محصولات

مشخصات، قیمت و خرید اینورتر خورشیدی کوتک COTEK - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

اینورتر خورشیدی COTEK یا اینورتر PV ، نوعی مبدل برقی است که جریان مستقیم متغیر (DC) خروجی یک پنل خورشیدی فتوولتائیک (PV) را به یک جریان متناوب فرکانس ابزار (AC) تبدیل می کند که می تواند در یک شبکه الکتریکی تجاری یا استفاده شده توسط یک شبکه الکتریکی محلی و بدون شبکه مورد نیاز باشد. اینورتر خورشیدی کوتک (COTEK)با بیش از 20 میلیون واحد حمل و نقل در سراسر جهان ، خود را به عنوان یکی از تولید کنندگان برتر الکترونیک برق در جهان تأسیس کرده است. این واحدهای با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی هستند و در یک کشور از امکانات هنری ساخته شده و از عملکرد و قابلیت اطمینان نهایی اطمینان می یابند. شرکت الکترونیکی COTEK با مسئولیت محدود بیش از 25 سال به ارائه محصولات نوآورانه ، خدمات پیشرو و تضمین کیفیت کل متعهد شده است. شهرت جهانی چشمگیر ما برای طراحی ، توسعه و ساخت اینورترهای موج خالص ، لوازم برق صنعتی SMPS و شارژرهای باتری کنترل شده توسط ریزپردازنده است. کلیه کارخانه های ما مطابق با مشخصات کیفی ISO هستند و مطابق با استانداردهای ایمنی آمریکای شمالی و اروپا تولید می کنند. تمرکز ما این است که ضمن ارائه مشارکت در محیط ، محصول با کیفیت برتر و با قیمت های رقابتی ارائه دهیم. یکی از  اینورترهای موج خالص سینوسی، COTEK SP3000 میباشد که با توجه به کاربر طراحی شده است. این اینورتر خنک کننده دما و بار را فراهم می کند و دامنه وسیعی از دمای کار را برای انجام حتی کارهای بسیار خواستار حفظ می کند. یک طراحی جذاب و شیک را با یک تجربه کاربری پیشرفته برای ارائه محصولی که پاسخگوی نیاز شما باشد ، ترکیب کرده است. 

انواع اینورتر خورشیدی کوتک (COTEK)

سری SE

اینورترهای SE sinewave برای رفع نیازهای صنعتی و خانگی طراحی شده اند. آنها بالاترین خواسته های راحتی ، ایمنی و قابلیت اطمینان را برآورده می کنند. هر دستگاهی که برای شبکه برق عمومی طراحی شده باشد می تواند به آنها متصل شود. اینورترهای SE به عنوان منبع تنش در هر مکانی که شبکه عمومی در دسترس نباشد ، راه حل مناسبی است. اینورتر SE علاوه بر طراحی مدرن و مشخصات فنی آن ، تقریباً در همه کاربردها نیز آسان و اقتصادی است.

سری SK

اینورترهای SK با اندازه جمع و جور در مدلهای 12/24/48 ولت از 150 وات تا اینورتر قدرت موج بزرگ سینوسی 3000 وات بزرگ و قدرتمند موجود هستند. ساخته شده در چند مرحله ای از کنترل صرفه جویی در مصرف انرژی ، آن را با عملکرد عملی تر در صرفه جویی در مصرف باتری خود برای زمانی که بیشترین میزان به آن احتیاج دارید ، انجام داده است. اینورترهای سری SK با کیفیت عالی برای تولید خروجی موج سینوسی ، از نظر ایده آل برای سیستم های الکتریکی که از قبل شارژر باتری با کیفیتی دارند ، مناسب هستند. 

سری ST

اینورتر سری ST اینورترهای ST در مدل های 12/24/48 ولت از 600 تا 2500 وات در دسترس هستند. اینورتر ST طراحی شده برای ناوگان ، ابزار و وسایل نقلیه اضطراری برای اجرای ابزارها ، چراغ ها و تجهیزات است ، اینورتر ST دارای عملکرد صرفه جویی در مصرف انرژی و سوئیچ انتقال خودکار یکپارچه AC در کمتر از 14 ثانیه واکنش نشان می دهد. در صورت عدم استفاده ، اینورتر وارد حالت صرفه جویی در مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف باتری در هنگام نیاز به بیشترین میزان مصرف می شود. 

سری S

اینورتر سری S اینورترهای مستقل سری S با ارائه خروجی موج خالص سینوسی با کیفیت عالی ، در مدلهای 12/24/48 ولت از 150 تا 1500 وات در دسترس هستند. آنها از نظر ایده آل برای سیستم های الکتریکی که از قبل شارژر باتری با کیفیتی دارند مناسب هستند. برای کاربردهای صنعتی و تفریحی طراحی شده است ، توان خروجی AC آنها قادر به تحمل بارهای سنگین و بارهای AC کوچکتر ، با چندین بار است. 

موارد استفاده از اینورترخورشیدی کوتک (COTEK)

تامین برق جاده‌ها و تونل‌ها  در خصوص در مناطقی که به شبکه برق دسترسی ندارند. هم چنین تامین برق پاسگاه‌های مرزی که دور از شبکه برق هستند.

تامین برق پمپ‌ برداشت آب از چاه‌، قنات، چشمه‌ و رودخانه‌ جهت مصارف مسکونی و کشاورزی و سیستم‌های پشتیبانی ایستگاه‌های مخابراتی و فرستنده‌های رادیویی و تلوزیون ، تامین برق مصرفی هتل‌، بیمارستان‌، مدارس و چادر صحرایی و عشایری. هم چنین در ولتاژهای پایین بوق زده و خاموش می شود، محافظت در برابر اضافه ولتاژ، محافظت در برابر اضافه بار، محافظت در برابر افزایش دما، محفاظت در برابر اتصال کوتاه، محافظت در برابر قطب های مخالف مورد نیاز میباشد.  

مشاهده محصولات اینورتر خورشیدی کوتک COTEK اینورتر گروپ

مشاهده سایر محصولات اینورتر خورشیدی

چگونه پنل خورشیدی بسازیم؟ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

هنگام نصب پنل های خورشیدی خانه شما، الکتریسیته آلایندگی با تولید صفر خود را تولید می کند. اگر اهل DIY هستید ، می توانید سیستم انرژی خورشیدی خود را بسازید. در برخی موارد ، شما حتی می توانید پنل های خورشیدی خود را بسازید ، اگرچه مقداری که می توانید خورشیدی DIY را به طور موثری تهیه کنید بستگی به میزان مصرف انرژی شما دارد. برای ساخت پنل خورشیدی به موادی مانند :سلولهای خورشیدی سیلیکون، قاب فلزی (به طور معمول آلومینیوم)، ورق شیشه ای برای پوشش، سیم استاندارد 12 ولت، سیم اتوبوس، پلکسی گلاس نیاز دارید. بهترین مواد برای ساخت پنل خورشیدی تک هسته ای، پنل های خورشیدی یکپارچه سیلیکونی هستند که از نظر فضا کارایی دارند. راندمان بالاتر آنها به معنی تولید برق بیشتر در هر شرایط است.

تولید پنل خورشیدی
ساخت پنل خورشیدی

آیا ساخت پنل های خورشیدی برای خود ارزان تر است؟

 این کار را باید خودتان انجام دهید. نصب پنل های خورشیدی می تواند ارزانتر باشد ، اما گزینه های شما محدود است. از این میزان ، هزینه های طراحی و نصب کار حدود ده درصد از کل صورتحساب را تأمین می کند . این ده درصد چیزی است که پنل های خورشیدی خانگی شما را در اصل صرفه جویی می کنند ، زیرا شما هنوز هم خودتان باید تجهیزات را خریداری کنید.

برای ساخت پنل خورشیدی چقدر انرژی لازم است؟

برای ساخت پنل خورشیدی با این قیمت می توان بیش از 9100 کیلو وات ساعت برای ساخت تابلو هزینه کرد. براساس داده های خانه ما و سناریوی بدترین حالت ، 29 سال طول می کشد تا یک پنل خورشیدی بتواند این سرمایه گذاری 100٪ انرژی را جبران کند. از پنل های خورشیدی کوچکتر می توان به روش های مختلفی استفاده کرد: به عنوان یک شارژر تلفن ، برای RVs و در طول سفرهای کمپینگ و برای پروژه های خورشیدی کوچک از شبکه. اگر با جبران مصرف انرژی خانگی خود با سیستم خورشیدی به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید ، پنل های خورشیدی کوچک به احتمال زیاد کار را انجام نمی دهند.

مواد اولیه پنل های خورشیدی از کجا تهیه می شود؟

 برای ساخت سلول های خورشیدی ، مواد اولیه دی اکسید سیلیکون از سنگ کوارتزیت یا کوارتز خرد شده ، ابتدا در کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند ، جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود. این محصولات دی اکسید کربن و سیلیکون مذاب هستند. پنل های خورشیدی برای تولید برق نیاز به چند دستگاه مهم برای همراهی خود دارند مثل اینورتر خورشیدی، شارژ کنترلر خورشیدی، باطری خورشیدی و لوازم جانبی که همه ی آن ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم با پنل خورشیدی و ساخت پنل خورشیدی ارتباط دارند .پنل خورشیدی چون نمی تواند به شکل مستقیم با نور خورشید در ارتباط باشد.

قیمت پنل خورشیدی برای باغ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

پنل های خورشیدی در وات های مختلف با برندهای معتبر، مورد نیاز باغ ها و ویلاهای سقف شیب دار در شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ قابل عرضه میباشد. پنل خورشیدی باعث ایجاد انرژی می شوند. با این حال ، فاکتورهای دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد: اگر حیاط شما در سمت کوچک باشد ، ممکن است فضای کافی برای نصب تعداد پنل به اندازه مورد نیاز وجود نداشته باشد. اگر این برای شما مهم است ، پس پنل های خورشیدی باغ ها و ویلاهای سقف شیب دارگزینه بهتری میباشد. انرژی خورشیدی انرژی رایگان است و تا زمانی که نورهای خورشیدی بتوانند در نور مستقیم خورشید شارژ شوند ، بدون مشکل کار می کنند و به طور خودکار بعد از غروب خاموش می شوند. در این شرایط ممکن است صاحبان خانه های کمی بتوانند انجام دهند ، بنابراین شب ها چراغ ها به سادگی کار نمی کنند. با استفاده از پنل خورشیدی مورد نیاز باغ ها، شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ می تواند برق 220 ولت شهری با جریان AC را حداکثر تا توان الکتریکی 300 وات در اختیار داشته و در مسافرت و هم چنین ویلاهای سقف شیب دار در باغ ها از آن استفاده و لذت ببرید . تولید انرژی خورشیدی و برق از سوخت های فسیلی باعث آلودگی هوا میشود. اما پنل خورشیدی این امکان را به مصرف کننده می دهد که بدون آلوده کردن هوا، انرژی موجود در نور آفتاب را تبدیل به برق برای استفاده در منزل خود کند. زمانی که نور خورشید به پنل خورشیدی می تابد، بخش اعظمی انرژی آن را به گرما تبدیل میشود و حداکثر، 20 درصد آن برق تولید میکند. پنل خورشیدی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون تاخیر و به طور سریع برق تولید میکند و تولید توان آن ها نسبت به ابعادشان نسبتا کم است. مشتریان گرامی شرکت اینورتر گروپ می توانند با قیمت های به روز پنل خورشیدی موجود مطلع شوند. لازم به ذکر است قیمت های پنل خورشیدی اینورتر گروپ مناسب و عالی و از لحاظ برند، با کیفیت و مقرون به صرفه میباشد. شما مشتریان گرامی می توانید با شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ تماس حاصل فرمایید و از قیمت های پنل خورشیدی مناسب برای باغ و ویلاها با بهترین برند مطلع شوید . شماره تماس 33999719 ، 33999115

 

چگونه می توانم در باغ خود از چراغهای خورشیدی استفاده کنم؟

نحوه استفاده از چراغهای خورشیدی:

چراغ های خورشیدی برای ذخیره انرژی کافی جهت کار صحیح در شب نیاز به نور خورشید در طول روز دارند.
پایه های فشار برای چراغ های داخل زمین را فشار داده یا چکش کنید.
پست های سبک را ضمیمه کنید.
پنل های خورشیدی از راه دور را قرار دهید.

محاسبه مقدار توان پنل خورشیدی مورد نیاز برای خانه باغ

محاسبه کل وات ساعت در روز برای هر وسیله مورد استفاده
محاسبه توان تولیدی توسط پنل خورشیدی در روز
هنگامی که مقدار کل وات ساعت روزانه مورد نیاز وسایل الکتریکی محاسبه شد ، برای محاسبه مقدار توان تولیدی پنل خورشیدی ، یک ضریب 1/3 برای اندازه ماژول PV در نظر می گیریم.

اجزای اصلی سیستم خورشیدی برای باغ یا ویلا

سیستم فتوولتائیک خورشیدی شامل اجزای مختلفی است که باید با توجه به مکان سیستم ، برنامه های کاربردی و نوع سیستم ( منفصل و یا متصل ) انتخاب شوند. اجزای اصلی تولید برق خورشیدی مستقل ، برای باغ یا ویلا عبارتند از :
پنل خورشیدی : نور خورشید را دریافت و جریان برق DC تبدیل می کند.
اینورتر : خروجی جریان DC پانل خورشیدی را به یک جریان AC سینوسی برای تامین بار های AC و یا مصرف خانگی یا انتقال به شبکه سراسری تبدیل می کند.
باتری : در سیستم خورشیدی برای باغ ، تامین انرژی در هنگام شب و یا هوای ابری به عهده سیستم ذخیره ساز انرژی یا باتری می باشد.
شارژ کنترلر خورشیدی : ولتاژ و جریان پنل فتوولتائیک خورشیدی و همچنین مقدار شارژ و یا دشارژ باتری را کنترل می کند.
منابع انرژی کمکی : دیزل ژنراتور و یا موتور برق گازسوز برای تامین انرژی در تقاضای بیشتر از ظرفیت سیستم خورشیدی برای باغ استفاده می شود. همچنین ژنراتور برق اضطراری پایداری بیشتر سیستم خورشیدی برای باغ را به همراه دارد.

برق خورشیدی
سیستم خورشیدی
هزینه های نگهداری پنل خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

پنل های خورشیدی به منظور عملکرد ، نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند. تنها مورد نیاز آنها تمیز کردن منظم پنل خورشیدی است تا مطمئن شوید خاک ، برگ ها و سایر مواد باقی مانده مانع از تابش خورشید نمی شوند. پنل های خورشیدی به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند .هزینه نگهداری پنل خورشیدی بسیار پایین است به طوری که هزینه مذکور تقریبا صفر در نظر گرفته می شود و این امر نیروگاه خورشیدی را به بنگاه اقتصادی با ارزش افزوده مطلقا مثبت تبدیل کرده است . یک نیروگاه خورشیدی طول عمر 25-30 سال دارد و نیاز به نگهداری و نظارت کمتری دارد. بعد از 10 تا 15 سال، اینورترهای خورشیدی باید جایگزین شوند. در صورتی که یک ماژول خورشیدی باید جایگزین شود. و عملکرد دیگر پنل های خورشیدی را نیز کاهش میدهد.ما در تمیز کردن خورشیدی آهک توصیه می کنیم پنل ها را حداقل در هر شش ماه یک بار تمیز و بازرسی کنید. تمیز کردن پنل خورشیدی در فواصل منظم از ساخت مواد باقیمانده جلوگیری می کند و پنل های شما را در هر زمان بهینه کار می کند. خاک روی پنل های خورشیدی معمولاً تأثیر بسیار کمی در عملکرد آنها دارد. تمیز کردن پنل خورشیدی علاوه بر آنچه که به طور طبیعی توسط باران انجام می شود باعث افزایش تولید پنل خورشیدی می شود. به عنوان یک قانون کلی صنعت خورشیدی ، پنل های خورشیدی حدود 25 تا 30 سال طول عمر دارند. با این حال ، این بدین معنا نیست که آنها تولید برق را بعد از 25 سال متوقف می کنند. این بدان معناست که تولید انرژی با توجه به آنچه که تولید کنندگان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است، کاهش می یابد.

پنل خورشیدی
نمایندگی پنل خورشیدی

آیا پنل خورشیدی شکسته هنوز کار خواهد کرد؟


هنگامی که یک صفحه خورشیدی به خطر بیفتد ، هیچ راهی برای اصلاح آن وجود ندارد. در حالی که هنوز کار خواهد کرد ، شما نمی توانید قطعاتی را که از بین رفته است ، دوباره وصل کنید. پنل های خورشیدی به سلول های کاملاً مهر و موم شده نیاز دارند تا عملکرد بهینه داشته باشند. تنها راه برای اصلاح آسیب در خروجی بهینه ، تعویض پنل است.هم چنین سلول های خورشیدی فقط با لایه ای از شیشه محافظت می شوند. اگر شیشه شکسته شود و آب به کار پنل خورشیدی وارد شود ، برق کشنده خطر جدی است. هم چنین پنل های خورشیدی در هنگام نصب به سقف شما صدمه نمی رسانند و برای اکثر صاحبان خانه ها، نصب پنل های خورشیدی تا زمانی که دارای مجوز حرفه ای باشد و سقف شما در وضعیت خوبی باشد ، باعث آسیب رساندن سقف نمی شود.

برای مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

نصاب پنل خورشیدی در شیراز، تبریز و اهواز - 3.0 out of 5 1 based on 2 votes

یکی از خدمات اینورترگروپ معرفی نصاب پنل خورشیدی در شهر های مختلف شیراز، تبریز و اهواز میباشد، 

نصاب پنل خورشیدی در شیراز

یک نصاب پنل خورشیدی در شیراز باید در عملیات نصب یک سیستم خورشیدی دقت کافی را داشته باشد تا بتواند در رابطه با انرژی خورشیدی، با چند عامل خطرساز مختلف روبه رو باشد. خارج شده از سلول خورشیدی، جریانات بسیار قوی باتری ها، برق متناوب (در صورت استفاده از اینورتر) و بالاخره، وجود دماهای بالا در محل پنل های خورشیدی. هر کدام از موارد اشاره شده، با خطرات خاص خودشان همراهند؛ چه به صورت مجزا و جدا و چه به شکل ترکیب شده و متصل به هم. بنابراین بهتر است با شناسایی آن ها، تا حد ممکن به گونه ای عمل نماییم و پروژه را به صورتی ترتیب دهیم که این گونه مخاطرات را از بین ببریم. زمین کردن از مهم ترین عوامل موثر بر عملکرد ایمن در سیستم های فتوولتائیک است. اگر ولتاژ مستقیم سیستم از ۵۰ ولت بیشتر بود، یکی از رسانا ها باید حتماً زمین شود. سیستم زمین شامل الکترود زمین و چاه ارت است. زمین کردن سیستم فتوولتائیک به منظور اطمینان از این است که تحت هیچ شرایطی القای ولتاژ بین دو نقطه هادی بدون عایق به وجود نمی آید.

نصاب پنل خورشیدی در تبریز 

یکی از مهم ترین نکاتی که نصاب پنل خورشیدی در تبریز با آن مواجه میشود آن است که خطرناک بودن برق خورشیدی دست کم گرفته شده و یا اصولاً به بوته ی فراموشی سپرده می شود. به خاطر داشته باشید که در انجام پروژه های خورشیدی با برق سر و کار داریم و با وجودی که ممکن است ولتاژ قسمت هایی از سیستم پایین و اندک باشند، بعید نیست که در برخی از قسمت های مدار، جریانات قوی و بالایی جاری باشند. علاوه بر این نباید فراموش کرد که اتصال سری چند پنل خورشیدی با باتری به هم، موجب ایجاد ولتاژهای بالایی می گردد. به این لحاظ حتماً باید در تمامی مراحل طراحی جزئیات و همچنین نصب و اجرای پروژه، مسئله ی ایمنی را هم مدنظر داشت.  هم چنین پس از نصب پنل های خورشیدی، انرژی خورشید را که از آنها برای تولید برق DC استفاده می کنند ، جذب می کنند. سپس می توانید قدرت تولید شده را در باتری های ذخیره سازی برای استفاده در دستگاه های DC ذخیره کنید. از طرف دیگر ، توان تولید شده می تواند مستقیماً از پنل ها یا بانک باتری به AC تبدیل شود. سپس می توانید از آن برای اجرای بسیاری از لوازم خانگی که منحصراً بر روی برق AC کار می کنند ، استفاده کنید. سرانجام ، پنل های خورشیدی روشی مناسب برای جلوگیری از هزینه های زیاد و زیاد منابع انرژی سنتی ارائه می دهند. با استفاده از انرژی خورشیدی ، لازم نیست که از شبکه استفاده کنید ، که می تواند گران باشد. 

نصاب پنل خورشیدی در اهواز

مراحل زیر نصب پنل خورشیدی را روی یک سقف شیروانی در اهواز توضیح می دهد:

    داربست را تنظیم کنید. 

    پنل های خورشیدی را نصب کنید.

    پنل های خورشیدی را سیم کشی کنید. 

    اینورتر خورشیدی را نصب کنید. 

    اینورتر خورشیدی باند و باتری خورشیدی نصب کنید.

    اینورتر را به واحد مصرف کننده وصل کنید. 

    صفحه های خورشیدی را شروع و آزمایش کنید.

اکثر نصاب ها در طی یک روز نصب پنل خورشیدی به اتمام می رسانند ، در حالی که سیستم های بزرگتر یا پیچیده تر می توانند دو یا چند روز طول بکشند. تاسیسات تنها خورشیدی به طور معمول نیاز به خاموش شدن برق برای 1-3 ساعت دارند. نصب های دارای پاور ولت معمولاً برای خاموش شدن نیرو به مدت 6-8 ساعت نیاز دارند. میزان برق تولید شده توسط پنل خورشیدی به تعداد ساعات خورشید در آن مکان بستگی دارد. هرچه ساعت بیشتر باشد ، با چند ماژول خورشیدی انرژی بیشتری به دست خواهید آورد. با این حال ، اگر ساعات کمتر است ، ممکن است شما نیاز به نصب پنل های خورشیدی بیشتری برای تولید همان میزان انرژی داشته باشید. بنابراین ، قبل از نصب پنل های خورشیدی ، تعداد ساعات خورشید در منطقه خود را بدانید. اندازه فیزیکی منزل شما تعیین می کند که چند صفحه خورشیدی را می توانید نصب کنید و در کجا می توان آنها را نصب کرد. به عنوان مثال ، یک خانه بزرگ به این معنی است که شما یک سقف بزرگ دارید که می تواند بسیاری از پنل ها را در خود جای دهد. اما اگر یک پشت بام کوچک و زمین بلا استفاده در خانه خود دارید می توانید آنها را روی زمین نصب کنید. همچنین طراحی سقف تعیین خواهد کرد که آیا نصب تابلوها در جهت خورشید امکان پذیر است یا خیر. 

مشاهده محصولات پنل خورشیدی اینورترگروپ

ارستر خورشیدی DC - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ارستر خورشیدی DC وسیله ای است که سیستم های برق را از آسیب های ناشی از صاعقه محافظت می کند. هنگامی که یک پیشرانه الکتریکی قدرتمند از سیستم نیروگاه به جرثقیل انتقال می یابد ، جریان ولتاژ بالا مستقیماً به عایق یا به زمین فرستاده می شود تا از آسیب دیدن سیستم جلوگیری کند. سرج ارستر در شبکه های الکتریکی برای حفاظت تجهیزات در مقابل صدمات ناشی از اضافه ولتاژهای ناگهانی هم چون صاعقه و رعد و برق به کار برده می شود. سرج ارسترها در انواع تکفاز و سه فاز  برای سیسستم های DC و AC تولید می گردند که هر یک به اقتضای محل و شرایط، مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم در این رابطه عدم ارتباط داخلی سرج ارسترها با یکدیگر می باشد. مدار و عملکرد سرج ارسترها کاملا” از یکدیگر مستقل است . سرج ارستر خورشیدی برای حفاظت خطوط DC و AC مورد استفاده می باشد که کاربرد فراوانی در تجهیزات سوئیچینگ دارد.

وظیفه اصلی ارستر خورشیدی چیست؟

یک گیرنده افزایش یافته، با حرکت دادن ولتاژ اضافی به سیم زمین ، به جای اینکه از طریق وسایل الکترونیکی جریان یابد ، کار می کند و در عین حال اجازه می دهد تا ولتاژ عادی در مسیر خود ادامه یابد. اضافه بار روی این ارستر شکست خورده ممکن است ناشی از ولتاژ بیش از حد یا ناشی از صاعقه باشد ، اما می تواند این امر باشد که ورود رطوبت عامل اصلی آن بوده است.  هم چنین یک ارستر خورشیدی با افزایش معمولی، که هم دارای یک ترمینال زمینی و هم یک ترمینال ولتاژ بالا است هنگامی که یک جریان الکتریکی قدرتمند از سیستم نیروگاه به جرثقیل انتقال می یابد ، جریان ولتاژ بالا مستقیماً به عایق یا به زمین فرستاده می شود تا از آسیب دیدن سیستم جلوگیری کند.

سرج ارستر
سرج ارستر Dehn

ارستر ثانویه چیست؟


نصب ارستر ثانویه که بیشتر به عنوان گیرنده صاعقه شناخته می شود توسط کدهای الکتریکی در اکثر مناطق لازم است. این دستگاه ها معمولاً بلوک کربن ، لوله گاز یا شکاف جرقه هستند. در اصطلاح صحیح برای چنین وسایلی است زیرا آنها مانند کوتاه عمل می کنند و با طراحی کوتاه از موج به زمین می روند.  

چه اتفاقی می افتد که صاعقه گیر به یک صفحه خورشیدی ضربه می زند؟

در ساختمان ها پنل های خورشیدی را در پشت بام نصب می کنند. برخورد مستقیم رعد و برق در پنل خورشیدی می تواند خسارت قابل توجهی به آن وارد کند. حتی موج های زیاد ولتاژ یا جریان های گذرا توسط اعتصاب های نامرئی ممکن است آسیب ببینند. یک سیستم محافظت از روشنایی خارجی باید با سیستم یکپارچه شود.

وظیفه ارستر چیست؟

ارستر وسیله‌ای است برای محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر ولتاژهای بیش از حد و ولتاژ ناشی از وقایع خارجی (رعد و برق) یا داخلی. هم چنین برای محافظت از یک واحد تجهیزات در برابر گذرهایی که در یک ولتاژ متصل وجود دارد . یک ارستر پیش از ورود به تجهیزات به ولتاژ وصل می شود.

صاعقه گیر چیست؟

دستگاهی که برای محافظت از تجهیزات در پستها در مقابل امواج مسافرتی استفاده می شود ، به این نوع وسیله صاعقه گیر یا برق گیر گفته میشود. به عبارت دیگر ، صاعقه گیر بدون تغییر در تداوم تأمین ، ولتاژ زیاد غیر طبیعی را به زمین منحرف می کند. گیرنده صاف از نصب از داخل محافظت می کند در حالی که صاعقه گیر تجهیزات را از خارج محافظت می کند. گیرنده صافی سیستم را از صاعقه ، سوئیچینگ ، گسل های الکتریکی و دیگر ولتاژ و گذرهای گذرا محافظت می کند در حالی که برق گیر عمدتاً برای صاعقه و صعودهای جانبی استفاده می شود.

منظور از ارستر یا برق گیر چیست؟

برق گیر یا ارستر وسیله ای است که در سیستم های الکتریکی و سیستم های مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد تا از عایق و رسانای سیستم از اثرات مخرب رعد و برق محافظت کند. از ارستر برای محافظت از مدار یا تجهیزات الکتریکی در برابر موج های ولتاژ بالا گذرا یا برقی استفاده می شود. گیرنده صاعقه مانند بیرونگیر از رسانا کار می کند. آنها موج های الکتریکی موجود در خود برج انتقال را جذب می کنند. هم چنین میله رعد و برق وسیله ای پیش محافظت است.

برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

برای متصل کردن اجزای سیستم خورشیدی به یک دیگر نیاز به کابل خورشیدی با سایز مناسب دارید و با توجه به ولتاژ سیستم خورشیدی پایین و جریان آن بالا میباشد. فروش ویژه بهترین کابل خورشیدی DC نمره 4 و نمره 6 قرمز و مشکی برای نیاز مشتریان گرامی قرار گرفته است. این کابل خورشیدی DC در برابر اشعه UV مقاوم بوده و فاقد کابل از جنس مس ، تک رشته از نوع افشان و انعطاف پذیر مطابق با سلیقه مصرف کنندگان میباشد. تمامی کابل های خورشیدی معرفی شده در شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ قابل تامین هستند. تضمین کیفیت ساخت کابل ها موجب شده مشتریان با اطمینان خاطر بیشتری برای خرید اقدام نمایند.

کابل خورشیدی چیست؟

کابل خورشیدی کابل اتصال است که در تولید برق فتوولتائیک مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های خورشیدی و پنل های خورشیدی و سایر اجزای الکتریکی یک سیستم فتوولتائیک را به هم وصل می کنند. کابل های خورشیدی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در برابر آب و هوا باشند. آنها می توانند در یک محدوده بزرگ دما استفاده شوند و عموماً در خارج قرار می گیرند.کابل خورشیدیDC مخفف جریان مستقیم است. در اینجا جریان فعلی فقط در یک جهت قرار دارد و متناوب نیست. این موضوع برای نوع جریان تولید شده توسط باتری است. توان تولید شده توسط پنل های فتوولتائیک DC است و برای تبدیل شدن به اینورتر نیرو لازم است تا برای برنامه های اصلی استاندارد استفاده شود.

چرا کابل های خورشیدی DC ضخیم تر هستند؟

یک کابل خورشیدی DC فقط باید در برابر ولتاژ DC ثابت اندازه گیری شده مقاومت کند و بنابراین ضخامت خاصی دارد. یک کابل AC با ولتاژ نامی یکسان ، باید در برابر ولتاژ مقاومت کند. که حدود 1.414 برابر ولتاژ DC معادل آن است. بنابراین ، فرض می کنم عایق آن ضخیم تر باشد.

آیا می توانیم از کابل خورشیدی AC برای DC استفاده کنیم؟

البته که شما می توانید استفاده کنید اما در معرض ضررهای زیاد است. برای کابل خورشیدی DC ، توزیع جریان در تمام مقاطع کابل یکنواخت است ، بنابراین مقطع برقی = مقطع بدنی. بنابراین اگر برای انتقال AC از کابل DC استفاده می کنید ، تلفات بیشتر و در نتیجه از بین می رود. جریان AC به دلیل اثر پوست از سطح بیرونی جریان می یابد. در حالی که جریان DC در کل قطر سطح مقطع رسانا جریان دارد. بنابراین کابل DC به Single Strand نیاز دارد اما کابل AC برای جریان کارآمد جریان خود ، به یک کانال رسانا مس یا توزیع شده از آلومینیوم احتیاج دارد.

کابل خورشیدی
کابل مخصوص سیستم خورشیدی

کاربرد کابل خورشیدی DC

الزامات خاص عملکرد برای مصالح مورد استفاده برای سیم کشی یک پنل خورشیدی در کدهای برقی ملی و محلی که تنظیمات برقی را در یک منطقه تنظیم می کنند آورده شده است. از ویژگی های عمومی مورد نیاز کابل های خورشیدی مقاومت در برابر نور ماوراء بنفش ، آب و هوا ، افراط های درجه حرارت منطقه و عایق مناسب برای کلاس ولتاژ تجهیزات است. در حوزه های قضایی مختلف ، قوانین ویژه ای در رابطه با زمین (نصب زمین) تاسیسات انرژی خورشیدی برای محافظت از برق و حفاظت از رعد و برق وجود دارد. . این کابل خورشیدی DC طیف گسترده ای از اتصالات کابل بین پنل های خورشیدی و سایر اجزای سیستم فتوولتائیک را پوشش می دهند.

نمونه کارها جامع از بهترین کابل خورشیدی؟
کابل های خورشیدی ما مطابق با استانداردهای مختلف انگلیس و بین المللی تولید می شوند. این موارد شامل کابل خورشیدی استاندارد EN50618 است که شامل طیف وسیعی از برنامه های معمولی در تاسیسات خورشیدی پشت بام و مزارع خورشیدی مانند تأمین اتصال سیستم های تولید انرژی فتوولتائیک ، از جمله آرایه های پنل خورشیدی است. این محدوده کابل در فضای باز قوی برای مقاومت در برابر شرایط شدید محیطی و تخریب در معرض نور UV طراحی شده است. ما همچنین طیف گسترده ای از رساناهای مس برهنه ، ولتاژ کم و کابل های ولتاژ متوسط را که اتصال خورشیدی را به پستها و شبکه برق وصل می کند ، از جمله کابل های تأیید شده DNO ، تأمین می کنیم. 

برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

شماره تماس: 02133999115

فروش شارژر باتری فراتاب - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

شارژر باتری فراتاب ؛ زمانی که باتری کاملا شارژ گردید عمل شارژ توسط شارژر اتوماتیک متوقف می گردد. این عمل باعث افزایش طول عمر باتری می شود. شارژر باتری فراتاب مانند یک ترانس تبدیل کننده برق شهر(220) را به برق مرده یا DC تبدیل نموده و در باطری ذخیره می نماید. شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ آمادگی خود را جهت ارائه انواع شارژر باتری فراتاب با ولتاژها و جریان های مختلف اعلام می دارد .  برای مشاوره با متخصصین شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ و تهیه انواع شارژر باتری اتوماتیک فراتاب 12 ولت و 24 ولت در توان های مختلف با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. شماره تماس 02133999115 ،02133999719. شارژر باتری اتوماتیک فراتاب برای باتری های ماشینی، اتمی، دیپ سایکل، ژل و ….. بسیار مناسب می باشد. شارژر باتری اتوماتیک باعث می شود تا که همیشه باتری شارژ داشته باشد چون باتری که زیر بار است انرژی یا شارژ آن رو به کاهش می باشد و اتوماتیک بودن شارژر باتری می تواند به ما برای شارژ دائم باتری کمک کند و نیاز به قطع و وصل نمودن شارژراز باتری نیست البته لازم به ذکر است که شارژر باتری های اتوماتیک آسیبی به باتری نمی رسانند و حتی باعث افزایش طول عمر باتری میگردند. شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ آمادگی خود را جهت ارائه انواع شارژر باتری فراتاب با ولتاژها و جریان های مختلف اعلام می دارد .

کاربرد شارژر باتری فراتاب:

دارای قطع کن اتوماتیک شارژ
دارای عملکرد اتصال شارژ باطری معکوس
مجهز به فیوز جهت محافظت در برابر اضافه بار باتری
حفاظت در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار
خروجی تثبیت شده و ایزوله برق شهر
شارژر باتری اتوماتیک فراتاب چیست و چگونه کار می کند؟
هنگام شارژ خودکار ، شارژر متوقف می شود و پس از شارژ کامل باتری ، به طور خودکار به حالت حفظ (نظارت بر حالت شناور) تغییر می یابد. شارژرهای اتوماتیک برای جلوگیری از شارژ بیش از حد باتری ، از یک فرآیند دوچرخه سواری (دیدن حالت حفظ) استفاده می کنند. شارژر باتری فراتاب، یک شارژر باتری خودکار یا شارژر باتری قطع خودکار ، مداری است که برای نظارت خودکار بر روی شارژ باتری استفاده می شود. این به طور خودکار،  باتری را به ولتاژ و جریان شارژ کافی شارژ می کند و شارژر را هنگام پر شدن باتری قطع می کند.

شارژر باتری اتوماتیک
شارژ باتری اتوماتیک

چگونه می دانید شارژر باتری کیفیت خوبی دارد؟

ظرفیت حمل و نقل. ظرفیت احتمالاً مهمترین مشخصه ای است که باید هنگام خرید شارژر قابل حمل در نظر بگیرید و معمولاً در ساعت های میلی آمپر (میلی آمپر ساعت) به عنوان باتری تلفن شما اندازه گیری می شود.
جریان ورودی شارژر قابل حمل
تعداد درگاه ها
کیفیت بیش از قیمت


کارکرد شارژر باتری فراتاب در خودرو چگونه میباشد؟

یک شارژر باتری با ترفند معمولی باید خیلی خوب عمل کند. اگر سعی می کنید ماشین خود را که با یک شارژر، ترفند متصل دارد راه اندازی نمایید ماشین شما سعی می کند از آن نیرو بگیرد. در حالی که یک موتور خودرو برای شروع به 400 آمپر نیاز دارد که یک شارژر باتری ترفند ساده قادر به تهیه آن نیست.

شارژرهای باتری ماشین قابل حمل چه مدت دوام دارند؟

همیشه بسته به شروع کننده پرش باتری قابل حمل میباشد. شارژر باتری را بعد از هر بار استفاده و حداقل هر 6 ماه یک بار شارژ کنید. این باتری های استارت پرش اگر در هوای گرم و سرد در اتومبیل رها شوند ، سرعت بیشتری را از دست می دهند. توصیه می کنیم قبل از سفر طولانی ، بسته های تقویت کننده باتری خود را شارژ کنید. و در فصل زمستان به محافظت از باتری در مقابل تخلیه بیش از حد عمیق برای مدت زمان طولانی کمک می کند ، که این تأثیر بدی در طول عمر باتری دارد.

شماره تماس: 02133999115

برای مشاهده سایر مقالات اینوترگروپ کلیک نمایید.

فروش پنل خورشیدی در دماوند، تبریز و بابلسر - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

فروش پنل خورشیدی در دماوند

گروه مشاورین و مهندسین بازرگانی فنی و مهندسی اینورتر گروپ، فروش پنل خورشیدی در دماوند با کیفیت بالا و آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما عزیزان می باشد . هم چنین در صورتی که قصد فروش پنل های خورشیدی خود را دارید می توانید با بازرگانی فنی و مهندسی اینورتر گروپ تماس بگیرید . بازرگانی فنی و مهندسی اینورتر گروپ با دارا بودن کادری متخصص و کارامد می تواند بهترین گزینه برای شما جهت فروش پنل خورشیدی باشد . ما با دارا بودن نمایندگی چندین شرکت از پنل خورشیدی جهت عرضه و فروش پنل خورشیدی آمادگی خود را جهت تامین و فروش پنل خورشیدی در دماوند به شما عزیزان جهت تامین تجهیزات نیروگاه خورشیدی اعلام می نماییم . برندهای موجود جهت فروش پنل خورشیدی قابل عرضه از بازرگانی فنی و مهندسی اینورتر گروپ به شرح زیر می باشد :
فروش پنل خورشیدی برند ZYTECH  ( زایتک)
فروش پنل خورشیدی برند   SUNTECH (سانتک)
فروش پنل خورشیدی برند YINGLI  (یینگلی)
فروش پنل خورشیدی برند SHARP (شارپ) 
فروش پنل خورشیدی برند LG  (ال جی)
بازرگانی فنی و مهندسی اینورتر گروپ این امکان را دارد جهت فروش پنل خورشیدی به صورت سفارشی و ثبت سفارش جهت پروژه و نیروگاه خورشیدی با ظرفیت بالا آمادگی خود را اعلام نماید . در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری برای پنل های خورشیدی نیاز دارید می توانید جهت دریافت کاتالوگ و مشخصات فنی این محصول به قسمت محصولات پنل خورشیدی در این سایت مراجعه نمایید . هم چنین جهت دریافت اطلاعات فنی از مشاورین ما به صورت تلفنی می توانید با شماره های 02133999115 تماس حاصل فرمایید . ما به شما بهترین گزینه را جهت انتخاب پنل خورشیدی ارائه می کنیم .

فروش پنل خورشیدی
خرید پنل خورشیدی

فروش پنل خورشیدی در تبریز

فروش تخصصی انواع پنل های خورشیدی در تبریز با قیمت های بسیار مناسب و کیفیت عالی در وات های مختلف در شهر تبریز با بهترین کیفیت ، دارای طول عمر طولانی و دارای 5 سال گارانتی را دارند. هم چنین فروش ویژه پنل خورشیدی ZYTECH ، YINGLI ، SUNTECH در تبریز با بهترین کیفیت میباشد. شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ ارائه دهنده انواع پنل خورشیدی و هم چنین اقدام به ارائه خدمات نصب ، فروش و پشتیبانی سیستم خورشیدی و هم چنین نصب و راه اندازی نیروگاه خورشیدی در تبریز انجام داده است. لازم است بدانید اتصال پنل های خورشیدی به طور مستقیم به یک باتری ممکن است کار کند ، اما ایده خوبی نیست. یک صفحه خورشیدی استاندارد 12 ولت که می تواند برای شارژ مجدد باتری استفاده شود ، در واقع می تواند تقریباً 20 ولت را در آفتاب کامل قرار دهد ، ولتاژ بسیار بیشتری نسبت به نیاز باتری لازم میباشد.

پنل خورشیدی در بابلسر

شرکت فنی و مهندسی اینورتر گروپ فروش خود را به طور گسترده آغاز می نماید و به طور پیشرفته با قیمت های مناسب و برند های معتبر در شهرستان ها اعم از بابلسر در زمینه سیستم خورشیدی ، پنل خورشیدی فروش خود را آغاز می نماید. اینورتر گروپ ارائه دهنده برترین برندهای پنل خورشیدی که از نظر کیفیت و بازدهی تولید برق خورشیدی مانند می باشد . فروش پنل خورشیدی یکی از اصلی ترین کارهای اینورتر گروپ است که برای نیاز مصرف کنندگان میباشد. اینورتر گروپ با اجرای معتبر ترین پنل خورشیدی ، برق مورد نیاز شما را از انرژی خورشید با کم ترین هزینه و بهترین کیفیت ، مطابق با استانداردهای روز دنیا مورد تایید سازمان انرژی نو در تمام شهرستان ها در دماوند ، تبریز ، بابلسر تامین می نمایند. فروش پنل خورشیدی پلی کریستال در مقایسه با پنل های خورشیدی مونو کریستال مقدار سیلیکون کمتری به هدر می دهند . پنل های خورشیدی پلی کریستال تمایل کمتری به جذب حرارت نور خورشید دارند و در مقایسه با پنل های مونو کریستال بازدهی بیشتری دارند . پنل های خورشیدی پلی کریستالی که از ماژول های خورشیدی پلی ساخته می شوند در مقایسه با پنل خورشیدی مونو کریستال که از ماژول های مونو کریستال ساخته می شوند  بازدهی بیشتری در دمای بالاتر دارند . پنل های خورشیدی در 3 مدل ساخته می شوند :
1-     سیلیکونی
2-     تک سیلیکونی

3-    پلی سیلیکونی

شماره تماس: 02133999115

برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

مراحل نصب پنل خورشیدی - 3.0 out of 5 1 based on 2 votes

هنگامی که پنل خورشیدی در یک مکانی راه اندازی میشوند هزینه نگهداری آن نسبتا رایگان است. اکثر پنل های خورشیدی از قطعات و قسمت های متحرک تشکیل نشده اند و ثابت هستند تا زمانی که آن ها نور خورشید را دریافت می کنند و دچار نقص فنی نشوند می توان 25 تا30 سال از تولید برق آن ها استفاده کرد. نوع پنل خورشیدی شما بستگی به شرایط محیطی ، بودجه و کارایی مورد نظر دارد. راه اندازی سیستم خورشیدی منطقه ای است که پنل خورشیدی باید در آن جا نصب شوند. پنل خورشیدی در محیطی که در آنجا آفتاب نسبت به فضای دیگر آن مکان بیشتر تایید میشود قرار میگیرد . برای گرفتن انرژی مطلوب برای تولید برق باید زاویه قرارگیری آن به سمت جنوب متمایل شود. این به این معنی است که پنل خورشیدی تا زمانی که روی سطح آن سایه نباشد می تواند انرژی تولید کند. زمانی که قصد نصب پنل خورشیدی روی سقف خانه خود را دارید باید از فضای بیشتری کارایی بگیرید و پایه پنل خورشیدی دارای کارایی و بهره بالا باشد تا بتواند بیشترین برق را به نسبت فضا تولید کند و بتوان در فضا صرفه جویی کرد.

1-     پایه های نگهداری پنل خورشیدی:

 توسط پایه های نگهدارنده به مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید محکم متصل میشود تا پنل ها تکان نخورند و ثابت باشند.

2-    دستگاه اینورتر:

 اینورتر توسط سیمی به پنل خورشیدی متصل میشود و هدف از گذاشتن اینورتر میان پنل خورشیدی این است که جریان برق مستقیم DC را به جریان برق متناوب AC تبدیل میکند. 

3-    باتری:

 بسیاری از صاحب خانه ها از باتری استفاده میکنند برای این که برق پشتیبان برای خود داشته باشند و مابقی برق تولیدی را به شبکه برق شهری می دهند و بقیه کسانی که از باتری استفاده میکنند چون به شبکه برق متصل نیستند . و برای زمانی که نمی توانند از انرژی خورشیدی استفاده کنند ذخیره میکنند تا استفاده شود.

4-    شارژ کنترلر :

 به وسیله شارژ کنترلر می توان ولتاژ و جریان خروجی را از پنل خورشیدی کنترل کرد تا باتری ها دچار آسیب نشوند و مانع بیش از حد شارژ شدن باتری و با تخلیه کامل باتری میشود.

نصب پنل خورشیدی
مراحل نصب پنل خورشیدی

مراحل زیر نصب پنل خورشیدی را روی یک سقف توضیح می دهد:


    داربست را تنظیم کنید.
    نصب پنل های خورشیدی را نصب کنید.
    پنل های خورشیدی را نصب کنید.
    پنل های خورشیدی را سیم کنید.
    اینورتر خورشیدی را نصب کنید.
    اینورتر خورشیدی باند و باتری خورشیدی
    اینورتر را به واحد مصرف کننده وصل کنید.
  صفحه های خورشیدی را شروع و آزمایش کنید.

بهترین جهت پنل های خورشیدی کدام میباشد؟


جهت در نیمکره شمالی ، قاعده کلی برای قرار دادن پنل های خورشیدی این است که پنل های خورشیدی باید در جنوب واقع شوند (و در جنوب ، شمال واقعی). معمولاً این بهترین جهت است زیرا پنل های خورشیدی در طول روز نور مستقیم دریافت می کنند.

چگونه پنل های خورشیدی را بر روی خانه خود نصب کنم؟


پنل های خورشیدی را مستقیماً به یک اینورتر برق وصل کنید و سپس آن را به شبکه خانگی وصل کنید ، یا اینورتر را به باتری و سپس به شبکه خانگی وصل کنید. این اینورتر نیرو ، انرژی خورشیدی را به انرژی قابل مصرف در خانه تبدیل می کند.

پنل های خورشیدی چه مدت طول می کشد تا نصب شود؟

زمان کل نصب یک سیستم خورشیدی 3 کیلوواتی استاندارد در حدود 20 پنل خورشیدی معمولاً بین 1 تا 3 روز است. متوسط زمان کار 75 ساعت است ، که می توان آن را در بخش کار نصب برق (49 ساعت) و کار نصب غیر الکتریکی (26 ساعت) تقسیم کرد.

چگونه می توانم تعداد پنل های خورشیدی را محاسبه کنم؟

شما می توانید با ضرب کردن انرژی مورد نیاز ساعت خانگی خانوار خود در ساعت های اوج تابش خورشید برای منطقه خود و تقسیم آن بر اساس یک تابلو ، تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. برای ایجاد یک دامنه از نمونه های کم وات (150 وات) و پر فشار (370 وات) استفاده کنید (برای نمونه: پنل های 17-42 برای تولید 11000 کیلو وات ساعت در سال میباشد).

پنل خورشیدی 300 وات چقدر برق تولید می کند؟

به عنوان مثال ، اگر یک پنل خورشیدی 300 واتی (0.3 کیلو وات) در آفتاب کامل به مدت یک ساعت به طور فعال انرژی تولید کند ، باعث ایجاد 300 وات در ساعت (0.3kWh) برق می شود. همان پنل 300 واتی 240 ولت تولید می کند که برابر است با 1.25 آمپر.

بهترین مکان برای قرار دادن پنل خورشیدی کجاست؟


بهترین مکان برای قرار دادن پنل های خورشیدی رو به جنوب و حداکثر سرعت ممکن (برای کاهش سایه فعلی و آینده) با شیب است که برای عرض جغرافیایی شما بهترین است. شما تا حد ممکن سایه های درختان ، ساختمان و سایر موانع را می خواهید. حتی چیزی مانند پرچم می تواند باعث کاهش خروجی صفحات خورشیدی شود. پنل های خورشیدی از فوتون های موجود در نور روز و نه از  نور خود خورشید ، الکتریسیته تولید می کنند.  بنابراین پنل ها برای کار در واقع لازم نیست که در نور مستقیم خورشید نصب شوند. در حالت ایده آل ، یک سیستم انرژی خورشیدی ثابت و بام نصب شده ، باید از زاویه ای برابر با عرض جغرافیایی محل نصب آن باشد. با این وجود ، زاویه های قله بین 30 تا 45 درجه در بیشتر مواقع به خوبی کار می کنند. هم چنین به عنوان یک قانون کلی صنعت خورشیدی ، پنل های خورشیدی حدود 25 تا 30 سال دوام می آورند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها تولید برق را پس از 25 سال متوقف می کنند. این بدان معناست که تولید انرژی با توجه به آنچه تولید کنندگان به عنوان مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

آیا می توانید تمام خانه خود را با انرژی خورشیدی اداره کنید؟

بله ، می توان با استفاده از برق خورشیدی نیروگاه کل خانه را امکان پذیر کرد. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند به صورت کامل از شبکه خارج شوند و قبض های برق خود را قطع کنند. اما اینکه آیا می توانید به صورت کامل از شبکه خارج شوید بستگی به نوع خانه شما و تعداد تجهیزات مورد نظر برای اجرا دارد.  هم چنین یک باتری 12 ولت برای شارژ حداقل 13.6 ولت نیاز دارد ، بنابراین در بدترین شرایط یک پنل خورشیدی نیاز به حداقل 13.6 ولت دارد. این بدان معنی است که در شرایط عالی پنل خورشیدی 12 ولت ممکن است در حدود 17 ولت یا بیشتر باشد. یک پنل خورشیدی دارای تعدادی سلول خورشیدی به صورت سری است تا بتواند ولتاژ کل را تشکیل دهد. هر سلول در حدود 0.5 ولت جریان می یابد و غالباً 60 سلول به صورت سری به هم متصل می شوند و خروجی حدود 30 ولت دارند. اما ولتاژ تولید پنل خورشیدی بیشترین توان خروجی آن متغیر است.


برای بهره‌برداری از یک خانه چند پنل خورشیدی و باتری لازم است؟


جدیدترین داده ها حاکی از آن است که یک خانه معمولی سالانه کمتر از 11،000 کیلووات ساعت مصرف می کند. بنابراین ، هنگامی که مصرف کل خود را براساس میزان پیش بینی شده از یک صفحه خورشیدی تقسیم می کنیم ، می بینیم که تقریباً ده صفحه خورشیدی با این اندازه ، برای تأمین انرژی خانه کافی است.

شماره تماس: 02133999115


برای مشاهده سایر مقالات اینورتر گروپ کلیک نمایید.

صفحه1 از137