

 

عملکرد ترموستات چیست؟


ترموستات مانند دریچه ای است که به عنوان تابعی از دمای آن باز و بسته می شود. ترموستات موتور را از رادیاتور جدا می کند تا زمانی که به حداقل دما برسد. بدون وجود ترموستات ، موتور همیشه گرما را به رادیاتور از دست می دهد و گرم شدن آن بیشتر طول می کشد.

 

ترموستات یا کنترلر دما چیست و چگونه کار می کند؟


ترموستات به سادگی کنترل هایی است که برای تنظیم دما در سیستم گرمایش استفاده می شود. می توانید درجه حرارت دلخواه را تنظیم کنید و ترموستات کار می کند تا فضای اتاق شما در این سطح مطلوب باشد. اگر خانه شما شروع به کاهش دما کند ، یک ترموستات گرمایش را روشن می کند تا گرم شود.

 

 

ترموستات هوشمند چگونه کار می کند؟


ترموستات های هوشمند ، مانند سایر دستگاه های هوشمند ، به شمااین امکان را می دهند از راه دور از طریق تلفن همراه یا دستگاه متصل به اینترنت ، دمای خانه خود را کنترل میکند. این قابلیت منحصر به فرد عملکرد راحت تری را ایجاد می کند ، و کنترل بیشتری بر روی گرمایش و سرمایش و در نتیجه صرفه جویی در انرژی را ارائه می دهد.

 

کنترلر دما PID چیست؟


کنترل کننده PID ابزاری است که در برنامه های کنترل صنعتی برای تنظیم دما ، جریان ، فشار ، سرعت و سایر متغیرهای فرآیند استفاده می شود. کنترل کننده های PID (مشتق انتگرال متناسب) از مکانیزم بازخورد حلقه کنترل برای کنترل متغیرهای فرآیند استفاده می کنند و دقیق ترین و پایدارترین کنترل کننده هستند.

 

 

چگونه ترموستات ها دما را تشخیص می دهند ؟


ترموستات ها از سنسورهای مختلفی برای اندازه گیری دما استفاده می کنند. سرعت تغییر دمای سیستم هدف هر دو با توجه به ظرفیت تجهیزات گرمایشی یا سرمایشی به ترتیب برای افزودن یا حذف گرما به سیستم هدف یا از طریق ظرفیت سیستم هدف برای ذخیره گرما تعیین می شود. ترموستات از برق 24 ولت که از کوره یا تهویه هوا می آید استفاده می کند. در صورت عدم وجود برق در این سیم ، ترموستات قادر به ارسال سیگنال به سیستم HVAC برای روشن شدن آن نخواهد بود. خودتان می توانید با چند ابزار خانگی قدرت خود را بررسی کنید.

 

جهت مشاهده محصولات کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

لیست قیمت پنل خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 2 votes

لیست قیمت پنل خورشیدیقیمت پنل خورشیدی، در ابعاد مختلف و ظرفیت تولید انرژی برق گوناگون است. با مراجعه به شرکت اینورتر گروپ می توانید لیست قیمت پنل خورشیدی را داشته باشید و یا اقلامی را که نیاز دارید خریداری نمایید. کیفیت بی نظیر آن ها در کنار قیمت مناسب کالا از نظر ها پنهان نبوده و همین امر به خرید و فروش و تولید بالای این پتل ها بسیار کمک کرده است. لیست قیمت تمامی انواع پنل ها با کاربرد و کارایی آن ها به بهترین شکل در سایت اینورتر گروپ موجود می باشد که البته می توان از نمایندگان خرید و فروش کالا به صورت حضوری این اطلاعات را به دست آورده و بهترین کالا را به دست آورد. هم چنین اطلاعات کافی خریداری کرده و در مکان مورد نظر آن ها را نصب نمود. انواع مختلف پنل های خورشیدی برای بهینه سازی مصرف انرژی بسیار مناسب و کاربردی بوده و می توان از بهترین انواع آن استفاده کرد.

 

بهترین مارک پنل خورشیدیشرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ با سال ها تجربه در زمینه پنل خورشیدی لیستی از بهترین و محبوب ترین پنل های خورشیدی با برندهای معتبر جهان را برای شما ارائه می دهد . بهترین پنل های خورشیدی اینورتر گروپ از قبیل :
پنل خورشیدی ZYTECH
پنل خورشیدی YINGLI
پنل خورشیدی SUNTECH
پنل خورشیدی SHARP
پنل خورشیدی AXITEC
پنل خورشیدی OSDA
اینورتر گروپ با برندهای معتبر و با کیفیت در زمینه تولید و واردات پنل خورشیدی فعالیت می کنند. بهترین مارک پنل خورشیدی را می توانید از سایت اینورتر گروپ پیدا کنید. پنل های خورشیدی در دو نوع مونو کریستال و پلی کریستال ارائه می شوند که هر کدام مزیت های خود را دارند.