محصولات

مواد لازم برای ساخت پنل خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

چگونه می توان یک صفحه خورشیدی را مرحله به مرحله ساخت؟

یکی از مواد مورد استفاده برای ساخت پنل خورشیدی دی‌اکسید تیتانیوم و شیشه‌رسانا است که ساختاری شبیه به ساختار سلول خورشیدی می باشد. که نور خورشید را به برق تبدیل می کند. حتی می توانید با یک تکه سیم مسی هم یک پنل خورشیدی تهیه نمود. هم چنین برای فناوری فتوولتائیک خورشیدی از مواد فراوان و سازگار با زمین مانند آلومینیوم ، سیلیکون ، فولاد و شیشه استفاده می کنند. کاربردی ترین مواد موثر در ساخت پنل خورشیدی، سلول خورشیدی می‌باشد. نوار اتیلن وینیل استات جز موارد کاربردی و مهم است. همچنین صفحه‌ی پلیمیری که در پشت پنل قرار می‌گیرد و موجب حفاظت سلول‌های خورشیدی در برابر عوامل محیطی می‌شوداز مهمترین تجهیزات اصلی هستند. شما مصرف کنندگان می توانید پنل خورشیدی خود را خودتان از ابتدا بسازید. برای ساخت پنل خورشیدی خود ، باید قاب بسازید. سلول های خورشیدی را خریداری کرده و به هم وصل کنید. جعبه پنل را بسازید. و پنل را سیم کشی کنید و پنل خورشیدی کامل خود را نصب کنید.انرژی خورشیدی یک صنعت رو به رشد است. با استفاده از این منبع انرژی تجدیدپذیر ، می توان نیرویی تولید کرد که به محیط زیست آسیب نرساند و ردپای کربن را کاهش دهد. همچنین به کاهش قبض برق کمک می کند.یکی از مزایای ساخت پنل خورشیدی خود این است که قیمت آنها بسیار کمتر است و شما می توانید پنل خورشیدی را با توجه به نیاز خود سفارشی تهیه کنید. در ادامه مراحل لازم است بدانید که برای ساخت پنل خورشیدی، سلول های خورشیدی از یک ماده نیمه هادی یعنی سیلیکون تشکیل شده اند. این سلول ها انرژی خورشیدی را از خورشید جمع آوری کرده و آن را به جریان مستقیم (DC) تبدیل می کنند که سپس با استفاده از اینورتر به AC تبدیل می شود. این جریان AC برای تغذیه خانه های ما استفاده می شود.

مراحل نصب پنل خورشیدی

طریقه ساخت و نصب پنل خورشیدی :

پنل خورشیدی تک کریستالی از یک بلوک بزرگ سیلیکونی تولید می شوند و در قالب ویفر سیلیکونی تولید می شوند. فرایند تولید شامل برش ویفرهای سیلیکونی جداگانه است که می توانند روی یک صفحه خورشیدی چسبانده شوند. بسیاری از مولکول های سیلیکون ذوب شده و سپس مجدداً با هم در خود پنل خورشیدی ترکیب می شوند. برای نصب پنل خورشیدی لازم است پنل خورشیدی خود را زیر نور خورشید قرار دهید و برای بررسی مقدار ولتاژ ، سیم سیاه مولتی متر را به پورت سیاه و سرب قرمز را به پورت ولتاژ وصل کنید و پنل خورشیدی را روی یک سطح تمیز قرار دهید و طرف مثبت آن رو به بالا باشد. هم چنین سیم سیاه مولتی متر را به تماس منفی پنل خورشیدی و قرمز را به تماس مثبت پنل خورشیدی لمس کنید. به مقدار ولتاژ در مولتی متر توجه کنید. مقدار ولتاژ برای یک سلول خورشیدی استاندارد 1.75 وات باید در حدود 0.5 ولت باشد. اگر مقدار ولتاژ کمتر از 0.5 ولت از آن سلول خورشیدی خاص باشد به احتمال زیاد معیوب است.

برای طریقه نصب پنل خورشیدی با اینورتر گروپ در تماس باشید.

02133999115

02133999719

کاربرد صفحات خورشیدی برروی سقف شیروانی :

صفحات خورشیدی برای سقف شیروانی قابلیت جذب انرژی برق بسیار بالایی دارند. احتمال آسیب صفحات خورشیدی به سقف شما از روش نصب ناشی می شود. این میخ ها و پیچ ها معمولاً مستقیماً از طریق سقف و به اتاق زیر شیروانی یا سقف هدایت می شوند. لازم است بدانید که سوراخ های سقف می تواند منجر به نشتی در طول زمان شود.

برای ساخت پنل خورشیدی از چه موادی استفاده می شود؟

سیلیکون. سیلیکون، یکی از رایج ترین ماده نیمه هادی مورد استفاده در سلول های خورشیدی است که تقریباً 95 درصد از ماژول های فروخته شده امروزه را نشان می دهد. همچنین دومین ماده فراوان روی زمین پس از اکسیژن و رایج ترین نیمه هادی مورد استفاده در تراشه های رایانه است.مواد مورد استفاده در ساخت سلول‌ها برای پنل‌های خورشیدی تنها بخشی از خود پنل خورشیدی است. فرآیند ساخت پنل خورشیدی معمولاً از شش ساختار مختلف را باهم جمع می‌کند.
سلول‌های خورشیدی سیلیکون
 قاب فلزی (به طور معمول آلومینیوم)
ورق شیشه‌ای برای پوشش
سیم استاندارد ۱۲ ولت
سیم باس
پلکسی گلاس

سلول خورشیدی چگونه کار می کند؟

سلول خورشیدی عبارت است از قطعات نیم رسانایی هستند که انرژی تابشی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. رسانندگی این مواد به طور کلی به دما ، روشنایی ، میدان مغناطیسی و مقدار دقیق ناخالصی موجود در نیم رسانا بستگی دارد. یک صفحه خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها ، یا ذرات نور ، می تواند الکترون های آزاد از اتم ها را تولید و جریان الکتریسیته تولید نماید. صفحات خورشیدی در واقع واحدهای کوچکتر و کوچکتری را تشکیل می دهند که سلول های فتوولتائیک نامیده می شوند. برای کار سلولهای فتوولتائیک باید یک میدان الکتریکی ایجاد کنند.

روش ساخت سلول خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

 

چگونه می توانم یک سلول خورشیدی بسازم؟


اساسی ترین سلول خورشیدی سیلیکون خالص آن است که در حالت طبیعی خالص نیست. برای ساخت سلول های خورشیدی ، مواد اولیه دی اکسید سیلیکون از شن کوارتزیت یا کوارتز خرد شده است که ابتدا در یک کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند . جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود. سلول های خورشیدی فتوولتائیک، دیسک های سیلیکونی نازکی هستند که نور خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کنند. این دیسک ها به عنوان منابع انرژی برای طیف گسترده ای از کاربردها عمل می کنند. از جمله: ماشین حساب و سایر دستگاه های کوچک. مخابرات ؛ پنل های پشت بام در خانه های فردی ؛ و برای روشنایی ، پمپاژ و تبرید پزشکی برای روستاهای کشورهای در حال توسعه. سلول های خورشیدی در قالب آرایه های بزرگ برای تغذیه ماهواره ها و در موارد نادر برای تأمین برق نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. سلول های خورشیدی ساخته شده از سیلیکون. در حال حاضر ترکیبی از راندمان بالا ، هزینه کم و عمر طولانی را ارائه می دهند. انتظار می رود که ماژول ها 25 سال یا بیشتر دوام بیاورند و پس از این مدت هنوز بیش از 80 درصد از قدرت اولیه خود را تولید کنند.

 

شماره تماس: 02133999115

برای خرید و قیمت انواع صفحه خورشیدی کلیک نمایید.

 

برای ساخت سلول خورشیدی از چه عنصری استفاده می شود؟

 

عنصر مورد استفاده در ساخت سلول های خورشیدی سیلیکون است.
بول های سیلیکونی
سلول های خورشیدی از حلقه های سیلیکون ساخته شده اند. اینها ساختارهای چند بلوری هستند که دارای ساختار اتمی یک کریستال هستند. متداول ترین روش برای ایجاد بول به روش چوکرالسکی معروف است. در طی این فرایند ، یک کریستال دانه از سیلیکون در سیلیکون پلی کریستالی ذوب شده فرو می رود. سلول خورشیدی یکی از مهمترین عناصر هر پنل خورشیدی است. پنل خورشیدی وسیله ای است که با استفاده از نور خورشید برق تولید می کند. در حالی که صفحات خورشیدی پرهزینه هستند ، اما راه را برای زندگی بسیار مقرون به صرفه و مهیا می کنند. لازم نیست به نحوه ساخت پنل خورشیدی در خانه فکر کنید زیرا این یک فرایند بسیار ساده است. سلول های خورشیدی که به صورت حرفه ای ساخته شده اند از یک ماده نیمه هادی ویژه تشکیل شده اند. آنها را بین مخاطبین فلزی و لایه ای از شیشه غیر بازتابنده قرار می دهند. نیمه هادی در اینجا به گونه ای طراحی شده است که نسبت به اثر فوتوالکتریک حساس باشد. علاوه بر این ، با تخلیه جریان الکترون ها به نور واکنش نشان می دهد.

 

 

کارایی سلول خورشیدی:

 

وقتی فوتون ها به سلول خورشیدی برخورد می کنند ، الکترون ها را از اتم های خود جدا می کنند. اگر رساناها به دو طرف مثبت و منفی یک سلول متصل شوند یک مدار الکتریکی ایجاد می کند. هنگامی که الکترون ها از چنین مدار عبور می کنند الکتریسیته تولید می کنند. یک صفحه خورشیدی با اجازه دادن به فوتون ها یا ذرات نور ، الکترون های آزاد شده از اتم ها را تولید می کند و جریان الکتریسیته تولید می کند. صفحات خورشیدی در واقع شامل واحدهای بسیار کوچکتری به نام سلول های فتوولتائیک هستند. سلول خورشیدی وسیله ای است که مستقیماً انرژی نور را از طریق اثر فتوولتائیک به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. سلول های خورشیدی یا سلول های فتوولتائیک بر اساس اصل اثر فتوولتائیک ساخته می شوند. آنها نور خورشید را به برق جریان مستقیم (DC) تبدیل می کنند. سلول های سیلیکون بلورین از اتم های سیلیسیم ساخته شده اند که به یکدیگر متصل شده و یک شبکه بلوری تشکیل می دهند. این شبکه یک ساختار سازمان یافته را فراهم می کند که تبدیل نور به برق را کارآمدتر می کند.


چرا از سیلیکون در سلول های خورشیدی استفاده می شود؟


سیلیکون یکی از نیمه هادی های بهینه است که به دلیل خواص الکترونیکی برتر ، خواص نوری ، خواص حرارتی و خواص مکانیکی و همچنین محیطی برای تولید سلول های خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد. کوارتز ، که به وفور در ماسه یافت می شود ، رایج ترین شکل سیلیس است. سیلیس برای تولید سیلیکون متالورژی مورد استفاده قرار می گیرد که پس از آن مراحل مختلفی از تصفیه و مراحل تصفیه را برای تولید سیلیکون با خلوص بالا برای کاربردها در صنعت فتوولتائیک (PV) طی می کند.