محصولات

تریستور دیسکی چیست؟ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

ترستور دیسکی چیست؟

 

تریستور دیسکی یا تریستور فست در اینورترها جهت یکسو سازی ولتاژ AC به DC کاربرد دارد.عملکرد اصلی تریستور کنترل جریان الکتریکی با عملکردی شبیه سوئیچ می باشد. تریستور دیسکی یا تریستور فست سوئیچینگ جزء اصلی منبع تغذیه کوره القایی و مبدل فرکانس تریستور است. مبدل فرکانس تریستور شامل پل رکتیفایر و پل اینورتر است. تریستور  معمولا به عنوان مدار اینورتر و تریستور کنترل فاز استفاده می شود به عنوان مدار یکسو کننده عمل می کند. در تریستور  یا تریستور فست دو یا چهار SCR در سری مدار اینورتر وجود دارد.


تریستور دیسکی چه کاربردی دارد؟


تریستور مورد استفاده در برخی از مدارهای برق AC برای کنترل جریان برق AC می تواند جهت بهینه سازی اتلاف انرژی داخلی با هزینه سرعت سوئیچینگ ساخته شود. تریستور مورد استفاده در برخی از مدارهای برق AC برای کنترل جریان برق AC جهت بهینه سازی اتلاف انرژی داخلی نیز ساخته میشود. تریستور فست Fast Switching Thyristor یا تریستور دیسکی یک دستگاه نیمه هادی سریع قطع کننده می‌باشد که همچنین به نام Thyristor Inverter نامیده می‌شود. در کنار استفاده از فرکانس بالا و تجهیزات فرکانس متوسط، تریستور فست نیاز به مقادیر tq کمتری دارند.
سیستم های تولید و توزیع قدرت
کنترل موتورهای DC و AC
راه اندازی نرم موتورهای القایی
کنترلرهای AC

 

کاربرد‌های تریستور فست سوئیچینگ:


گرمایش القایی، پردازش سطح، سطح ذوب
درایو‌های خرد کننده DC، اینورتر
یو پی اس (UPS)
منبع تغذیه پالس
سایر تجهیزات سوئیچینگ فست

 

انواع تریستورها:


تریستورهای اینورتر
تریستورهای نامتقارن
تریستورهای کنترل فاز
تریستور خاموش کردن دروازه (GTO)
تریستورهای محرک نور

 

تریستور در کجا استفاده می شود؟


تریستورها ممکن است در مدارهای سوئیچینگ قدرت ، مدارهای تعویض رله ، مدارهای اینورتر ، مدارهای اسیلاتور ، مدارهای آشکارساز سطح ، مدارهای هلی کوپتر ، مدارهای کم نور ، مدارهای تایمر کم هزینه ، مدارهای منطقی ، مدارهای کنترل سرعت  فاز استفاده میشوند. و مدارهای کنترل و غیره.


تریستور چگونه کار می کند؟


تریستورها دستگاه های نیمه هادی هستند که فقط در حالت سوئیچینگ می توانند کار کنند. تریستور دستگاه هایی هستند که با جریان کار می کنند ، یک جریان کوچک گیت یک جریان آند بزرگتر را کنترل می کند. تریستور پس از اینکه "روشن" شود ، مانند یک دیود اصلاح کننده عمل می کند. برای حفظ رسانایی ، جریان آند باید بیشتر از جریان نگهدارنده باشد.

 

 

مزایای استفاده از تریستور دیسکی:


قابلیت استفاده در محیط های صنعتی
توانایی تحمل تابش ذرات و تداخل­های ناشی از آن­ها
تحمل بالا در برابر میدان­ های مغناطیسی موجود در محیط­های صنعتی
قابلیت استفاده در سیستم ­های توزیع قدرت
تریستورهای سرامیکی دارای دو ورقه مسی در دو سمت مدار برای خنک کنندگی بهتر هستند
ساختار دیسکی این تریستور­ها در مقابل هر گونه نفوذ گرد و غبار مقاوم است

 

پنل خورشیدی چه مدت عمر میکند؟ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

 

کارکرد صفحه خورشیدی

 

صفحات خورشیدی با جذب نور خورشید و با سلولهای فتوولتائیک ، تولید جریان مستقیم (DC) و سپس تبدیل آن به جریان متناوب (AC) با کمک فناوری اینورتر کار می کنند. برق اضافی تولید شده توسط صفحات خورشیدی به شبکه برق منتقل می شود. تابش خورشیدی نوری است، که به آن تابش الکترومغناطیسی نیز گفته می شود. که توسط خورشید درخشان می شود. در حالی که هر مکان روی زمین طی یک سال نور خورشید را دریافت می کند ، میزان تابش خورشید که به هر نقطه از سطح زمین می رسد متفاوت است. فناوری های خورشیدی این تابش را گرفته و آن را به اشکال مفید انرژی تبدیل می کنند.  هنگام تابش خورشید به صفحه خورشیدی ، انرژی حاصل از نور خورشید توسط سلول های PV موجود در صفحه جذب می شود. این انرژی بارهای الکتریکی ایجاد می کند که در پاسخ به یک میدان الکتریکی داخلی در سلول حرکت می کنند و باعث جریان برق می شوند.

 

پنل خورشیدی چیست؟


صفحات خورشیدی دستگاههایی هستند که برای جذب اشعه خورشید و تبدیل آنها به برق یا گرما استفاده می شوند. یک صفحه خورشیدی در واقع مجموعه ای از سلول های خورشیدی (فتوولتائیک) است که می تواند برای تولید برق از طریق اثر فتوولتائیک استفاده شود. پنل خورشیدی یک حرکت و انتخاب هوشمندانه که انرژی نورانی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل و به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پنل خورشیدی در جهان که بیش از 65 میلیون پنل خورشیدی را برای خانه ها ، کسب کار و نیروگاه های برقی در سراسر جهان تحویل داده است مورد استفاده قرار می گیرد. پنل خورشیدی پایه و اساس هر پروژه موفق خورشیدی است و اثبات شده است که در آب و هوا و محیط های متنوع تقریبا در همه جا تحت خورشید قرار دارند .

 

پنل خورشیدی چه مدت عمر میکند؟به طور معمول و عمومی اگر نوع پنل خورشیدی بکار رفته مرغوب باشد مدت طول عمر آن بین ۲۵ تا ۳۰ سال می باشد. با این حال، این به این معنا نیست که آنها بعد از ۲۵ سال تولید برق را متوقف کنند بلکه به این معنی است که برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی نسبت با آنچه تولید کنندگان عنوان کردند کاهش یافته است. صفحه های خورشیدی می توانند برای چندین دهه به کار خود ادامه دهند، به شرطی که با باد، آوار و یا سایر عوامل دیگر آسیب نبینند. این عمدتا به این خاطر است که پنل ها هیچ قسمت متحرکی ندارند. آنها به ندرت از داخل آسیب می بینند و تنها توسط نیروهای خارجی مانند آب و هوا بد و ضربه از بیرون دچار آسیب می شوند.

 

 

آیا پنل های خورشیدی به نور مستقیم خورشید نیاز دارند؟


بله .صفحات خورشیدی برای تولید برق به پرتوهای خورشید نیاز دارند ، بنابراین تصور کنید که اگر خورشید نتابد ، شما انرژی برق ندارید. کارایی صفحه خورشیدی در نور کامل و مستقیم خورشید بهترین خواهد بود ، اما صفحات خورشیدی در هوای ابری یا نور غیر مستقیم خورشید همچنان کار خواهند کرد.

 

چرا از پنل خورشیدی استفاده می کنیم؟


پنل خورشیدی برای تقویت انرژی های تجدید پذیر و محیط زیست که با دارا بودن یک صفحه خورشیدی می توان مستقیما از نور خورشید برق تولید نمود. پنل خورشیدی برای استفاده از انرژی خورشیدی هستند و برخی از وسایل مانند چراغ های راهنمایی در جاده ها و بزرگراه ها، مثال هایی می باشند که می توانند انرژی خود را از سلول خورشیدی تامین می کنند. در واقع پنل خورشیدی یک منبع قدرتمند انرژی و ایده جدید بر روی پشت بام خانه و تولید برق خانگی می باشد.

 

 

تغییرات کارایی پنل خورشیدی با گذشت زمان:


با گذشت زمان کارایی پنل خورشیدی و هم چنین بازدهی آن ها بین 10 تا 30 درصد کاهش پیدا می کند و با گذشت زمان معمولا شرکت های سازنده پنل خورشیدی ، پنل ها را بین 5 تا 25 سال گارانتی جهت کارایی و بازدهی محصول می دهند .

 

بازدهی صفحات خورشیدی چگونه محاسبه می شود:


بازدهی در پنل خورشیدی فتوولتاییک با توانایی یک پنل خورشیدی برای تبدیل نور خورشیدی به آن اندازه گیری می شود و در ابعاد و اندازه های مختلفی ، برای سقف های کوچک تر، پنل کارآمد تری قابل استفاده هستند . کارایی پنل خورشیدی، قدرت خروجی یک پنل را برای هر یک مشخص می کند و می توان گفت بازدهی پنل خورشیدی و هم چنین آمپر خروجی از پنل خورشیدی جهت شارژ کردن باتری خورشیدی می باشد.

جهت خرید پنل خورشیدی و مشاوره فنی با اینورتر گروپ در تماس باشید.

شماره تماس:

02133999719

02133999115

وندور چیست و وندور کیست؟ - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

در این مقاله قصد داریم شما را با تمامی وندور لیست های شرکت های ایرانی و خارجی آشنا کنیم . در ادامه به برخی از وندور لیست های موجود و در دسترس می پردازیم .

وندور (Vendor): در زبان انگلیسی در زنجیره تأمین، به شرکت بازرگانی معتبر اطلاق می‌شود، که تأمین کننده کالا یا خدمات است. برای خرید های سازمانی در بیشتر شرکت های صنعتی و پروژه های بزرگ که حجم خرید ها زیاد است کارفرما لیستی از تامین کنندگان تهیه می کند که از لحاظ برخی معیارها صلاحیت دارند و مراحل تاییدیه آن سازمان  را گذرانده اند و به اصطلاح به این لیست وندورلیست یا ( Approved Vendor List) می گویند.

 

وندور لیست شرکت های ایرانی:

 

 وندور لیست کامل شرکت مهندسی و توسعه گاز IGEDC
وندور لیست کامل شرکت ملی گاز ایران NIGC
وندور لیست کامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران NIOEC
وندور لیست کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  NIPC
وندور لیست کامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب  NISOC
وندور لیست کامل شرکت نفت و گاز پارس  POGC
وندور لیست کامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی PIDMCO
وندور لیست کامل شرکت پژوهش و فن آوری پتروشیمی
وندورلیست کامل شرکت پایانه های نفتی ایران
وندورلیست کامل شرکت پالایش نفت آبادان
وندورلیست کامل شرکت قدس نیرو
وندورلیست کامل شرکت پالایش نفت تهران - شهید تندگویان
وندورلیست کامل شرکت انتقال گاز ایران
وندور لیست کامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
وندور لیست کامل  پتروشیمی فجر
وندور لیست کامل مپنا مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران
وندور لیست کامل شرکت ملی صنایع مس ایران
وندور لیست کامل پتروشیمی اروند
وندور لیست کامل پتروشیمیایی تخت جنشید عسلویه
وندور لیست کامل پتروشیمی شازند
وندور لیست کامل پتروشیمی پارس
وندور لیست کامل پتروشیمی ستاره خلیج فارس
وندور لیست کامل پتروشیمی شیراز
وندور لیست کامل مهندسی و توسعه نفت
وندور لیست کامل فناوری تجهیزات سرچاهی وتکو
وندور لیست کامل مجتمع گاز پارس جنوبی

 

خرید و قیمت انواع صفحه و سلول خورشیدی - 5.0 out of 5 1 based on 1 vote

سلول خورشیدی چیست؟

 

سلول خورشیدی(Solar Cell) یک قطعه الکترونیکی است که نور خورشید را می‌گیرد و آن را مستقیماً به برق تبدیل می‌کند. هر سلول تقریباً به اندازه کف دست یک فرد بزرگسال میباشد. سلول‌های خورشیدی معمولاً به هم می‌پیوندند و واحدهای بزرگتری به نام ماژول خورشیدی(Solar Module) را می‌سازند، و این واحدها خود در واحدهای بزرگتری نیز شناخته می‌شوند که به صفحه خورشیدی یا پنل خورشیدی(Solar Panel)معروف هستند. سلول های خورشیدی منفرد را می توان با هم ترکیب کرد و ماژول هایی را ایجاد کرد که معمولاً به عنوان صفحه خورشیدی شناخته می شوند. سلول خورشیدی یا سلول فتوولتائیک ، وسیله ای الکتریکی است که با تأثیر فتوولتائیک ، یک پدیده فیزیکی و شیمیایی است ، که انرژی نور را مستقیماً به برق تبدیل می کند.

 

انواع سلول خورشیدی

 

تک کریستال
پلی کریستال یا چند کریستالی
سلول خورشیدی آمورف
سلول خورشیدی نانو

جهت قیمت پنل خورشیدی این لینک را کلیک نمایید .

لیست قیمت پنل خورشیدی

 

 

سلول خورشیدی تک کریستال

 

این نوع از سلول ها از تک کریستال خالص تشکیل شده اند . در این سلول ها ، سیلیکون از یک شبکه بلوری پیوسته بدون ناخالصی تشکیل شده است . از مزایای اینگونه سلول ها می توان به بازده بالای آن ها  اشاره نمود که در حدود %15 است . از معایب آن نیز می توان به پیچیدگی ساخت این نوع سیلیکون اشاره کـرد کـه ایـن سختی منجر به افزایش قیمت آن می شود . طبق تحقیقات صورت گرفته و اخبار منتشـر شـده ، در حـال حاضر آرایه هایی با بازده حدوداً %18 هم تولید شده و روانه بازار شده اند .

 

پلی کریستال یا چند کریستالی

 

اینگونه سلول ها از بهم پیوستن چندین تک کریستال سیلیکون تشکیل شده انـد . با انتخاب پنل خورشیدی شما مصرف کننده می توانید با انواع متنوعی از پنل خورشیدی آشنا شوید.  پنل خورشیدی مونو کریستال به صورت تک کریستالی بزرگ ساخته می شود که در صورت سطح یکسان صفحه خورشیدی ، بالاترین توان الکتریکی را در خروجی ایجاد می نماید. بهتر است بدانید که در مکان ها و ناحیه هایی که در دارای تابش آفتاب بیشتری و با افزایش دما کاهش پیدا می کند مورد استفاده قرار می گیرند و این گونه پنل ها ناحیه ای که بازتابش بیشتری دارد دارای بازدهی بالاتری می باشد .

پنل خورشیدی پلی کریستال در مناطق گرمسیر مناسب تراست به این دلیل که سطح آن روشن تر و انرژی تابشی خورشید را جذب می کند و افزایش مقاومت در اثر گرم تر شدن افت توان پنل خورشیدی کمتر می باشد . بازرگانی اینورتر گروپ ، دارای برترین پنل خورشیدی پلی کریستال که از نظر راندمان و بهره برداری دارای محیط کمتری برای نصب احتیاج است را تولید می نماید. پنل خورشیدی پلی کریستال ارزان تر و قیمت مناسب تر ، نسبت به مونو کریستال می باشند.

 

سلول خورشیدی آمورف

 

در حالت کلی تفاوت عمده سلول هـای خورشـیدی نسـبت بـه دو دسته قبلی این است که در این دسته از سلول ها ، به جای استفاده از ساختار کریستالی ، از سلول های بی نظم اتم های سیلیکون که در لایه های یکدست نازك قرار می گیرد ، استفاده شـده اسـت . ایـن نـوع از سـلول هـا را می توان هم بر روی بستر خشک و هم انعطاف پذیر نصب نمود که یکی از مزایای منحصر به فرد آن هـا اسـت . از معایب این دسته از سلول ها باید به بازده پایین آنها اشاره کـرد کـه در حـدود %6 تخمـین زده مـی شـود .

 

سلول خورشیدی نانو

 

سلول های خورشیدی نانو ، سلول هایی با فناوری بالا هستند که در ساخت آن از مقیاس و تکنولوژی نانو استفاده شده است . همچنان این سلول ها در مرحله تست آزمایشگاهی هستند و هنوز به تولید انبوه نرسیده اند اما انتظار می رود نسل سـوم سـلول هـای خورشـیدی ( سلولهای نانو ) در سال های آینده به بازار عرضه شود.

 

انواع صفحات خورشیدی

 

سیلیکون های تک بلوری و سیلیکون های چند بلوری
فیلم نازک سیلیکون آمورف ، فیلم نازک کادمیم تلوراید و فیلم نازک مسی ایندویوم گالیوم سلناید
سلول های خورشیدی دارای نانو بلور

راهنمای خرید پنل خورشیدی